Kniha Nosferatu - Vampýrská bible

Kniha Nosferatu umožní čtenářům hluboký průhled do světa vampirismu, tajemna a černé magie. Autor zde nepředkládá pouze historická fakta a životopisy známých osobností, ale i příběhy z tajemných krajin vampírů a vlkodlaků dochucené notnou dávkou záhadnosti a hrůzy. Kniha odrývá i dávné praktiky rituálu magie a okultismu a řadí k sobě množství záhadných faktů, vedoucí často k šokujícím závěrům, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé. Ucelený, dokonale zpracovaný náhled na vampirismus, fenomén od samého počátku s lidstvem tak neoddělitelně spjaté, je zde autorem zpracován s precizností téměř filosofickou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106877/kniha-nosferatu-vampyrska-bible-106877.jpg 3.5102
Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Svojtka & Co

Kniha Kniha Nosferatu - Vampýrská bible

katushah

Kniha je zajímavá a zábavná, ale samozřejmě jí nesmíme brát moc vážně.

tomas2002
04.10.2018odpad!

Dlouho jsem nečetl takový nesmysl.
Z počátku knížka působí sympaticky, má hezkou vazbu a hezky graficky dělaná. Nicméně je výsledkem toho, co se mi na dnešní společnosti hnusí. Až na to, že místo puberťaček s vyšpulenou pusou a moudrými citáty, tady máme super-nesmysly a zvláštní guláš nepřesné historie, opředené citáty vytrhnutými z kontextu. Posuďte sami: Brát si do pusy Nietzscheho - zapřísáhlého odpůrce náboženství, či Howarda Phillipse Lovecrafta (jehož jméno ani v knize není napsáno dobře) je opravdu vrchol.
Nu a dále už jen takové ty perličky, hodné jako vstupenka a jednosměrná jízdenka do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Když to zjednoduším - Hitler vlastnil Necronomicon, Titanic se potopil, protože převážel upíry... (oukej, v téhle části knihy jsem už brečel - ale ne smíchy jako na začátku) a dál tajemné zakázané rituály. Tady jsem s knížkou končil, protože jsem neměl nervy pokračovat dál. Ale ... popravdě by mě nepřekvapilo, kdyby s 11. září začal autor spojovat nějaký tajný upírský řád, který prostě nechtěl, aby budovy stály... a kdo ví co ještě...

Podtrženo/Sečteno: Historicky je knížka nepřínosná. Byť se dozvídáme zajímavé informace o životě představitelů Drákuly, vše je na základě JPP ("jedna paní povídala"). A ten zbytek..., braní si do úst autory, vytrhávat je z kontextu ... a "moc moc" tajné rituály ... působí spíš jako spis aktivního pacienta Bohnic.

Nikolas0311
13.02.2018

Miluju XIII. Století a odteď miluju i tuto knihu. XIII. Století rád poslouchám a když jsem se dozvěděl, že frontman kapely Petr Štěpán napsal nějaké knihy tak jsem byl rozhodnutý, že si je všechny přečtu. Začal jsem tedy Knihou Nosferatu, která mě zaujala nejvíce. Je zde mnoho případů či událostí, které se zabývají prokletými předměty, Golden Dawn, Vlkodlaky a samozřejmě upíry.
Také mě zaujala část o hercovi jménem Bela Lugosi ( prvním filmovém Draculovi ). Byl tajemný a podle některých svědků byl Lugosi skutečný upír.
Knihu bych doporučil lidem, kteří se zajímají o mystiku, okultismus, upíry...

Romanka89
03.12.2017

Vždycky mě to táhlo k těmto a podobným tématům a konečně jsem se dostala k této všemi gothiky a temnými dušemi tolik protěžované knize. No čekala jsem něco lepšího teda, úvodní chvástavé slovo autora - viz komentář od Matyeos - naprostý souhlas. Přelouskala jsem, je to snůžka konspiračních teorií. Jediné co se mi dobře četlo a bylo pro mě docela zajímavé byly kapitoly o filmu - o Belovi Lugosim a Borisi Karloffovi. Že kolem Bely panují různé tajemné pověsti je známé a dává to jeho filmům jakýsi bonus navíc, ať už těm pověstem věříte, nebo ne. Možná jsem si knihu měla přečíst když jsem byla mladá a hrála jsem si na gothičku...to by asi byla pecka, ale holt už sem asi stará, abych všemu věřila.

Matyeos
09.04.2017

"To, co vám zde sdělím, je neuvěřitelně temné a tajemné, mohlo by to někomu ublížit a proto neřeknu odkud čerpám informace, ani kdo byl můj zdroj, popř. jak provést tento rituál a co k němu potřebujete. Ale věřte mi! Všechno, co říkám, je pravda!"
První polovina knihy by se mohla vytrhnout. Letering a grafické zpracování je otřesné.
Knihu jsem koupil za účelem nahlédnutí do konspirační mysli kvůli své nové hlavní komiksové postavě. Bohužel mi nebylo nabídnuto téměř nic. "Vampýrská bible" se snaží fungovat jako odborný náhled do světa vampirismu a okultismu, ale svojí konstrukcí v této pozici ničí sama sebe. Nejlépe je na tom konec knihy, který se dá pojmout jako sled krátkých povídek.

martunka
22.06.2016

Toto téma mĕ vždycky zajímalo. A tak jsem sáhla po této knize. Musím uznat, že se mi četla velmi dobře a nevadí mi ani autorova nadsázka. Při čtení jsem se bavila a mohu jen doporučit.

cat5
27.08.2015

Velmi čtivá a svým obsahem velice zajímavá kniha. Bohužel jsem po jejím přečtení byla k tématu stejně skeptická jako před čtením a některé informace na mě působily stylem "jedna bába povídala". Ale vesměs jsem si z tohoto počtení odnesla pozitivní zážitek.

Sadako
10.10.2014odpad!

Po všech stránkách dokonalá kniha - v každém ohledu dokonale strašná. Asi nejhůř to odnesla část faktografická, která se skládá z hromády senzacechtivých nesmyslů, polopravd a urban legends. Okultní složka je legrační, styl napsání iritující. Chápu, že železo třeba kout, dokud je žhavé a kindergotiky třeba dojit všemi možnými prostředky, než odhodí šminky a skočí na špek někomu jinému, ale stejně je mi tento výrobek páně Štěpána protivný bezmála tolik, jako celé XIII. století (které nemohu vystát).