Kniha lesů, vod a strání

Koupit

Knihu těchto básní, které načerpal S.K. Neumann v Bílovicích nad Svitavou, kde pobýval deset let a má výraznou bustu před vilou, v níž žil, načerpal právě v tomhle kraji a věnoval tomuto půvabnému kraji.

Část nákladu vyšla v světle zelené kůži.

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72991/kniha-lesu-vod-a-strani-7gp-72991.jpg 3.2153
Literatura česká, Poezie
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Kniha Kniha lesů, vod a strání

Adele02
27.12.2020

Občas to působilo jako říkanky a některé básně si byly až příliš podobné, ale celkově se to četlo dobře. :)

Mruskulka
25.12.2020

Konečně! Pro mě velká výzva. Musela jsem se opravdu donutit to dočíst. Básničky pro mě fakt nejsou :)

Ronnie68
04.11.2020

Krásné básně ...

dedecko
01.11.2020

Jako vždy nádhera

SweetCake
21.09.2020

Některé básně mě zaujaly, jiné ne. Ovšem musím uznat, že Stanislav Kostka Neumann vylíčil atmosféru a přírodu ročních období naprosto dokonale.

Vakalik
04.01.2020

Nejsem kdovíjaký fanda poezie, ale občas si něco ráda přečtu. Ovšem tohle....se podle mě číst nedalo. Vůbec jsem to nepochopila, a ani když jsem si zkoušela verše číst nahlas, nedávaly mi smysl.

Jessica007
31.12.2019

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Mám ráda básně (ne všechny) a mám ráda přírodu. Zde je obojí. Básně především o přírodě. Téma dobré, jen by se mi ty básně líbily více nějak lépe napsané. Některé se mi líbily, některé méně.

Zuziiik
01.11.2019

Četla jsem kvůli vyzve a někdy jsem se dost pobavila nad použitými výrazy a versi????