Kniha lesů, vod a strání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Touto knihou si Vladimír Renčín splnil svůj dávný sen – zachytit způsobem sobě vlastním to, co má rád: přírodu, kde člověka mimo jiné inkarnoval do říše bezobratlých, když lidské slabosti promítl do jednotlivých cyklů ze života hmyzu. Kniha vychází ve výpravné podobě v barevných a černobílých ilustracích.

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56607/kniha-lesu-vod-a-strani-56607.jpg 4.77
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, Eminent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kniha lesů, vod a strání

Přidat komentář
soukroma
06.05.2020

Celá kniha kreslených vtipů nejen přírodních (lidi versus příroda, ze života hmyzu), ale i politických (v nahodilé směsi) je trochu moc najednou, nicméně prošla jsem ji a kupodivu se nenasmála ani nezasmála, vlastně jen zřídka pousmála.
Kniha vyšla před 20 lety, nálada a náhled na věci bolavé v politice i v přírodě byl tehdy trochu jiný, ostatně mám podezření, že mnohé vtipy jsou mnohem starší - dnes je situace jiná, často horší, takže se zhusta tepe do živého a není čemu se smát.

nightlybird
23.10.2011

Nad knihou se pobaví především všichni zeleně orientovaní čtenáři - ale nejen oni. U Renčína mne potěší nejen charakteristická kresba, ale v řadě případů i doprovodný textový komentář. Jeho knihy, ale i jiných obdobně tvořících autorů, v podstatě - stejně jako poezii - nečtu. Jen když mám přiměřenou náladu, vezmu do ruky a prolistovávám. Vždycky se najde něco, co mi padne do oka i do duše.


Štítky

kreslený humor

Autor a jeho další knihy

Vladimír Renčín
česká, 1941 - 2017

všech 27 knih autora

Kniha Kniha lesů, vod a strání je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x