Kniha lesů, vod a strání

Kniha lesů, vod a strání https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56607/kniha-lesu-vod-a-strani-56607.jpg 5 11 3

Touto knihou si Vladimír Renčín splnil svůj dávný sen – zachytit způsobem sobě vlastním to, co má rád: přírodu, kde člověka mimo jiné inkarnoval do říše bezobratlých, když lidské slabosti promítl do jednotlivých cyklů ze života hmyzu. Kniha vychází ve výpravné podobě v barevných a černobílých ilustracích.

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Eminent

bazyk21
15.01.2022 5 z 5

skvělý prostředek proti blbé náladě

soukroma
06.05.2020 3 z 5

Celá kniha kreslených vtipů nejen přírodních (lidi versus příroda, ze života hmyzu), ale i politických (v nahodilé směsi) je trochu moc najednou, nicméně prošla jsem ji a kupodivu se nenasmála ani nezasmála, vlastně jen zřídka pousmála.
Kniha vyšla před 20 lety, nálada a náhled na věci bolavé v politice i v přírodě byl tehdy trochu jiný, ostatně mám podezření, že mnohé vtipy jsou mnohem starší - dnes je situace jiná, často horší, takže se zhusta tepe do živého a není čemu se smát.

nightlybird
23.10.2011 5 z 5

Nad knihou se pobaví především všichni zeleně orientovaní čtenáři - ale nejen oni. U Renčína mne potěší nejen charakteristická kresba, ale v řadě případů i doprovodný textový komentář. Jeho knihy, ale i jiných obdobně tvořících autorů, v podstatě - stejně jako poezii - nečtu. Jen když mám přiměřenou náladu, vezmu do ruky a prolistovávám. Vždycky se najde něco, co mi padne do oka i do duše.

kreslený humor

Vladimír Renčín
česká, 1941 - 2017
1986  96%Lety a pády
1982  94%Renčín 99
2000  93%Kniha lesů, vod a strání
1991  96%To nás těší, že jsme Češi
1993  90%Jak se do lesa volá ....

Kniha Kniha lesů, vod a strání je v