Kniha lesní moudrosti

Kniha lesní moudrosti https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58344/kniha-lesni-moudrosti-58344.jpg 5 80 9

Výběr ze svazků Kniha lesní moudrosti a Svitek březové kůry. Tyto knihy daly program všem skautským, zálesáckým a tábornickým hnutím.

Pro děti a mládež , Šikovné děti - tvoření, hry, styl

Vydáno: , Olympia

The Book of Woodcraft and Indian Lore , 1929

Ava365
Ava365
28.11.2021 5 z 5

Moc povedená kniha plná užitečných rad pro malé dobrodruhy.

kapr
kapr
11.12.2020 5 z 5

Už je tomu moc a moc dlouho, ale přesto se na to pořád hezky vzpomíná. Jméno autora je zárukou těch nejlepších informací, které jsou navíc opravdu pěkně podány.

mol378
mol378
18.09.2019 5 z 5

Nezbytná příručka dítěte s dobrodružnou a poetickou duší.

hrdlickova_61
hrdlickova_61
03.04.2019 5 z 5

Pan Seton tu knížku napsal v roce 1929 v Americe - a tak nějak v letech 1969-1975 v Čechách nad ní často sedávala školačka z paneláku, těšila se z jejího textu a obrázků, věděla do všech podrobností, jak vyrobit čelenku z orlích per nebo tee-pee, měla to všechno na paměti při potulkách po lesích... co by tomu autor asi řekl? A ještě musím dodat, že mám doteď schovanou knížečku s deskami z březové kůry, obšitými režným plátnem, kterou jsem si vyrobila a do které jsem zatím pořád ještě nic nenapsala, protože nic nebylo dostatečně sváteční, aby se to tam hodilo. To mě ještě čeká...

kacaabba
kacaabba
11.08.2017 3 z 5

Čistě "pracovní" kniha, která mi pomohla se trochu zorientovat v "lesní moudrosti". No, raději zůstanu u té Boží moudrosti, zchudnul bych, kdybych vyměnil. :-)

Kapis
Kapis
30.10.2014 5 z 5

Další z knih mého mládí. Snad další generace z mé krve, jež vychovávám a jejíž úspěšnost výchovy jen já před sebou budu soudit, jak se mi to povedlo, nebude pouze do počítače, tabletu a mobilu čumící dylyna. Věřím, že se mi povede předat svou lásku k přírodě a pobytu v ní i dál, a budu moct být na sebe hrdý.

vlkodlaq
vlkodlaq
25.07.2014 5 z 5

Aneb z čeho by se tvůrci příručky mladých svišťů mohli bohatě poučit :-) A pak začít úplně znova :-)
Tyhle knihy (u táborového ohně, dva divoši, Rolf zálesák...) mě utvářely po celé dětství a mají velký podíl na tom, jaký jsem dnes. Byť už jsem ve věku, kdy se přestává říkat mladý muž, stále (stále víc) jsem milovník přírody, zastánce zásad a hlavně srdcem zálesák.

corvo
corvo
13.11.2012 5 z 5

Bible všech woodcrafťáků. Měl jsem velkou radost, když jsem zkoušky indiánské bystrosti poctivě splnil.

vitavita
vitavita
14.03.2012

Výborná pomůcka pro mládež žijící v přírodě ...

příroda zálesáctví moudrost

Ernest Thompson Seton
americká, 1860 - 1946
1973  90%Rolf zálesák
1970  97%Kniha lesní moudrosti
1990  93%Dva divoši
1974  94%Král vlků
1968  90%Divoké děti lesů

Kniha Kniha lesní moudrosti je v