Kniha kovu II

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování úspěšné Knihy kovu z roku 2016, která získala publicistickou cenu Břitva za nejlepší tuzemskou rock/metalovou knihu roku.

Druhý díl se věnuje dalším subžánrům extrémního metalu - doom metalu a grindcoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362830/kniha-kovu-ii-Py8-362830.jpg 4.38
Série

Kniha kovu 2.

Žánr
Literatura faktu, Umění
Vydáno, Metalgate
Orig. název

Kniha kovu II, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kniha kovu II

Přidat komentář
ber-tram
02.07.2019

Zírám, jak blbě už jsou některé vychvalované počiny z žánru domácího doom metalu k sehnání! Nakonec tedy budu pátrat mnohem dýl a možná utratím daleko víc... Ale jen za pár kousků. Zato nákupně oželím grindcore, na něm mě fascinuje spíš ta podzemní komunita, žánrová a lidská sounáležitost, jak je v knize pěkně vylíčeno. Jinak jsou jeho úchylné mutace víc trapné než zábavné.

Inozuka
09.04.2019

V podstatě to samé, jako jsem napsal o prvním dílu, platí i zde: velice čtivé, vizuálně suchopárné a občas malinko povrchní (dáno čerpáním ze stále stejného okruhu zdrojů). Grindcore část trochu trpí zavádějícím názvem, protože opomíjí tu část tohoto subžánru, který vychází spíš z hardcore. Na druhou stranu je potřeba uznat, že je to tak ale asi správně, protože Kniha kovu je primárně sérií o metalových subžánrech a logicky tedy tato stať pojednává primárně o kapelách vycházejících z tohoto podhoubí. Zamrzí snad jen absence NEEDFUL THINGS (úplná!) a SOCIAL DEFORMITY (jedna krátká zmínka), které osobně považuji za tak kruciální kapely stylu, že jejich opomenutí přejít bez zdviženého obočí nedokážu. Přesto nesmí tahle kniha chybět v knihovničce žádného tuzemského fanouška neortodoxních hudebních stylů ...

Štítky

hard rock, heavy metal

Autor a jeho další knihy

Václav Votruba
česká, 1987

všech 11 knih autora

Kniha Kniha kovu II je v

Přečtených8x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst6x
Chci si koupit1x