Kniha hřbitova

Kniha hřbitova https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1191/bmid_kniha-hrbitova-fb1-1191.jpg 4 1037 172

Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk. Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu...... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris

The Graveyard Book , 2008

Okoslav
Okoslav
09.01.2019 4 z 5

Milá knížka spíš pro mladší čtenáře. Ty starší může trápit, že je až moc epizodická. Nebo taky ne. Protože, koneckonců, pořád je to Gaiman.

Lil30
Lil30
09.01.2019 5 z 5

Příběh chlapce vyrůstajícího na hřbitově, kterého vychovali duchové a jiné příšery, se mi hned od začátku zalíbil. Děj pořád svižně utíkal a nedokázala jsem se odtrhnout. K tomu krásné obrázky, co víc si přát. Jen konec byl na mě až moc otevřený.
Na knihu jsem narazila díky letošní Knižní šifře, škoda jen, že jsem ji neobjevila dříve. Četla jsem již jeho Oceán na konci uličky, který byl také skvělý. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

Jane007
Jane007
30.10.2018 5 z 5

Skvělé od začátku do konce. Prostě Gaiman se vším všudy. Líbí se mi, jak do příběhu zapracoval nadpřirozené bytosti i jak si hraje s jazykem. V angličtině to musí být lahůdka. V češtině je Nikdo Owens poněkud divné, ale je to Gaiman, tak mu to projde.

sarka9190
sarka9190
17.08.2018 4 z 5

Jakože u Gaimana konce neřeším,jelikož Gaiman je prostě svůj,tady mne samotnou konec trochu zamrzel. Až mne to samotnou překvapuje.Jinak:příběh a styl vyprávění super,ilustrace a la Koralina takze super,vygradovani děje super...no,stejně se mi tam pořád vleče nějaký ten ocásek,mohlo to byt takhle..ale asi to tak ma být.

potoo
potoo
22.06.2018 3 z 5

Mírné zklamání. Šablonovitý a předvídatelný děj (možná to fakt je pro děti...). Má to dobré nápady; čekal jsem jich s takovým autorem a námětem víc.
Vyzdvihuji kapitolu s ghúlama a zebounama.

petgona
petgona
20.03.2018 5 z 5

Tuto knihu som citala uz kedysi davno, ked som este len objavovala caro fantasy a pamatam si, ze na mna nespravila velky dojem. Bolo to kvoli tomu, ze ja milujem happy endy a toto sa mi ako happy end nezdalo. Teraz ked som si ju precitala znova, bola som uchvatena. Bolo to jednoduche citanie, nic komplikovane, koniec koncov je to urcene skor pre deti. Ale ako dospely jedinec musim potvrdit, ze potesi a pobavi aj starsie rocniky. Gaimanovi sa podarilo vytvorit vybornu cintorinovu atmosferu, hutnu ale zaroven lahku. Jej obyvatelia boli rovnaka mila zmeska ako hociake "zijuce" postavicky na anglickom vidieku, s ktorymi sa mozeme stretnut v inych knihach.

evickakyticka
evickakyticka
05.03.2018 4 z 5

Moc fajn kniha. Klidně bych ji zařadila i do oddělení dětské knihovny. Na pár stránkách jsem našla vše, co bych na hřbitově mohla čekat. Líbily se i ilustrace a po zjištění, že je kniha zpracovaná jako komiks, se moc těším, až se do ní opět začtu.

Dax
Dax
30.01.2018 5 z 5

Mr. Gaiman stvořil další hezky potemnělý svět s hutnou atmosférou, od kterého jsem se nemohl odtrhnout. Jak už má zvykem, všechno to trochu pootočil a nastavil jiné úhly; hodní a milí mrtví, zlí živí a vzpomněl i na Lovecraftův Bájný Kadath, za což mu patří dík. Ačkoliv je příběh velmi temný, je napsaný velmi...laskavě. Mauglí meets Haunted house. Soundtrack tu: https://www.youtube.com/watch?v=iOi9gjoylas

vrana55
vrana55
21.01.2018 5 z 5

myslím že během čtení této naprosto skvostné knihy jsem chvílemi i přestala dýchat.jak moc mě příběh o chlapci vyrustajcím na hřbitově ohromil

Kackatlacka
Kackatlacka
20.11.2017 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh, který geniálním způsobem spojuje svět živých a mrtvých..
Od přečtení této knížky ve mě hřbitovy nevyvolávají strach, ale pocit kouzelna a tajemna.. Vážně,vážně stojí za přečtení

KAREL6725
KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejhezčích knih co Gaiman napsal. Paráda jako vše od tohoto pána. Čtěte a držte palce Nikovi . Prostě když někdo umí tak umí. Gaiman umí vždy od něj se čte všechno samo. Děkuju za všechny krásné knihy.

invocation11
invocation11
14.10.2017 2 z 5

Po letech jsem zase dostala hroznou chuť na Gaimana - Koralina byla super, tajemné uličky Podlondýna jem si užívala, a tak jsem si na základě hodnocení půjčila Knihu hřbitova. Jenže ač jsem knihu přečetla vskutku rychle, nic moc to ve mně nezanechalo - zkrátka jeden takový příběh o chlapci, co místo doma, vyrůstal na hřbitově... Pro mě tedy bohužel hodně slabý Gaiman.

pedroK
pedroK
20.09.2017 5 z 5

Byla to má první Gaimanova kniha. Přečetla jsem natotata, nešla odložit. Napínavý, zajímavý příběh. Doporučuji. Ale není to kniha pro děti, to si fakt nemyslim.

Braenn
Braenn
12.08.2017 5 z 5

Je to kniha pro děti? Není to kniha pro děti? Myslela jsem si první, ověřila jsem si druhé. V rámci literatury (a takové, inu, trochu nenápadné snahy dostat do podvědomí i něco jiného, než Deníky poseroutky a Hraničářova učně) jsem tuhle knížku nenápadně vnutila sedmákům. S nepříliš velkým úspěchem, protože... protože ona opravdu není pro děti, jen o dítěti. Stejně jako pro děti není každý film, který je shodou okolností animovaný.

Ale k věci. Je skvělá. Příběh je jednoduchý, a ani se nesnaží tvářit, že by být neměl. Víme, že hlavní hrdina neumře, že vlastně to všechno dopadne dobře, ale místo zklamání nad fádností nám to přináší příjemné očekávání.

Celé je to takové svým způsobem banální, ale tak skvěle, že se prostě musím chtě nechtě rozplývat. Pravidla hřbitova. Výchova chlapce. Linka vraha rodičů. Prostě nádhera.

A ač to není kniha pro děti, stejně ji co to půjde přečtu i těm svým!

karel0684
karel0684
12.08.2017 4 z 5

Krásná kniha. Čtivá. Napínavá. Takový Maugli ze hřbitova. Však to autor sám přiznal. Jen škoda, že Nik dospěl...

Sheemas
Sheemas
20.07.2017 5 z 5

Hřbitov je v této knize místem bezpečí a místem lidí, kteří Vás mají rádi a přestože se kniha tváří jako pohádka pro děti, nechová se jí tak po celou dobu. Příběh je velmi čtivý, zábavný, autor nám předkládá zajimavý svět za hřbitovní zdí. Dopuručuji jako takovou jednohubku.

marmar123
marmar123
27.06.2017 5 z 5

úžasná kniha, moc mě bavila, plynula nenásilně a najednou byl konec :)

barlow
barlow
16.05.2017 5 z 5

Jednohubka na jeden večer. Je to Gaiman, který se tváří jako pohádka pro děti, ale je to jinak, jako obvykle. Své si najde i dospělý a mnoho náznaků a odkazů dětský čtenář stejně nepochopí.

Šošán
Šošán
19.04.2017

Zase jiný svět a zase skvělý, to loučení je vždycky bolestivé...

jarynek
jarynek
21.02.2017 4 z 5

Jako knihu pro děti bych ji nekvalifikoval. Myslím, že dětem by spousta maličkostí asi nedošla a celkově by knihu nedocenily. Jinak jako obvykle u Gaimana originální téma a originální postavy.