Kmotr Mrázek II - Krakatice

Kmotr Mrázek II - Krakatice https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/650/mid_kmotr-mrazek-ii-krakatice-Eqh-650.jpg 4 327 47

Kmotr Mrázek série

Volné pokračování strhujícího příběhu o vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v roce 2006. Kniha vůbec poprvé do nejmenších detailů odhaluje, jak prorostl organizovaný zločin do vysoké politiky. Autor čerpal z autentických podkladů včetně odposlechů.

MildeZ
16.04.2014 4 z 5

Na pět hvězd tento díl rozhodně nebyl a to spíš tím, že je to psáno jako přepisy odposlechů, což mi ze začátku trošku dělalo problém a vadilo, ale postupně člověk přivykne a je to lepší. Kniha u níž člověk nepřestává kroutit hlavou...

ttopi
31.01.2014 4 z 5

Svěží pokračování prvního dílu, které začíná okolo roku 2000, kdy už byl kmotr známý ve všech sociálních kruzích a kdo potřeboval něco (nebo někoho) protlačit, šel kam? Ano, za Mrázkem. Defakto se téměř celý díl točí okolo známé aféry prodeje IPS, s tím spojený krach IPB, tunel a krach jiných bank. Hezky je tu i cítit vliv Bakaly. Co je méně hezké, je to, že z knihy jasně plyne, jak se v celé věci angažovali naši poslední dva prezidenti Prófa s Mlhou, jehož nejbližší poradce Vodník Šlouf zručně skákal, jak Mrázek se Sekyrkou pískali. Už se těším na třetí díl.
PS: Mrázek byl přes to všechno i obyčejným občanem, což dokazuje fakt, že si přes teleshoping objednal CD s Českými šlágry :-)

SySTEMaN
30.01.2014 4 z 5

Asi nejlepší díl z celé série.

t.o.m.m.y
23.07.2013 3 z 5

Odposlechy, odposlechy, horko těžko jsem se knížkou prokousal, ale pro vytvoření uceleného obrázku o FM asi nezbytný.

valda
29.06.2012 3 z 5

Jak jsem psal, tak první díl o kmotrovi českého podsvětí Františkovi Mrázkovi skončil Íčkem někdy v roce 2000. Tenhle je tedy hodně o Íčkovi, a dále třeba o Tlusťochovi, Bakalářovi, Vodníkovi nebo Prófovi.
Platí většina toho, co jsem psal o předchozím dílu. První díl byl skvělý mix pospojovaných příběhů a odposlechů. Problém druhého dílu je v tom, že se jedná vlastně jenom o přepis odposlechů. Kmenta přidává jenom velmi krátké komentáře, často i zbytečné, doplňuje podle mě příliš často vysvětlující závorky. Třeba, že Mlhou je myšlen Zeman, stačí napsat jednou, a čtenář už si to pamatuje. Některé odposlechy jsou zajímavé, nebo zábavné, ale podle mě tak polovina je zbytečná vata. Je fakt, že přepisy odposlechů jsou více faktické, než popis událostí, kde se dá víc vymýšlet. I když v přepisech je taky velký prostor pro vybrání a poskládání jich tak, aby nahrávaly skoro jakékoliv straně. Strohým přepisem odposlechů, ale celková zábavnost šla dost dolů, je to spíš jako hrabat se v archivu. Na konci je navíc pár pokusů o rozhovor s hlavními protagonisty. Odpovědi jsou ale celkem jasné: "To už je dávno, nic si nepamatuju, s nikým se neznám, dvakrát jsem s ním mluvil, ale vůbec jsem nevěděl kdo to je, apod..." Mixoidní formát z prvního dílu mi přišel povedenější. Ale určitě si přečtu i 3. díl, protože na scéně se objevuje Standa. :-)

maryzka
11.05.2012 3 z 5

Opět tu knihu mám ve své knihovně nebot tyto knihy jsou oblíbeny mým otcem, tak já si je pouze prohlížim. U mě si to stačí prohednout nebot se člověk začte a někdy je to čtení pro otrlé jinak se ztotožnuji s názorem pode mnou

WEIL
14.08.2011

Když první kniha o Mrázkovi vydělávala, tak proč neudělat ještě další díl?

Jen policejní spisy jsou zaplněné tisíci stran záznamů od udavačů, oček, telefonických odposlechů.