Kmotr Mrázek II - Krakatice

Kmotr Mrázek II - Krakatice https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/650/mid_kmotr-mrazek-ii-krakatice-Eqh-650.jpg 4 327 47

Kmotr Mrázek série

Volné pokračování strhujícího příběhu o vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v roce 2006. Kniha vůbec poprvé do nejmenších detailů odhaluje, jak prorostl organizovaný zločin do vysoké politiky. Autor čerpal z autentických podkladů včetně odposlechů.

Vestik82
30.01.2024 3 z 5

Stále zajímavé, ale první díl mi přece jen asi stačil. Po dalších knihách o kmotru Mrázkovi už pravděpodobně nesáhnu.

alabra
31.08.2023 5 z 5

Dobu jsme prožili, ale skutečnost k nám nepřišla. Na politiku a politiky se už nikdy nebudu dívat stejnýma očima. Kam se hrabe Řím a středověk se svými mocipány.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

smutné, co vše prošlo některým .....

karelpeter
10.07.2022 4 z 5

Knížku zhlnete, protože nebudete věřit, co se tu všechno dělo .. Pak si otevřete dnešní noviny a zjistíte, že pravdědpodobně ještě děje, jen jména jsou jiná ..

Burák
28.02.2022 4 z 5

Moje smůla, že se mi tahle knížka nedostala do rukou aspoň o deset dřív. Obdivuju Kmentovu tvorbu a všechny jeho knihy patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu co jsem četla. Příběh Mrázka je i po téměř 20 letech stále atraktivní, ale tento "dodatkový" druhý díl už je po těch letech opravdu jen pro fajnšmekry, protože doba vážně pokročila a pokud nejste pamětník, případně nemáte čas a chuť si vyhledávat kdo stojí za jmény o kterých se v knize píše, je to poměrně nudné a zdlouhavé čtení. NIcméně to není autorova chyba, věřím, že v době svého vydání vzbudila kniha pořádnou senzaci.

Poučení pro mě pro příště, číst Kmentovy knihy co nejdříve po jejich vydání! :)

Maki21
18.02.2022 4 z 5

Autentická kniha která ukazuje jak to tenkrát opravdu bylo, a že ani politici kteří dodnes působí ve vrcholné politice nebyli tenkrát tak nestranný. Kniha poukazuje nádherně jak někteří podnikatelé přišli ke svému jmění a že tu jsou s námi dodnes aniž bychom si to uvědomovaly.

Mánička178
29.01.2022 3 z 5

Trošku rozpaky, protože prakticky téměř celá kniha obsahuje hlavně přepis odposlechů Mrázka a jeho okolí, což člověka někdy týrá do úmoru :D Prostě totální gauneři... Každopádně postrádám víc analytické části od autora, což mě trochu mrzí... Snad bude trojka lepší :)

janka2000
12.07.2021 4 z 5

Tento díl se zabývá Mrázkovou politickou aktivitou, tedy spíše tím koho ovládal. Nikdo nebyl čistý. Mezi jmény, co tam zazněla, byl například Zeman, Ivo Svoboda a mnozí další. v knize je popsáno, jak mladý Mrázek tuneloval české banky a další hnusy o české politice. Pokud chcete vědět, jak to bylo prohnilé, doporučuji přečíst.

Rolada88
30.05.2021 5 z 5

Neuvěřitelný co se tu dělo chvílemi jsemse až ztrácel s jmény a přezdívkami v odposlechu. No co napsat mafie se vším všudy těším se na trojku tam by měl už figurovat Krejčíř tak sem zvědavý. Na jednu stranu se divím ze jsme díky knize v prostředí vlivných lidi a jejich milionových firmách ale nikde zmínka o třeba nedávno zesnulém Kellnerovi vždyť taková Smetánka co se v knize píše se musela pohybovat v blízkosti.

kopeceli
03.03.2021 5 z 5

Pro mě zajímavé čtení, přepis odposlechů mi problémy nedělal. Zato ten obsah! Všichni potřebovali Mrázkovu smrt a taky jí využili, jako každou příležitost. Jsem ráda, že sice s odstupem, ale přece jsem se k této knize dostala.

Bohemians
13.11.2020 2 z 5

BEZ SPOILERŮ, AUDIOKNIHA:

Poslechnuto jako audiokniha. Mnohem slabsi, nez prvni dil. Naprosto drtiva vetsina knihy jsou “pouze” prepisy z odposlechu. Nicmene i tak se jedna o velmi zajimavou nedavnou historii a cloveka se bohuzel jima bezmoc, kdyz zjisti, ze se vlastne nic z toho nevysetrilo. Je to smutne, az zarazejici a neuveritelne. V audioknize mi chybi zenske hlasy - muzske dabovani zen je komicke, ackoliv takove byt nema. Zaverem dodam, ze nektere pasaze jsem prakticky nepochopil, natoz souvislosti. Kazdopadne vrhnu se i do tretiho dilu, protoze ten je dle recenzi mnohem zajimavejsi.

J.P.S.
09.11.2020 4 z 5

Prostřední díl trologie se čte nejhůře, přestože jeho informační hodnota je nejvyšší. Autor totiž nabízí samotný surový zdroj - výňatky z policejního spisu Krakatice. Protokolované odposlechy autor doplňuje svými komentáři, aby čtenáři vysvětlil kontext.
Děsivý je zejména důkaz o někdejším propojení Františka Mrázka s Miroslavem Šloufem, což je člověk, který stál za vzestupem našeho současného prezidenta....

reign
01.11.2020 5 z 5

Druhý díl Mrázkova příběhu mnohé zklamal formou - mně však právě přepis odposlechů velmi oslovil, přijde mi to velmi svižné. Celkový dojem z knihy (kromě hrůzy z dosahu podsvětí do ovládnutí společnosti) je pro mně obdiv vytrvalé práce hrstky neúplatných policistů a lítost nad zmařením jejich práce zkorumpovanými parchanty. Jaroslav Kmenta dělá přesně to, co žurnalista dělat má - díky takovýmto počinům ta práce hrdinů nakonec vniveč přijít nemusí. Krakatice je tvor hlubinný a takovéto svícení do očí ji do karet zrovna nehraje.

Warty
21.10.2020 4 z 5

Velice zajímavé ale smutné čtení. A tak nějak mám pocit, že to i teď funguje nějak podobně.

Pumpkin
04.03.2020 4 z 5

jako jo, to téma je pořád zajímavé, ale je to prostě náročné číst. Před třetím dílem zase sáhnu po jiné knize na odlehčení :)

Kopta
08.12.2019 4 z 5

Druhá část, která by mohl asi nejednoho unudit k smrti. A asi si dokážu představit proč. Já vlastně ale kupodivu z touto větší knihou ani moc velký problém neměl. Kniha dost hrubě a tak jak jen může ukazuje přesně, co se dělo. S každým písmenem a s každou tečkou. To může být v celku dost unavující, ale já to bral jak v celku hrůzné, ale odpočinkové počtení. Bohužel jsem si z toho asi neodnesl ani 50% obsahu, ale to důležité jsem v sobě měl. A dalo mi to dost. Četlo se rychleji, příjemněji a svižněji než první knížka. A to dokážu ocenit.

smrtka12
05.11.2019 5 z 5

Pro milovníky literatury faktu a pro znalé problematiky, je kniha nepostradatelný exemplář. Přímé přepisy odposlechů jsou mrazivé!

jprst
09.10.2019 1 z 5

Zvládl jsem i druhý díl a skončil jsem opět otázkou Co s tím p. Kmenta udělal, když měl tolik důkazů, námětů a podezření, které mu budou stačit i na vydání pokračování .Trochu mi to připomíná s odstupem času plácnutí do vody, kruhy se rozplynou, Kmenta zinkasoval honoráře a výsledek? Nula, velké ticho a dobrý kšeft na další díl.

Davidaxik
06.05.2018 4 z 5

Těžké čtení...opravdu těžké. Díky pane Kmento ;)

Albertos
16.04.2018 4 z 5

prní díl byl psaný zajímavějším a čitelnějším stylem ,ale to té knize neubírá na kvalitě. Jako u v podstatě všech kmentových knih člověka mrazí. A když si představí, že většina z toho asi byla pravda, tak je mu až úzko.