Kmotr Mrázek II - Krakatice

Kmotr Mrázek II - Krakatice

Volné pokračování strhujícího příběhu o vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v roce 2006. Kniha vůbec poprvé do nejmenších detailů odhaluje, jak prorostl organizovaný zločin do vysoké politiky. Autor čerpal z autentických podkladů včetně odposlechů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/650/kmotr-mrazek-ii-krakatice.jpg 3.9160
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

ecila13
09. listopadu

Docela vtipná knížka, kdyby to nebyla realita.

... Mlha (Zeman), Prófa (Klaus),
Vodník (Šlouf), Pták (Stehlík), Počasí (Nečas), Špacír (Procházka), Když chceš psa bít (Klacek), Ptáci (ODS) ...

"Kdyby se začali rejpat v minulosti, tak si tam kriminálka může otevřít celý patro." Tomáš Pitr o IPB

Sajdeman

To, že je druhý díl víc o přepisu odposlechů, než o vyprávění, dle mého názoru jen přidává na autentičnosti.
Po takovéhle knize přeci nesáhnu ve chvíli, kdy se chci nechat unášet na pohodové vlně vyprávění autora, ale když chci pochopit, co se to kolem nás děje za svins*vo.
No a až si to přečtete, tak zjistíte, že to prostě nepochopíte, že to co se děje kolem Policie, Politiky, Mafie, ..... je tak úplně někde jinde, mimo chápání průměrného člověka .... že se seberete a začnete číst díl třetí.
Alespoň já to rozhodně udělám.

iampatrik

Pokračování Mrázkové trilogie druhým dílem Krakatice mé velké nadšení z předchozí knihy hodně zarazilo. Kniha se točí především kolem jediného případu, což by nebyl problém. Problémem je styl, jakým je událost vyprávěna. Přepis zaznamenaných odposlechů, který zabírá drtivou většinu textu, se čte těžce a nepřehledně. Po první třetině knihy už nastávala nechuť pokračovat.
Pozitivem naopak opět příloha, která obsahuje rozhovory s některými zúčastněnými a také radost z toho, že jsem druhý díl přelouskal a můžu se pustit do závěrečného dílu.

zajímavé čtení...doporučuji

St.Evelin
30.12.2016

Když se lidé dostanou ke zlatému koryto, tak to dopadá přesně takto :-( Z knihy se mi udělalo až fyzicky nevolno po zjištění, jak to vlastně celé může fungovat a funguje. Kniha mi vzala chuť jít volit, jelikož ve mě vyvolala silný pocit, že to opravdu nemá cenu... Petr nebo Pavel... je to fuk...

Lenka8418
13.11.2016

Chvílemi mi bylo z knihy nanic a to z toho důvodu, co vše jsou lidé schopni udělat pro peníze a ani se kvůli tomu necítit špatně. Hnus. Ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla. A taky je hrozné, že s tím nikdo nic nezmůže, vždy jsou lidé, co to zametou pod koberec a nikdo není potrestán

papajapa
03.07.2016

Musim priznat, ze jsem se o politiku nikdy nezajimala a o to vetsi je me zdeseni. Ruzove bryle jsou definitivne pryc. Jeste treti dil ...

misowi84
26.06.2016

Ještě třetí díl a pak rychle na nějakou pohádku. Potřebuji žít v naději, že alespoň v pohádce dostane bubák přes prsty.

Evus
03.06.2016

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo věří v naší republice v demokratické principy. Prakticky kontinuelně mi bylo z knihy na zvracení, navíc nevěřím, že smrtí Mrázka se tu něco změnilo. Policejní odposlechy sice byly na četbu náročné, nicméně jsem ráda, že tam byly.

Jaruš7
28.04.2016

Literatura faktu , četlo se to se zaujetím pro věc, strohá medializovanost budí v autorech zveřejnit to, co se veřejnosti ,ze vztahů a povah aktérů , nedostalo na světlo.

anelaz
02.04.2016

kniha se mi docela líbila, i když podrobný popis různých podvodů, byl na mě až moc podrobný.... Nyní mám přečtený i následující díl a ten se mi líbil mnohem víc, protože mi to přišlo takové ucelenější.

Rumplestiltskin
11.02.2016

Trochu zdlouhavé pokračování, které mě přestalo přibližně v půlce bavit, tak jsem na chvíli knihu odložila. Primárně je tam rozebírán hlavně prodej IPS a pád IPB, což je po pár stránkách, kdy se cyklicky opakuje to, že IPS získá Středoevropská Stavební a pak zase Skanska. Konec dostal trochu spád a pak bylo na čtyři stránky vměstnáno spousty informací, který si zasloužily více prostoru.

maryzka
07.02.2016

Tak tohle byla pro mě vyšší politika. I když mám k tomu spousta neodpustitelných komentářů coby soukromá osoba(asi mnoho lidí nebude souhlasit). Tuto republiku vedli dilentanti, hochštapléři veksláci. Kdyby jistý ministr financi dal policii pokyn a sebral lidem, kteří jsou jmenováni v této knize majetky a peníze, tak by snad musel zaplatit státní dluh a možná by zbyli peníze ještě na jiné věci. No i když lituji, že Mrázek a spol. nevytunelovali EU a nedosáhli do organizací podporující IS. Možná, že bychom tady neměli emigrantskou vlnu. Ale mimochodem jistého ministra financí neměl Mrázek příliš v oblibě.

veronie
02.04.2015

První díl byl pro mě zajímavější. Jak je uvedené již na začátku knihy, figuruje zde velké množství lidí a jmen a člověk se v tom trochu ztrácí. Pobavily mě ale rozhovory, které jsou uvedeny na konci knihy. Dle odposlechů je jasné, kdo všechno ve kterých kauzách figuroval a se kterými lidmi byl spojen. Nicméně skoro všichni odpověděli, že o ničem neví, nikdo nikoho nezná... Ani pod tíhou důkazů nepovolí..

HDosoudilová
27.10.2014

Musím říct, že druhý díl mě bavil ještě méně než první. Byla výhoda, že postavy byly vyjmenovány a vysvětleny hned v úvodu, i tak jsem se občas ztrácela. To ovšem nedávám za vinu autorovi, spíš je to tím, že jsem tu dobu tehdy nesledovala. Nicméně i přesto jsem zvědavá na další díl. Je skvělé, že něco takového vůbec vyšlo a měli bychom si to přečíst všichni.

kazatell
27.10.2014

Hned na začátku mě potěšilo, že jsou přezdívky vysvětleny a přiděleny komu patří. Bohužel dál v knize jsou přezdívky opět v závorkách překládány a to kazí celistvost čtení

sackettboy
20.05.2014

Kniha sa skladá prevažne z odposluchov, ktoré sú doplnené o autorovi poznámky. Dobré sa číta a niekedy zostává človeku len rozum stáť ako ten náš svet funguje. Niečo podobné ako slovenská Gorila.

MildeZ
16.04.2014

Na pět hvězd tento díl rozhodně nebyl a to spíš tím, že je to psáno jako přepisy odposlechů, což mi ze začátku trošku dělalo problém a vadilo, ale postupně člověk přivykne a je to lepší. Kniha u níž člověk nepřestává kroutit hlavou...

ttopi
31.01.2014

Svěží pokračování prvního dílu, které začíná okolo roku 2000, kdy už byl kmotr známý ve všech sociálních kruzích a kdo potřeboval něco (nebo někoho) protlačit, šel kam? Ano, za Mrázkem. Defakto se téměř celý díl točí okolo známé aféry prodeje IPS, s tím spojený krach IPB, tunel a krach jiných bank. Hezky je tu i cítit vliv Bakaly. Co je méně hezké, je to, že z knihy jasně plyne, jak se v celé věci angažovali naši poslední dva prezidenti Prófa s Mlhou, jehož nejbližší poradce Vodník Šlouf zručně skákal, jak Mrázek se Sekyrkou pískali. Už se těším na třetí díl.
PS: Mrázek byl přes to všechno i obyčejným občanem, což dokazuje fakt, že si přes teleshoping objednal CD s Českými šlágry :-)

SySTEMaN
30.01.2014

Asi nejlepší díl z celé série.

t.o.m.m.y
23.07.2013

Odposlechy, odposlechy, horko těžko jsem se knížkou prokousal, ale pro vytvoření uceleného obrázku o FM asi nezbytný.

valda
29.06.2012

Jak jsem psal, tak první díl o kmotrovi českého podsvětí Františkovi Mrázkovi skončil Íčkem někdy v roce 2000. Tenhle je tedy hodně o Íčkovi, a dále třeba o Tlusťochovi, Bakalářovi, Vodníkovi nebo Prófovi.
Platí většina toho, co jsem psal o předchozím dílu. První díl byl skvělý mix pospojovaných příběhů a odposlechů. Problém druhého dílu je v tom, že se jedná vlastně jenom o přepis odposlechů. Kmenta přidává jenom velmi krátké komentáře, často i zbytečné, doplňuje podle mě příliš často vysvětlující závorky. Třeba, že Mlhou je myšlen Zeman, stačí napsat jednou, a čtenář už si to pamatuje. Některé odposlechy jsou zajímavé, nebo zábavné, ale podle mě tak polovina je zbytečná vata. Je fakt, že přepisy odposlechů jsou více faktické, než popis událostí, kde se dá víc vymýšlet. I když v přepisech je taky velký prostor pro vybrání a poskládání jich tak, aby nahrávaly skoro jakékoliv straně. Strohým přepisem odposlechů, ale celková zábavnost šla dost dolů, je to spíš jako hrabat se v archivu. Na konci je navíc pár pokusů o rozhovor s hlavními protagonisty. Odpovědi jsou ale celkem jasné: "To už je dávno, nic si nepamatuju, s nikým se neznám, dvakrát jsem s ním mluvil, ale vůbec jsem nevěděl kdo to je, apod..." Mixoidní formát z prvního dílu mi přišel povedenější. Ale určitě si přečtu i 3. díl, protože na scéně se objevuje Standa. :-)

maryzka
11.05.2012

Opět tu knihu mám ve své knihovně nebot tyto knihy jsou oblíbeny mým otcem, tak já si je pouze prohlížim. U mě si to stačí prohednout nebot se člověk začte a někdy je to čtení pro otrlé jinak se ztotožnuji s názorem pode mnou

WEIL
14.08.2011

Když první kniha o Mrázkovi vydělávala, tak proč neudělat ještě další díl?

Jen policejní spisy jsou zaplněné tisíci stran záznamů od udavačů, oček, telefonických odposlechů.