Kmotr Mrázek

Kmotr Mrázek je strhující příběh o vládci českého podsvětí. Autor při jeho psaní čerpal z autentických dokumentů a výpovědí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/649/kmotr-mrazek.jpg 4.3244
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

Stanča
20. listopadu

Mazec. Je to síla co se dělo a děje.

m.valova
09. listopadu

Neskutečná špína a hnus.Pan Kmenta má můj obdiv,už jen za to,že se v tom všem dokáže orientovat!

ecila13
08. listopadu

Líbí se mi Kmentův reportážní styl psaní.

Vzít si na jeden hotel tři nadhodnocené hypotéky a ještě ho stihnout prodat ...
Jak to bylo možné? Naivita bank? Nezkušenost? Uplacení bankéři?

I dnes se samozřejmě občas objeví bílý kůň s podvodníkem v zádech, ale takhle očividné podvody snad už ne. Nebo ano?

jana3526

Tohle by si měl přečíst každý... Nejen voliči Zemana:)

PJurista

Co k tomu dodat,přečíst si historii naší vlasti okem té opačné strany zákona je zajímavé, vlastně velmi, dalo by se říct i návykové, jen si vemte tabletky na žaludek páč se vám začne zvedat. Jdu okamžitě pokračovat dalším dílem.

Sajdeman

Nemám čas psát komentáře, protože letím pro další díly do knihovny!!! :o)

zajímavé čtení...doporučuji

St.Evelin
30.12.2016

Z knihy se mi udělalo až fyzicky nevolno po zjištění, jak to vlastně celé může fu ngovat a funguje. Velký palec nahoru za odvahu něco takového sepsat.

mirka71
15.12.2016

Po přečtení téhle knihy jsem došla k názoru, že je snad lepší toho moc nevědět, je mi na nic, když si představím, že v tomhle fakt žijeme. A dost se divím, že pan Kmenta ještě běhá po světě, když si představím, kolika mocipánům musí ležet v žaludku. Každopádně mu držím palce, ať mu jeho odvaha dlouho vydrží, díky za jeho práci.

Vlastina67
04.09.2016

Při čtení se mi dělalo zle z toho, co se tady děje!!!

papajapa
18.06.2016

Skoro az neuveritelne, ze se tu neco takoveho delo... Jak malo stacilo k tunelovani bank, ovlivneni politiky nebo odstraneni nepohodlnych lidi. Co nejdrive se pustim do dalsiho dilu Krakatice, proroze me fakt zajima co se tenkrat delo.

misowi84
16.06.2016

Koupit lze všechno a všechny. Platilo to tehdy, platí to i teď.

Evus
24.05.2016

Tahle kniha je doopravdy děsivá, i kdyby byla pravda jen desetina toho, co se v ní píše.

Madlenka24
16.05.2016

Výborné novinářské dílo. Oceňuji hlavně autorovu snahu podat čtenářovi co nejobjektivnější informace o kmotru Mrázkovi, jeho životě a tajných operacích. Člověk nestíhá žasnout...

koniaska
21.03.2016

Poučné čtení. Ne že by se to četlo jako nějaký thriller, na to je autor příliš vázán novinářským stylem a snahou o objektivitu, takže je to spíš "suché" čtivo, ale k tomu, aby si člověk udělal obrázek o tom, jak to tu chodilo (chodí?), je to hodně užitečné dílo.

Ebon
14.03.2016

Dost barvité CV s pestrým pozadím okolo.

maryzka
04.02.2016

Tak na tuhle knihu se hodí - vekslák,milionář, miliardář, lobbista - vším jsem byl rád. Ale ted vážně. Veksláci drželi před rokem 1989 dost stranou, ale po roce 89 se dostali k moci hochštapléři, dilentanti a chytrolíni, kteří dokázali se známostmi vydělat na našem státě, kde i policie byla v 90.letech bezmocná. No a dnes bych docela byla ráda, kdyby Babiš sebral majetek těm lidem, kteří přivedli pomalu k bankrotu republiku( stačí se podívat do tété knihy a do ostatních dílů o Mrázkovi)

maman
29.01.2016odpad!

Teda nevím jak taková nuda může někoho zaujmout. Nota bene když se všechno pořád opakuje. Dějový stereotyp. Málem jsem u toho usnula.

RobertRoberts
06.01.2016

Jen málo lidí v naší republice mělo tak široký seznam kontaktů na podnikatele, bankéře ale také na politiky a vysoce postavené policisty, jaký měl boss českého podsvětí František Mrázek. Neméně zarážející je i to, že v podstatě na každého z těchto lidí měl nějakou špínu. A pokud náhodou neměl, tak ji dříve či později našel nebo byl velmi schopný ji jednoduše vytvořit. Mrázek měl například velmi sofistikovaný a léty zdokonalovaný systém získávání informací z policejních struktur. Policisty začínal finančně podporovat už během jejich studia a později, když postupovali na kariérním žebřičku, Mrázek své investice nekompromisně zúročoval. Geniálně jednoduché, že? Vlastně musíte tohoto člověka svým způsobem obdivovat. Tedy snad až na Karla Gotta, kterého ke svým plánům dokázal také chytře využít :-)

Mrázek zaměstnával policii už od poloviny 80. let jako obyčejný vekslák (od walkmanů a digitálek za pár stokorun se však dopracoval k miliardovému majetku - na vyučeného lakýrníka v invalidním důchodu jde o slušný počin, nemyslíte?), ale opakovaně sa mu dařilo před spravedlností unikat. S pádem komunistického režimu se možnosti Mrázka značně rozšířili a on tak vybudoval rozsáhlé impérium založené na podvodech, nesplácením úvěrů svých dceřiných společností a jak uvádím výše také na precizně budovaných kontaktech u policie, tajné služby BIS, Národně bezpečnostním úřadu a v politických kruzích. Mrázek měl za vládnutí ČSSD těsné kontakty s vysokými úředníky státní správy - přes ministra financií se dokonce usiloval o získání práva na deblokaci ruského dluhu! a tehdejšímu šéfovi Úřadu vlády ČR defakto dohazoval své vlastní kandidáty na protikorupčním policejním útvaru a BIS!

Nezastírám, že se mi u toho všeho čtení nechtělo chvílemi i zvracet. A nebudu si nic marně nalhávat a snažit se utěšit tím, že dnes je to jinak. Bohužel není! Na závěr si dovolím jedno varování. Tuto knihu nečtěte pokud nechcete ztratit veškeré své iluze o té naší malé a údajně spravedlivé, demokratické zemi. Jestli ovšem ještě nějaké máte...

VladimirTetur
16.12.2015

Skvělá rešerše policejních svodek a kotva do české reality z devadesátých let. Perfektní knížka!

Ali_xy
11.12.2015

Skvělá kniha a už se těším, až se dostanu k pokračování. Člověka až mrazí, když si tam čte o všech lidech kolem Mrázka...

DCKH
03.12.2015

Závěrečný rozhovor se mi líbí nejvíce.
Zbytek je dle mého příliš chaotický a nesourodý.
Přesto je to super populárně-naučná kniha.
100%

Jamka
13.05.2015

Nepopiratelně zajímavé čtení

veronie
25.03.2015

Opravdu zajímavé čtení. Je až k neuvěření jak dlouhé mohou být prsty původně malého podvodníčka. Co se týče politiky, jsem si nikdy nedělala iluze - tedy bez překvapení. A co se týče policie, která ač měla spoustu nahrávek a důkazů, nezmohla naprosto nic - hodně smutné

kazatell
26.10.2014

Protože poslední dobu sleduji podobnou tématiku byla pro mě tato kniha logická volba. Po informační stránce se mi kniha velice líbila a byl jsem nadšený. Jediné co mě trochu zklamalo byl závěr kdy se obsah mění spíše na záznamy z odposlechů. Tuto část bych klidně dal na konec jen jako závěr jako je udělaný ten rozhovor a knihu bych ukončil pouze popisem událostí. Protože v rozhovorech jsem se akorát ztrácel a všeobecně jsem jim nerozuměl a ztratil souvislosti

HDosoudilová
12.09.2014

Vzhledem k tomu, že mě tato tématika velmi zajímá, chystala jsem se na tuto knihu celkem dlouho. První díl mě ale nikterak nezaujal, ale to proto, že jsem mladší ročník a nevím, jak to tenkrát chodilo. Jen z vyprávění. Hodně mě ale zaujal závěrečný rozhovor. Jsem zvědavá na další díly. Je moc dobře, že se o takových věcech píše, i když jak bylo zmíněno: ,, Na mrtvého jde hodit cokoli." A pravda už nikdy nebude stoprocentně doložena. Můžeme tedy jen spekulovat, zda-li to tak opravdu bylo.

SantAngel
10.06.2014

První díl ˇčeského Kmotra" u mě zabodoval naplno. Už jen první kapitoly popisující Mrázkovo vekslácké období v časech totality mě utvrdily v tom, že tetralogii si přečtu celou. Dopředu avizuji, že díky panu Kmentovi a jeho spolupracovníkům má možnost obyčejný český smrtelník nahlédnout pod pokličku politiky a systému všeobecně. Ať jde o období komunismu, či následný přechod k demokratickému zřízení a nastolení tržního hospodářství. Co si budeme povídat, ve zprávách, či novinách (dnes na internetu) nenajdeme vždy zcela pravdivé informace. Politika, lobbing, velkopodnikatelé - tohle je pro běžné občany tabu.
Z pohledu investigativní žurnalistiky jistě klenot, který nám může otevřít oči. Pokud kdokoliv, kdo knihu nečetl, má dosud pochybnosti, zda politikům a "lidem kolem" věřit, tak po přečtení, ať už třeba jen prvního dílu, jistě změní názor a snad to bude ku prospěchu naší společnosti.
Když odbočím od "problému Mrázek, lobbisté a politici", tak dojdu k děsivému zjištění - i v demokratickém zřízení o našich osudech rozhodují "vyvolení" a jsme pro ně jen figurkami v jejich hrách.

MildeZ
09.02.2014

Tak tohle čtivo rozhodně můžu, ač samozřejmě není to nic pěkného a radši by člověk byl, kdyby to vše bylo jen fikce - bohužel...

ttopi
31.01.2014

Dal bych 90%, ale to nejde, proto dávám plné hodnocení. Mrázek začínal jako běžný vekslák ještě za komára a po revoluci svých zkušeností dokonale využil. Oblepil se lidma podobného myšlení a svou osobností jich dokázal využít hlavně ve svůj prospěch. Samozřejmě jeho činost není nic hezkého,jelikož spousta lidí zmizela, nebo se našli mrtví, a přestože kmotrovi nikdy nic nedokázali, bezpochyby v tom prsty měl. Ovšem na druhou stranu je to ukázka, jak se od píky dostat k moci - inspirativní. Mimochodem, měl krásný "barák". A pochvala pro autora, pan Kmenta je třída.

sackettboy
26.01.2014

Pre obyčajného človeka je až nepochopiteľné, že niekto, kto je neustále pod odposluchmi od osemdesiatych rokov nebol nikdy stíhaný. Zaujímavé čítanie ten človek sa jednoducho vyznal a myslelo mu to. Kniha iba čiastočne odkrýva, že Česká republika je rovnako prehnila ako ta Slovenská (viz. Gorila). Otázkou zostavá či vôbec v Československu existuje milionár, ktorý by sa dopracoval k svojim peniazom čistou cestou.