Sicilián

Sicilián https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1548/mid_kmotr-sicilian-LDJ-1548.jpg 4 726 89

Kmotr / Krstný otec série

Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano - to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje proti římské vládě, ale skutečný souboj na život a na smrt svádí se šéfem sicilské mafie, donem Crocem. A tento boj musí skončit definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sicilian , 1985

robert5314
28.11.2015 4 z 5

Patřil k mým oblíbeným knihám.

Terazky
26.11.2015 5 z 5

Po několika přečtených recenzích se mi do knihy moc nechtělo, ale kdyby to nebyl Puzo, Sicílie a mafie, tak do toho nejdu. Byla vynikající a je zajímavé, že podle skutečné události. Těžko mohu srovnávat s Kmotrem - Sicilián je vlastně taková "vsuvka" mezi Kmotrem, takže knihy jsou na stejně excelentní úrovni. Je zvláštní, že film byl naprostý odpad, škoda, těšila jsem se na něj... a to bude jeden z několika důvodů, proč dávat přednost knize než filmu.

Langosh
09.11.2015 4 z 5

Pěkná čtivá kniha. Jen jsem čekal, že to bude víc o Michaelovi, ale budiž. Příběh o hrdinství, ale také o krutosti, intrikách (kdo vlastně byl s kým? na čí straně byla Mafie? přišlo mi to, že Mafie si hlavně hlídala svůj píseček) a nakonec zrada, kterou jsem vůbec nečekal! Nečekaný závěr, zajímavé vyvrcholení.

Salwator
28.09.2015 4 z 5

Okraj Kmotra, to ano, ale jinak je to veskrze naprosto jiný příběh. Sice se párkrát objeví jméno Michael Corleone, ale jinak (ač jsem se zhrozil, že to vůbec vyjadřuji) je Michael nepodstatný. Samotný příběh Salvatoreho je velmi poutavý a po celou dobu knihy jsem mu velmi fandil.

Peleus
18.08.2015 4 z 5

Na začátku je nutné si uvědomit, co od knihy očekáváte. Ne, není to Kmotr. Ne, není to brak. Je to poněkud romanticky laděný nástin tehdejší situace na Sicílii bez ostrých hran v podobě násilí a lidské podlosti. A Ne, To násilí, jak je předváděné v knize, neberu.
Nikterak mě neurazila. Jednoduché, bezzubé čtení.
Nevím proč, připomínala mi dobrodružné romány á la Emilio Salgari.

MP91
27.07.2015 2 z 5

Kniha s příjemným tématem partyzánského vezpření vůči bohatým a především vládě v Římě. Pěkné nahlédnutí do mentality Siciliánů, avšak kniha pozbývala spád. Prolíná se retrospektivní vyprávění s dlouhým popisem krátkých scén. Hlavní postava je velmi příjemná, avšak již v polovině knihy lze odhadnout, jak celé vyprávění vyvrcholí.

Pro mě osobně oproti Kmotrovi velké zklamání, podruhé po knize již nesáhnu.

marcela6183
07.07.2015 3 z 5

Po přečtení Posledního kmotra jsem se opravdu těšila, že tohle mi zase zvedne náladu na pět hvězd. A dopadla jsem na prdel ke třem.
Ale proč proboha?
Přišla jsem si, jako kdyby Puzzo seděl ve třetí lavici a snažil se opisovat od Puzza v pvní lavici, přičemž mu zavazel stín Puzza v lavici druhé. Stejné postavy, o ouverturu postaráno, ale potenciál na velký příběh tak nějak podle mého nevyužitý. Na autorský styl příliš přímočaré. Zabij nebo budeš zabit na třechstech stranách? Achich ouvej.
Ale jsou i nesporná pozitiva. Fakt cítím rozdíl mezi Amerikou a Sicílií. Mentální, kulturní. Za tohle bych dala snad Pullitzera. Puzzo oprávněně patří mezi geniální spisovatele. To rozhodně. Tři a půl.

Abbi
16.06.2015 5 z 5

Kdyby bylo hvězdiček deset, dala bych deset. Musím souhlasit s těmi, co psali, že Sicilián předčil i toho legendárního Kmotra. Od této knihy jsem moc nečekala, byť je od Puza, ale myslela jsem, že Kmotr je prostě Kmotr - ale ne! Zatím nejlepší kniha co jsem četla :-) Giuliano je krásná postava! Jeden by až nevěřil, že to je příběh skutečného člověka.

Ladys
18.03.2015 1 z 5

Pro mě zklamání. Jako by to napsal někdo jiný. Úplně jiný styl vyprávění, zdlouhavé popisy kraje... Nedočetl jsem. Ani s vidinou napínavějšího konce. A je mi fuk, že děj staví na skutečném příběhu, kde ale postava Michaela je tak zištně navíc. Nebavily mě popisy života v kopcích Sicílie. Nudil jsem se

sackettboy
02.12.2014 4 z 5

Autor šikovne využil postavu Michaela Corleoneho, ktorého priaznivcov nalákal na tuto knižku, ktorá je prakticky o úplne niečom inom. "Romanticky" podaná história Sicílie, sympatický hlavný hrdina bojuje proti podmienkam na Sicílií, kde zákon tvoria Priatelia priateľov.Tento praktický "triedny" boj faktografický spísal aj historik Salvatore Lupo v dejinách mafie, toto sa však samozrejme čítalo oveľa ľahšie. Samozrejme, kto tuto knihu bude porovnávať s Krstným otcom tak ju nebude hodnotiť moc kladne, každopádne myslím, že kniha svoj účel poukázať na život na Sicílií splnila.

pablovendat
14.11.2014 1 z 5

Kmotr to prostě není

dasi
10.09.2014 5 z 5

Giuliana musí prostě každý milovat. Konec knihy se dal očekávat, ale přesto jsem stále tajně doufala... Román rozhodně patří k mým oblíbeným.

Izzy46
27.04.2014 3 z 5

Sicilská půda mě oproti kmotrovskému NY prostě nedokázala natolik zaujmout. Navíc jsem čekal větší provázanost s Kmotrem (Michaelovou postavou). Je to už pár let, co jsem knihu četl, přesto ve mně zůstává stále spíše negativnější dojem.

puplik
24.09.2013 4 z 5

Slabší kniha od Puza,ale i tak mám mafii moc rád :)

borknagar
13.09.2013 5 z 5

Mario Puzo byl pan spisovatel. Je to cítit z každého řádku této knihy. Skvělé postavy, příběh a perfektní konec. Moc se mi tato kniha líbila a určitě se k ní jednou zase vrátím....

pil
28.08.2013 5 z 5

Po fantasy Kadlečkové, po uřezávání hlav a genitálií po seversku,po českých detektivkách, po knize o ničení knih mě přepadla radost a potěšení z četby klasického románu. Dobrodružný a nebanální příběh krásně plyne, vše má hlavu a patu. Postavy jsou navýsost neploché, autor užívá bohatého jazyka k vykreslení reálií, umí napsat silné a přitom nepatetické dialogy.

MildeZ
10.08.2013 5 z 5

Příjemné čtivo a po celý čas chtě nechtě prostě musíte Giulianovi fandit. Puzovi knihy mám rád a tahle mě prostě opět nezklamala!

miruska1
03.07.2013 5 z 5

Už je to davno čo som to čitala, ale kniha ma veľmi zaujala. Musim suhlasiť s uživateľom Kollarovic, je to taky Sicilsky Robin Hood.

Smart.ik
11.03.2013 4 z 5

Slíbil jsem si že už knihy od Puza nebudu srovnávat s jeho veledílem Kmotrem, protože bych se už pro žádnou jeho knihu nenadchnul. Sicilián je velmi podařená a čtivá knížka, styl psaní Maria Puza jako takový mi vůbec hodně sedí takže určitě chválím.

Zloba12
22.02.2013 3 z 5

Zajímavé čtení, méně záživné než Kmotr i tak ale stojí za to přečíst.