Poslední kmotr

Poslední kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31664/bmid_posledni-kmotr-LHU-31664.jpg 4 439 58

Kmotr / Krstný otec série

Napjatá atmosféra uvnitř italské enklávy v newyorském Bronxu. Neúnavní hazardní hráči v kasinech lasvegaského hotelu Xanadu. Kolotoč peněz a sexu ve filmových studiích Hollywoodu... Don Domenico Clericuzio, jehož rodinný zločinecký klan je právě na vrcholu moci, chce jednou provždy skoncovat s korupcí, podvody a vraždami. Své největší rivaly, rodinu Santadiovu, vyvraždili Clericuziovi do posledního muže již před lety pečlivě naplánovanou operací. Jejich špatným svědomím zůstala jen Rose Marie Clericuziová a její syn Dante, který vyrůstá v pomstychtivého a krvelačného muže. Rodina kontroluje hazardní hry a sázkové kanceláře všeho druhu, ale zásadně se vyhýbá obchodu s narkotiky. Chce skoncovat s násilím a splynout s řádnou americkou společností. Ale dokážou Pippi, Cross, Petie, Vincent - muži poznamenaní smrtelnými hříchy, překročit svůj stín? Rozhodnou se žít podle všeobecně uznávaných morálních kvalit? Nebo jim ironie osudu pomůže k tomu, po čem toužili? Vynikající vypravěč, důvěrný znalec prostředí ghett organizovaných gangů a životních praktik malých i velkých gaunerů kombinuje napětí s romantickými prvky, vinu a hřích se satirou, zločin s "rodinnými hodnotami". V ději odehrávajícím se téměř po třicet let mistrně typizuje a dovádí osudy svých hrdinů až do strhujícího závěru, který potvrzuje, že Mario Puzo je na vrcholu svých tvůrčích schopností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Last Don , 1996

Majkrofon
30.09.2014 4 z 5

Nie tak kvalitné ako Krstný otec, ale stále velmi pútavé čítanie, ktoré fanúšikom Puza odporúčam, tí prehltnu aj tie nudnejšie pasáže.

dasi
20.09.2014 4 z 5

Po Kmotrovi jsem se jen těžce prokousávala první polovinou románu.Místy rozvleklé a nudné pasáže pak nabraly spád a závěr byl vynikající.

Izzy46
27.04.2014 5 z 5

Kvalit Kmotra sice nedosahující, přesto však výborné čtení, navíc s velice povedeným finále.

mispulin
14.12.2013 5 z 5

Skvělé čtení. Puzo je mistr svého oboru.

puplik
15.09.2013 5 z 5

prostě výborná kniha. Není co dodat

MildeZ
12.09.2013 5 z 5

Opět potvrzení toho, že M. Puzo prostě knihy z mafiánského prostředí uměl - zasloužených 5 hvězd! ;)

Hezzy
05.08.2013 5 z 5

Srovnatelné s Kmotrem. Další skvělý zářez na mafiánském peru Maria Puza.

Smart.ik
11.03.2013 3 z 5

Po přečteni Kmotra jsem se pustil i do tohodle díla..první polovinou jsem se spíše prokousával a doufal, že se to zlepší. Druhá polovina knihy už byla zajímavější nicméně jsem se po celou dobu čtení nemohl ubránit srovnávání s Kmotrem a tomu se v tomhle tématu jen tak něco nevyrovná.

Dera
01.02.2013 3 z 5

Čtu zde spíše pozitivní ohlasy, ale nemohu úplně souhlasit.. S největší pravděpodobností je to způsobeno knihou "Kmotr" od tohoto autora. Vím, že bych neměl srovnávat, ale když porovnám kvality těchto knih tak je tu obrovská propast. Puzo s "Kmotrem" strašně zabodoval, laťka je vysoko a jeho ostatní knihy by rády navázaly na tuto slávu, ale to se jim podle mě nedaří...Sečteno, podtrženo- průměrný příběh...

Vernika
06.09.2012 4 z 5

Takové malé pokračování (s jinou rodinou) Kmotra. Kniha se mi moc líbila.

Langosh
17.08.2012 4 z 5

Dobrá kniha. Krásné spojení "normálního" života v oblasti filmu a kasin a mafiánského života. Krásně propojené, nejdřív jsem nechápal, proč na začátku se tolik věnoval filmu a Aténě, pak už to bylo jasné. Jen na můj vkus až moc řečí o sexu. Závěr jako vždy napínavý.

velbloudice
28.07.2012

Vynikající kniha. Zajímavé téma, velmi nápadité zápletky, výborné vylíčení postav. Puzo je opravdu skvělý spisovatel, jsem ráda, že jsem ho objevila. Už jsem od něj četla dvě knihy a tato kniha mi potvrdila, že patří k nejlepším ve svém oboru.

rooty
02.06.2012 5 z 5

Puzo je prostě geniální vypravěč mafiánské tématiky a já jako vyznavač Scorseseho a Coppolových filmů, jsem mu úplně propadl. Poslední kmotr nezaostává za ostatníma knížkama autora a postavil bych ho hned vedle mistrova Kmotra a Siciliána - tzn. napětí od začátku do konce.

St. Jimmy
08.12.2011 4 z 5

Do mafiánské tematiky jsem se pustil hned po dočtení knihy Kmotr. A je to velmi dobrá četba, ukazující světlé stránky mafie, ale i ty temné.

lady
20.11.2011 3 z 5

název hrozný,kniha skvělá . už kvůli názvu to nemá odemne tolik hvězdiček.

Jakubisko
04.07.2011 4 z 5

Jde o příběh, ve kterém Puzo spojuje všechny své klasické zbraně - rodina, zločin, akce a samozřejmě filmový průmysl. Bohužel se mi však zdá, že už mu zde trochu dochází dech a začíná se opakovat, navíc dílo už nemá tu správnou kontroverzi a šťávu, kterou měla díla starší. I přesto se jedná o dílo zajímavé, které se běžnému čtenáři líbit může. Ve srovnání s Kmotrem, či Siciliánem je to však jako nebe a dudy. Já však musím přiznat, že jelikož šlo o první Puzovu knihu, kterou jsem četl, byl jsem jí tehdy doslova nadšen. Všechny mouchy jsem pak našel hlavně při srovnávání se slavným Kmotrem.

gogo
30.11.-0001 5 z 5

Poslední kmotr je fantastický a skvěle vygradovaný tlustopis. Čtení druhé poloviny nešlo téměř přerušit a naprosto jsem se nechal unášet vynikajícím vyprávěním od mr. Puza...

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

Skvelý mafiánsky román, rozhodoval som sa medzi 4 a 5, no uprednostnil som štvorku.

mafie 20. století USA (Spojené státy americké) rodinné vztahy hazard filmový průmysl

Mario Puzo
americká, 1920 - 1999