Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76965/bmid_kmotr-818-76965.jpg 5 4905 630

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Svoboda

The Godfather , 1969

Pawlisman
12.09.2014 5 z 5

Geniální kniha, která se musí líbit snad každému, především pánskému pohlaví. Atmosféra a spád knihy vás zcela pohltí a vy z toho nemůžete ven. Skvělý film je již jen odvar této úžasné předlohy, kterou dám velice rád svým potomkům již v dospívajících letech.

HonzaT
11.09.2014 5 z 5

Tahle kniha mně dostala ke knihám.

dasi
10.09.2014 5 z 5

Asi to není správně, ale fandím rodině Corleone už řadu let. Nádherný a jedinečný román a to už jsem ho četla po řetí. Doporučuji!

Klára90
06.09.2014 5 z 5

Co k téhle knize napsat? Stačí stručně...tuhle knihu prostě miluji. Je to moje srdcovka a všem vřele doporučuji.

martinka_d
25.08.2014 5 z 5

Výborná kniha!!! všem doporučuji

smilly
20.08.2014 5 z 5

Tak milánci, od včerejška je jasné, že jsem váš nový Kápo di tutti, což vás váže k totální loajalitě. Teď tu máme nový pravidla a kdo se jim protiví, tak na jeho mozek se mrkne sám Luca Brasi, nic příjemnýho vám povím, nejsem tyran, lehčí přestupky budou trestány jen nuceným zhlénutím všech dílů seriálu Tak jde čas, to je pokoukání asi tak na osm let, to si možná raději ustřelíte obličej sami, jen abyste se nedozvěděli, zda Lauru Spencerovou získá Billy či Mickey. Nicméně jsme ale rodina, no ni?! Takže nečekám žádný větší problémy s naším ilegálním pěstováním šlechtěných růží. Sic bacha! Parta okolo mafiána Přemete Podlahy už po nás jde, tak možná budem muset zalehnout na matrace, tu nabídku, co ode mě dostal si kliďánko odmítnul, asi neví, jak to v podobnejch knížkách chodí. Takže vás důrazně žádám, vyčistěte si hlavně u pistole, přeleštěte polobotky a jdeme na to. BANG BANG!

pipetion
19.08.2014 5 z 5

Po přečtení Kmotra jsem se vrhla na vše gangsterské, ale jen výjimečně jsem natrefila na něco tak působivého, napínavého, sugestivního, neotřelého …

lenka4434
13.08.2014 5 z 5

Nevím, jestli bych zvládla pochopit takové množství postav, kdybych před tím neviděla film, ale narozdíl od ostatních dvojic film-kniha - nedokážu říct, co je lepší, obojí je perfektní. Dvojku už jsem nepřelouskala ..

kika24
07.08.2014

Jedna z najzaujimavejsich knih co som citala. Niektore citaty sa daju vyuzit aj v beznom biznise. Odporucam :-)

ko.mi
06.08.2014 5 z 5

Tady neni co říct. Jedna z nejlepších knížek, co jsem přečet.

glombas
25.07.2014 5 z 5

Tohle je prostě klasika, která tu bude vždy a (téměř) všichni ji budou milovat.

Koňadra
14.07.2014 5 z 5

Absolútna klasika. Chlap, čo nevie, čo je ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť, prípadne čo znamená ísť na matrace, nezaslúži si žiť :-))))
Pútavé, oddychové čítanie, ktoré určite netreba predstavovať.

mimka119
08.07.2014 3 z 5

Koniec skvely. Pocas citania som mala par menej zazivnych usekov, cez ktore sa mi tazsie prebijalo ale celkovy dojem super :] Urcite odporucam.

pove
07.07.2014

Neskutečně silný a poutavý příběh, který mě před více než dvaceti lety přivedl k zájmu o italskou a sicilskou mafii. Knihu znám nazpaměť ze stále opakovaného čtení. Nejlepší na tom je, že je malilinko naivní, ale naivitu autorovi zcela odpouštím, je prostě nádherná.

Ruzaaa
28.06.2014 5 z 5

Bezkonkurencne jedna z nejlepsich knih, co jsem kdy cetla. Vyborne napsany dynamicky pribeh zasazeny do vdecneho tematu mafie a gangsteru.

Misan1993
26.06.2014 5 z 5

Někde jsem našel malej fakt :) :

"Když dostane Vito Corleone vztek na Johnny Fontana, počastuje ho slovem "finocchio", což je v italštině termín pro homosexuála."

Jinak knížka perfektní, film jak by smet. Mario Puzo otevřel čtenářům bránu do trochu jiného prostředí než jsme zvyklí. Ve středu dění bych se nalézat nechtěl, ale čte se o tom hezky :)

Andrea K.
03.05.2014 5 z 5

Knihu jsem si přála přečíst po shlédnutí filmu "Láska přes internet", ve kterém hlavní hrdinové použili úryvky z této knihy, které mi v té době nedávali smysl a chtěla jsem to pochopit. Před 10 ti lety jsem ji dostala k narozeninám a od té doby jsem ji přečetla snad 5x. Fascinují mne charaktery hlavních postav a je zde mnoho myšlenek, které by stály vytesat do kamene a kdyby se jimi lidé řídily i v dnešní době, třeba by byl svět lepší. Věci jako úcta, oddanost rodině atd. se dnes už moc nevidí. Od filmu jsem si moc neslibovala, ale velmi mě překvapil - v kladném slova smyslu. Prostě oba - film i kniha - jsou úžasná záležitost.

michael4483
25.04.2014 5 z 5

Vynikajúci román z prostredia talianskej mafie v USA, ktorý si zaslúžene získal povesť svetového klenotu a vyniesol hviezdu Maria Puza na vrchol. Mimoriadne pútavé, dynamicky a zábavne napísané, dejovo strhujúce a fantasticky realistické vyobrazenie fungovania syndikátu, i všedných a nevšedných dní členov jednej newyorskej rodiny, z ktorej mena sála moc a peniaze. Ak máte blízko k téme, hrdinom so zločineckým pozadím alebo zasadeniu, siahnutím po Krstnom otcovi nič nepokazíte. 100%

kristleko
24.04.2014 4 z 5

Hodně čtivě napsaný román z prostředí newyorské mafie původem ze Sicílie. Puzo je výborný vypravěč, takže příběh rychle ubíhá, vrcholí na několika místech, až si čtenář v závěru uvědomí, že byl svědkem působivé fresky zhruba deseti let života famiglie Corleonových. Největšími klady knihy jsou výborně napsané dialogy a trefně – často syrově – vystižená podstata fungování mafie po druhé světové válce. Čistě literárně to sice žádný skvost není (postavy působí poněkud ploše, jejich charakter je často jen popsán než že by jej šlo vyčíst z jejich chování), ale i přesto Kmotra považuji za vynikající knihu a zaslouženou klasiku.

AnEli
06.04.2014 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich knih ktere jsem kdy cetla. Poprve precteno asi v 16 letech kdy jsem ne zcela vnimala veskere souvislosti teto vyborne knihy. Cim jsem byla starsi tim me zasahovala vic a vic a i jinak jsem ji vnimala. Malokdy se take povede aby film byl stejne dobry jako kniha.
Kdyz jsem se odstehovala na Sicilii, prvni misto kam jsem se zasla podivat bylo Corleone a "Kmotruv dum" :) Mezi Siciliany se ovsem na tema Kmotr a mafie radeji nikdy nezminujte ;)