Corleone

Corleone https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136768/bmid_corleone-XE9-136768.jpg 4 151 24

Prequel k legendárnímu Kmotrovi, působivý román o tradici a násilí, oddanosti a zradě, vychází z nerealizovaného filmového scénáře neméně legendárního Maria Puza. Zavádí nás do New Yorku třicátých let, doby nenávratně poznamenané hospodářskou krizí, v níž se zároveň nebývale daří zločineckým organizacím. S koncem prohibice však přichází rozhodující bitva o to, který rodinný klan zbohatne… a který bude čelit neodvratné záhubě. A Vito Corleone, jeden z nejtvrdších mafiánů, ví, že nic není důležitější než rodina. Mladší děti, Michael, Fredo a Connie, chodí ještě do školy, adoptivní syn Tom Hagen je na vysoké, ale starosti mu dělá nepřizpůsobivý Sonny, který se nechce stát obchodníkem, ale kráčet na vlastní pěst v otcových stopách.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Family Corleone , 2012

Izu
12.03.2014 4 z 5

Tak u mě velká spokojenost.Kniha Kmotr patří k mým nej knihám.Vždy mě zajímalo jak to bylo předtím s Lukou Brasim a dalšími.Velmi zdařilá kniha.Myslím že by se Puzovi líbila.Ukázala jaká mafie skutečně je.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 3 z 5

Někdy je lepší nechat minulost spát a nesnažit se gangsterské geroje připravit o jejich mýtickou auru.

Izzy46
04.11.2013 3 z 5

Světlé chvilky střídají pasáže, kdy není zcela jasná motivace postav a občas člověk pobaveně kroutí hlavou, což se u Kmotra nemohlo stát ani omylem. Navíc právě vůči dílu, jehož prequelem má být, obsahuje Corleone několik faktických chyb. Přežít se to sice dalo, ale stojím si za tím, že kniha mohla zůstat spíše v šuplíku... nedůstojné zacházení s Puzovým příběhem i postavami.

P.S. - Do značné části může za moje spíše negativní hodnocení možná překlad a práce s odstavci (spousta nahuštěného textu, ale netuším, zda-li se překladatel jen nedržel původní verze). Nicméně tuším, že stejný člověk dělal i Omertu a u ní jsem výraznější problém neměl...

sumcicka
26.06.2013 3 z 5

Kmotr je jednou z mých nejoblíbenějších knih. Vita Corleoneho a všechny kolem něho jsem vždycky považovala za ty "hodné gangstery", kteří zabíjí spíše protože musí a ne proto, že by chtěli. Na Corleone jsem se proto moc těšila. Musím ale přiznat, že mé pocity z této knihy jsou hodně smíšené. Na jednu stranu Ed Falco dokázal něco, co jsem nepovažovala za možné - vdechnout rodině Corleonů život takovým způsobem, že by se za něj ani Mario Puzo nemusel stydět. Na druhou stranu mi ale Corleone tak trochu zničilo můj dojem z Kmotra. Jak už jsem řekla, s Vitem a ostatními jsem vždycky sympatizovala a fandila jim, bylo mi líto Lucy Brasiho, když šel "spát s rybami" apod. To všechno se ale teď změnilo, už mi není líto Lucy, ani rozstříleného Sonyho a ani o Vitovi si nemyslím, že by byl "hodným gangsterem". Takže Corleone ve mně zanechalo hořkou pachuť a nakonec už se mi knihu ani nechtělo dočítat - nebylo to ale zklamáním z ní samotné, ale zklamáním z celé Corleonovic rodiny. Věřím ale, že těm méně naivním, kteří na hodné gangstry nevěří, se Corleone bude líbit mnohem více :)