Kmotr se mstí

Kmotr se mstí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1416/bmid_kmotr-se-msti-24P-1416.jpg 3 23 2

Kmotr / Krstný otec série

< 5. díl

V druhém díle nové série, v níž uznávaný romanopisec Mark Winegardner navazuje na legendárního Kmotra Maria Puza, se ocitáme znovu v šedesátých letech. Nejvyšší šéf newyorského podsvětí Michael Corleone se stále snaží zrealizovat svůj velký sen: dát veškerému podnikání Rodiny legální základ. Zákulisní spojenectví s oslňujícím mladým prezidentem Jimmym Shea, politickými špičkami země a vládními agenty se však nečekaně obrací proti němu. Situaci navíc komplikuje pomstychtivý renegát Nick Geraci a všichni, kteří chtějí zachovat staré a neměnné tradice organizovaného zločinu. Michael se zaplétá do složitého přediva intrik, lží a zrad, z něhož se může vymanit pouze za cenu těžkých ztrát - a tato vysoká hra si vybírá oběti i mezi jeho nejbližšími.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Godfather´s Revenge , 2006

Rony70
25.04.2020 2 z 5

Tahle kniha pro mě byla dost nezáživná a často i nepřehledná a některým pasážím jsem prostě nerozuměl. Kniha by měla být o Michaelu Corleonovi, nástupci Vita Corleona, ale ten v ní kupodivu vystupuje jen sporadicky. Občas v ní autor uvede, čeho všeho don Corleone dosáhl, vůbec ale nepopisuje, jakým způsobem toho dosáhl (což je právě to, co čtenáře zajímá nejvíc). Četl jsem tuhle knihu téměř dva měsíce a několikrát jsem uvažoval, že ji nechám nedočtenou. Nakonec se ukázalo, že nejzajímavější z celého příběhu bylo posledních cca 60 stran (z 510) a je škoda, že v tomhle duchu a tempu se nenesla celá kniha. Oproti původnímu románu, Kmotrovi od Mario Puza, je tohle jen hodně slabý odvar.

1amu
09.04.2019 2 z 5

Kniha zřejmě napsaná po domluvě s dědici autorských práv M.Puzza. Stalo se tak u díla L.Sanderse, či V.Flynna. Nyní nastoupil profesor tvůrčího psaní na univerzitě ve floridské Tallahassee - Mark Winegardner. Zpočátku čtení jsem jej toleroval, některé kapitoly, zejména ta první, byly vtipné, ale postupem času vynikla kvalita původního autora, na kterého bohužel tento autor zdaleka nemá.

Mark Winegardner
americká, 1961
2005  63%Kmotr se vrací
2008  61%Kmotr se mstí

Kniha Kmotr se mstí je v