Kmitání

Kmitání https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 2 1

Přístupný výklad zahrnuje nejen mechanické kmitání, ale i otázky aeromechanické a aeroelastické. Na praktických příkladech objasňuje základní pojmy z oblasti kmitání a obecné fyzikální souvislosti různých druhů kmitání. Pojednává o volném, vynuceném, samobuzeném a složitém kmitání a o mechanických rázech a vlnách.

JiříŠkorpík
14.11.2013 5 z 5

Tato kniha se mi náhodou dostala do ruky v antikvariátu právěv době, kdy jsem v Technickém týdeníku četl článek v souvislosti s memoárem jednoho předního českého technika v oboru kmitání působící ve Škodovce nebo v ČKD (žel na jeho jméno si už nevzpomenu). A právě v tomto článku byla zmínka i o světovém odborníkovi v oboru kmitání REDu Bishopovi, který rád jezdil do Československa. Kniha mě na první pohled zaujala tím, že neobsahuje ani jeden matematický vztah. To je v knize o kmitání naprostá rarita, přesto lepší knihu, která by mechaniku a důsledky kmitání popisovala jsem nečetl. Také velmi srozumitelnou formou vysvětluje i základní pojmy v oboru kmitání. Z knihy lze poznat velkou autorovu zkušenost s kmitáním a snad na každé straně uvádí konkrétní příklad a řešení problému. Přitom čerpal z mnoha odvětví techniky i fyziologie.

Autorovy knížky

Richard Evelyn Donohue Bishop