Kmeny

Kmeny https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97606/bmid_kmeny-jgU-97606.jpg 4 176 25

Kmeny série

Kniha o vizuálním stylu českých subkultur. Kniha vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech představuje aktuální podobu pražských komunit od hip hopu a hardcore, přes gotiky a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. Kniha KMENY je součástí městských projektů BU2R. Na knize KMENY se podílelo pětadvacet domácích autorů, kteří dají nahlédnout do historie i současnosti jednotlivých městských subkultur. Kay Buriánek z kapely Sunshine se například rozepsal o emo kultuře, rapper James Cole o hráčích počítačových her a publicistka Jana ‚Apačka' Kačurová zmapovala partičky kolem tetovacích salónů. Jejich úvodní text doplňují rozhovory s kmenovými „domorodci“. Autorem předmluvy o historii subkultur u nás je guru domácí alternativní kultury Josef Rauvolf. Příslušníky jednotlivých kmenů zachytil v jejich autentickém prostředí fotograf Tomáš Souček, který říká: „Vždycky mě přitahovali lidé, kteří dělají věci jinak a žijí si po svém, a teď jsem s nimi mohl strávit několik velmi intenzivních chvil.“... celý text

Marčullkas
16.04.2014 4 z 5

Hezky se v ní čte a autentické fotografie knize dodávají na zajímavosti a kvalitě! Mohu jen a jen doporučit

PavelKrnak
06.03.2014 4 z 5

Některé články jsou slabší, většina však velmi silná.
Kniha maže stereotypy a nutí k člověka k zamyšlení nad vlastní identitou.
Já osobně jsem se dozvěděl spoustu věcí, o druhých, i o sobě.
K tomu ta nádherná paleta působivých fotografií.
Styly mě vždycky zajímaly, proto s povděkem kvituji tuto soubornou publikaci a rozhodně si budu shánět sesterská díla.

lushi
09.01.2014

Nádherná kniha! Radost pohledět, radost číst. Kmeny nejsou odbornou literaturou ani beletrií, přesto vyprávějí příběhy - o subkulturách. Kmeny jsou umění a divím se, že tou koncentrací subkultur jsem neexplodovala. Vyvolaly ve mě spoustu pocitů a myšlenek. Kmeny (a Kmeny 0) jsou knižní porno.

Jackjelly
28.02.2013 5 z 5

Vždy jsem měl rád lidi co stáli tak nějak mimo hlavní proud lidské existence. Jednak jsem se tak trochu cítil a stále ještě cítím také a jednak - není nic horšího než splynout s davem (pokud člověk není zrovna tajný agent, čarodějnice apod.). přesto jsem po přečtení této knihy, teda nejen přečtení, ale i po vizuální konzumaci zjistil, že jsem měl v oblasti mimoňů všeho druhu mezery, které jsem rád doplnil. A tak ke mně známým a víceméně souznějícím postavičkám, které byly i jsou součástí mého života přibylo několik, o jejichž existenci jsem nic netušil. Tato kniha není sociologickou odbornou literaturou, ale svým subjektivním vhledem do prostředí části současných subkultur dává možnost nahlédnout do světa mimo hlavní stádo a třeba i pozvat někoho dál. Lidé jsou krásní svou odlišností ... a chcete-li znát odpověď na otázku co za party jsou třeba takoví Otaku, sneakers, MMORPG nebo meatheads, sáhněte opatrně po této knize. Opatrně proto,že měkká vazba přece jen knize tohoto rozsahu nesvědčí.

petra257
17.03.2012 5 z 5

Kniha je pěkně udělaná jen mi vadí měkká flexo vazba ,která se "časem" unaví ,asi každý se v této přehlídce subkultur více-či méně najde ,nebo si ,alespoň jako já -zavzpomíná na " punkové" časy-.....