Kluk z kostek

Kluk z kostek https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323320/bmid_kluk-z-kostek-Gky-323320.jpg 4 290 98

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?... celý text

Literatura světová Romány Rodina
Vydáno: , Plus

A Boy Made of Blocks , 2016

Sixao
18.10.2020 3 z 5

Téma poruchy autistického spektra mě zajímá, zde navíc ve spojení s oblíbenou hrou mého syna Minecraft. Trochu mě zklamalo, že kniha líčí, jaké problémy sám se sebou má především otec Sama, který autismem trpí. A těžko říct, zda ho tak lze považovat za hlavní postavu. Jinak výborná kniha o autistovi je Nejsem jako vy (J. Picoult) nebo Řvi potichu, brácho (I. Březinová).

mikusikl
28.07.2020 5 z 5

Je to další kniha, po které bych normálně asi nesáhla, nebýt knižní výzvy. A opět nelituji. Příběh rodiny s autistickým dítětem je zajímavý a nikdy by mne nenapadlo, že počítačové hry mohou být takto užitečné. Spíše jsem je brala jako zlo. Opravdu poučné. Kniha se velmi dobře četla.

Aprilek
11.07.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha

asodomkova
25.06.2020 5 z 5

Nahlédnout do života člověka s autistickým spektrem bylo velmi zajímavé a za mým názorem, že to autor opravdu vykreslil si stojím.
Co se mi na knize líbilo nejvíc, byl nádherně vykreslený psychický posun postav. Co si prožívají, jak je nějaká událost dokáže posunout zase o krůček dál. Zvláště ten konec, ta hrdost přímo z řádků vyzařovala a nejen jednoho člověka to dojalo.

channah007
09.06.2020 5 z 5

Jedna z věcí, se kterými je velmi těžké se vyrovnat, a někdo to ani nezvládne, je to, když je moje dítě "jiné" než ostatní děti. A právě tím si prochází hlavní hrdina. Autor čerpá z vlastního života a o to je příběh autentičtější. Kniha je čtivá, děj graduje, ke konci i dojme. Jednoznačně mohu doporučit zejména těm, kdo nějakého autistu zná nebo doma má.

Marcela303
06.05.2020 5 z 5

Zajímavá kniha o autismu. Nahlédnutí do rodiny s malým autistou je mě jednou velkou neznámou. Kdo se s autismem nesetkal, určitě ocení práci rodičů a učitelů v perfektně napsané knize. Ráda doporučuji.

Knihomolka506
14.03.2020 5 z 5

Život rodiny a Sama je někdy na pohodu, ale většinou se snaží všichni řídit podle syna což někdy jde na první pohled vidět. Sam je totiž v několika věcech výjimečný. Mimojiné dokonale ovládá Minecraft a rozumí jeho světu.
Divíte se? Jejich syn má autismus.
Cesta mezi otcem a synem"je zatarasena bariérou" Dokáže ji otec , se kterým Sam nekomunikuje porazit?

PetraBery
03.03.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, jejíž poselství je prostě jednoznačné. Ne vždy je jednoduché si najít cestu k těm, kteří můžou ostatním připadat „jiní“. V tomto příběhu hledá tuto cestu otec Alex ke svému autistickému synovi Samovi. Pomůže Alexovi k pochopení vidění světa Samovýma očima i hra Minecraft? Nádherná, dojemná i poučná kniha, kterou může doporučit všem.

Hanjimka
27.01.2020 5 z 5

Moc jsem toho o Autismu nevěděla, jen něco z filmu. Ale tohle je dojemná knížka o boji otce za pár chvil se svým synem. Líbila se mi moc.

Dominika13
09.11.2019 5 z 5

Myslím si, že pouto mezi rodičem a dítětem je natolik pevné, nakolik oba z nich chtějí pevnost podpořit. Někdy to chce čas, aby se tyto dva zdánlivě neslučitelné světy alespoň částečně spojily. Autor nám ukazuje, že když je snaha, tak se vše dá zvládnout. Kniha je čtivá a téma poutavé a pro dnešní dobu bohužel velmi aktuální. Byla jsem i na Listování, kde se tato kniha hrála a četla zároveň a hned poté jsem věděla, že tento tip k četbě zkrátka bude správný!!

Katerina.Gabrie
21.06.2019 4 z 5

Kniha mě dojala - hlavně svou bezprostředností, tím, jak reálně popisuje ne vždy lehké pocity a osudy. Moc pěkný vhled.

KnihomolkaEva
20.06.2019 5 z 5

Knihy o autismu čtu ráda a tahle mě dojala až k slzám. Krásný příběh.

lenkaabooks
25.05.2019 4 z 5

Jak mě kniha ze začátku štvala, tak na konci mám slzy v očích. Mám zdravé dcery a děkuji, děkuji za to. Protože Sam je autista a nikdo kdo takové dítě doma nemá, by neměl soudit. A já soudila, jeho tátu Alexe. Jaký je to zbabělec že před synem utíká, až ho žena vykáže z domu. A pak otec se synem objeví svět Minecraftu. Konec je opravdu dojemný a to že knihu psal otec autisty, je přidaná hodnota.

Leniik33
15.04.2019 5 z 5

Velmi čtivé a dojemné. Obdivuji všechny rodiče, kteří musejí tohle všechno zvládat.

Marcela52
09.04.2019 5 z 5

Kniha mě velmi příjemně překvapila svým neotřelým popisem mezilidských vztahů v současné Anglii, ale také velkým přehledem v oblasti nových technologií. Autor psal zjevně s velkou znalostí problematiky, a to nejen autismu, ale také fenoménu mezi počítačovými hrami, jakým je Minecraft. Dojemný a lidský příběh mladých manželů, kteří padají únavou při výchově svého autistického syna, mě doslova vzal za srdce. Příběh má správnou dávku napětí, je vtipný a čtivý, takže rozhodně doporučuji. Určitě by se to nemělo to s počítačovými hrami přehánět, ale pokud mohou pomoci, tak proč to nezkusit...

Naraca
15.03.2019 4 z 5

Měla jsem rozepsané dlouhé hodnocení Kluka z kostek, ale smazala jsem ho. Jasně, mohla jsem se tu rozepisovat o tom, že mě ke knize přivedl Minecraft (ne autismus, na rozdíl od většiny čtenářů), jak a v čem mi připadlo nelogické chování Samových rodičů, jak mi připadaly postavy na začátku ukňourané a chvílemi snad i protivné, .... Ale kdyby bylo v příběhu vše tak, jak si to představuju já, tahle kniha by buď vůbec nemusela být napsána, nebo by byla k smrti nudná.
Kluk z kostek je čtivý a povedený tak jak je, to prohlašuji jako unavený rodič (ha ha ha).
Knížku si sice nepoběžím koupit do nejbližšího knihkupectví, aby se mi vyjímala v knihovně, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

marcela8908
26.01.2019 4 z 5

Zajímavé čtení pokud znáte děti s autismem a chcete pomoci jim i rodičům snad i poučné

Madluska
25.01.2019 3 z 5

Ono to není vůbec špatně napsané, Kluk z kostek měl potencial. Akorát ty postavy byly jen stěží uvěřitelné (nojo, psal to recenzent pc her!) a děj byl takovou červenou knihovnou pro unavené a zdeptané rodiče... Pohádkou, kde se míchá úplně všechno - skoro vyléčený autista, psychické trauma z dětství, nevěra i odpuštění, podnikání, nezvedená dcera nakonec šťastně kotvící ve vztahu s nejlepším kamarádem, který nejspíš do 70 bude nosit konversky, a nad tím vším chápavá maminka, které se její děti z nějakého záhadného důvodu pořád vyhýbaly, ale teď ji zbožňují. Jo, a Minecraft! Už zbýval jen jednorožec a pláž zalitá svitem zapadajícího slunce... Nepochybuji o tom, že život s autismem/autistou je těžký, ale zároveň se mi nechce věřit, že stačí trocha toho porozumění a lásky a z poruchy se stane jen taková drobná každodenní nepříjemnost... I když bych to všem zúčastněným přála. Škoda, těch klišé na mě bylo víc, než jsem dokázala unést.

Rind
02.01.2019 3 z 5

Ja jen doufam, ze autor neni ve skutecnosti takove “jelito”, jako Alex.
Me rozcilovalo, ze otec 8-leteho kluka s poruchou autistickeho spektra vubec zacina zjistovat informace o dane nemoci. S velkou slavou popisuje, jak s k dite drepne, aby ho videlo a vnimalo...
Veci, ktere mi prijdou naprosto prirozene, tady pusobi jako objev roku.

Kdo vubec netusi, o cem je autismus, nebo zivot s autismem, pro neho bude knizka velmi prinosna, ale daji se najit lepsi (Schovanec, Picoult). Nebo procist ty internety. Pribehu ze zivota je vic nez dost.
Na druhou stranu je mic dobre, ze se takovato temata dostavaji k vetsinove populaci.

Karcoolka2210
01.01.2019 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha pre všetkých čitateľov, nie len pre rodičov detí s autismom. Je to skvelý príklad toho, že ak človek chce, tak sa dokáže popasovať s problémami a aj sám so sebou. Kde je vôľa, tak je aj cesta k zmene. V dnešnej dobe, kde sa manželstvá a rodiny rozpadajú kvôli sebectvu a nezodpovednosti jedného, či oboch rodičov, je táto kniha ozaj svetielkom nádeje, že veci sa dajú zmeniť k lepšiemu, len treba v prvom rade zapracovať na sebe, tak ako aj otec a manžel Alex v tejto knihe. Mne osobne prekážali trochu hrubé slová použité v tejto knihe, ale inač odporúčam!

autismus rodina rodinné vztahy problémové rodiny Minecraft (hra)

Autorovy knížky

Keith Stuart
anglická
2017  86%Kluk z kostek

Kniha Kluk z kostek je v