Kluk s míčem

Kluk s míčem https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110724/kluk-s-micem-110724.jpg 5 16 3

Na příběhu chlapce, jenž si z míče udělal kamaráda, s nímž rozmlouvá, líčí autorka dětské objevování vnějšího světa a zejména přechod zájmu dítěte o hračky k zájmu o zajímavou četbu.

Bonda
11.09.2022 5 z 5

Na první pohled to vypadá jako nádherná kniha pro děti. Až při čtení zjistíte, že jde o plnohodnotnou a exkluzivní knížku i pro dospělé. Je to tím, že vypravěčem je malý chlapec, jehož vnitřní svět je autentický, bohatý a hluboký. Přestože je povahou jiný typ než já, při četbě se mi znovuotevřelo vlastní dětství a rozpomněla jsem se na konkrétní stavy mysli, dávno už zapomenuté. Daisy Mrázkovou jsem vždycky obdivovala víc jako výtvarníci. Ale tady je vidět, že byla i geniální spisovatelka. Mimochodem, kniha je zajímavá i pro děti, dcera (čerstvě 5) poslouchala zaujatě a chtěla číst opakovaně. Myslím, že ji kromě hravosti a fantazie (obr si hraje s autíčky) a zobrazení komunikace mezi různými typy dětí zaujala závěrečná proměna vypravěče, kterou sám pojmenoval takhle: „Trofi, vyrostli jsme. Nebude se pořád na písku. Bude se číst.“ Jen pár slov a poodhalí celý vesmír zkušenosti dítěte.

klarik
08.05.2016 2 z 5

Mě se styl Daizy Mrázkové vůbec nelíbí. Některě kapitoly byly dobré ale, jako celek mi to moc nesedělo.

magdilka
16.10.2015

Krásná knížka, čtivě a citlivě napsaná.