Kluk s jantarovýma očima

Kluk s jantarovýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87937/kluk-s-jantarovyma-o-87937.jpg 4 16 3

Hrdinkou románu je dospívající dívka, která řeší problém dítěte z rozvedeného manželství.

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Grażyna , 1977

SSTknihy
14.08.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih z období dospívání. Celkem obyčejný příběh dívky, která prožívá tísnivé období hledání a nejistot, je prodchnut zvláštním tajemnem. Kluk s podivným jménem Jantar a stejnou barvou očí se objevuje znenadání, zázračně rozumí všem jejím pocitům, jako kdyby uměl číst myšlenky a jeho cílem je hledání jakési pravdy. Přestože Gražyna musí řešit starosti s rozvedenými rodiči nebo kamarádkou, která se pokusila o sebevraždu, Jantar je vždy na blízku, aby jí pomohl a poradil. Ale jednoho dne musí nečekaně odejít. Daleko a neznámo kam...

abelmoony
11.07.2017 5 z 5

Knihu jsem četla ještě jako ptáčátko, ale jelikož se mi letos hodí do výzvy přečetla jsem ji znovu. A pořád je taková rozkošná jako když jsem ji četla poprvé.

valleyhills
10.06.2014 3 z 5

Do lehce napínávého děje jsou v této knize vloženy rodinné problémy mladé dívky, která v knize trochu dospívá.