Kluk – Příběhy z dětství

od:


KoupitKoupit eknihu

V první knize své autobiografie vzpomíná slavný spisovatel na svá školní léta, kdy mu nikdo z jeho učitelů nevěstil slavnou budoucnost, a už vůbec ne na poli literatury. Dahla rodiče poslali v poměrně nízkém věku, jak tehdy bylo zvykem, do internátní školy, kde zažil přísný režim, šikanu od starších žáků a celkově asi dnes už nepředstavitelné podmínky. Přesto o tom všem píše se svým laskavým humorem, který je pro veškerou jeho tvorbu tak typický....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26648/kluk-26648.jpg 4.560
Orig. název:

Boy – Tales of Childhood (1984)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Volvox Globator
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Měňavka
22.05.2018

Velice milé cestování časem a příjemná možnost poznat dětství tak vynikajícího autora jako je pan Dahl. Nesmí chybět u nás doma v knihovně :)

ecila13
05.11.2017

Nádherně napsaná autobiografie. Dahl je pro mě mistr povídky.

Zůstal ve mně silný nepříjemný pocit z šílené šikany a tělesných trestů na britských internátních školách.

havranice
09.05.2017

Opravdu moc se mi to líbilo, skvěle napsané, hltala jsem každý řádek. Útlá knížečka, ale tolik poučí o životě v Anglii v nedávné minulosti, o tamním školství, o internátních školách....Škoda, že to bylo tak útlé. Kdo milujete životopisy - tak tento je velmi čtivý a zajímavý. Tak málo stránek a tak plastický popis doby, ve které žil. Skvělé!

Delicius
25.04.2017

Moc příjemná kniha, která udělala z jindy nudné, dvouhodivé cesty vlakem, cestu zábavnou a zajímavou.... Když jsem vystoupil z vlaku, byl jsem ještě nucen (i přes 10minutové zpoždění) si na pět minut sednout na lavičku a dočíst posledních pět stránek...

f.enjoy69
03.02.2016

Dahl je pro mě člověk, který ve mně vzbudil lásku k povídkám. Proto jsem si nemohl nechat ujít ta jeho alotria a zážitky z dětství... Konečně vím, proč je takový "drsoň" ke svým postavám i čtenářům.

Milá sonda a super "klukoviny", ale jeho povídky nepřekonány... ;)

petrilena
26.03.2015

*****
krásně napsaná autobiografie

mgeisselreiter
18.05.2013

Přestože se jedná o autobiografii, tedy o příběhy z dětství, jsou psány tak krásně, živě a nenuceně jako i autorovy povídky. Navíc krásně přibližují současným čtenářům ne tak dávnou minulost, v níž byl život diametrálně odlišný (a to i pro relativně bohaté) než nyní. Moc pěkné počtení, 90% a přikloním se k 5*. 17.5.2013

tleming
09.02.2013

moc pěkná útlá knížka. poprvé jsem ji zhltla během chvilky a od té doby si ji vždy alespoň jednou za rok znovu přečtu :)

Majollica
15.08.2012

Tuto knihu jsem četla jen v originále (Boy - Tales of Childhood), bylo to mé první setkání s autorem. Hned po prvních pár stránkách jsem si Roalda Dahla zamilovala :o) Moc hezké je jeho líčení pravidelné "povinnosti" chlapců internátní školy testovat nové vzorky sladkostí z nedaleké čokoládovny a zapisovat svá hodnocení do příslušných tabulek... Svůj klukovský sen stát se nejlepším výrobcem té nejúžasnější čokolády na světě si později alespoň částečně splnil svou další skvělou knížkou Karlík a továrna na čokoládu. :o)

luckap
04.04.2011

Krásná autobiografie, velmi nezvykle napsaná. Nemohla jsem se odtrhnout.