Kluk odvedle

Kluk odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444647/bmid_kluk-odvedle-j3m-444647.jpg 4 590 148

Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná - včetně svého čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale jak přijde na ,,holčičí chování", Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskávých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnostu kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu. Aby se vyrovnala se stresem, který ji způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

On The Fence , 2014

Ella161
15.08.2020 5 z 5

Oficiálně je tahle kniha moje nejoblíbenější Westovka. Ty jo, fakt nevím, co k tomu psát. Mám takový pocit, že bych se neustále opakovala. Každopádně tohle byla bomba! To je přesně to, co vás rozveselí i dostane do lepší nálady. Všechny postavy jsem si zamilovala. Charlie včetně bratrů jsou bezvadní. Jejich sourozenecké potyčky mi připomínají ty moje. Jasně můžeme vidět jak jim na sobě záleží, jaký mají pevné sourozenecké pouto. A Bradon? To je třešnička na dortu. Líbil se mi ten nápad v podobě svěřování se večer přes plot. Mezi Charlie a Bradonem je ta příjemná chemie, pocity první lásky. Moc, moc doporučuji! Vím, že tahle recenze není nic moc, ale ono se těžko píše o příběhu, který vás naprosto okouzlil. Takhle si představuju léto!

Marthas
15.08.2020 4 z 5

Pěkná odpočinková kniha. Nejen o odpočinkových tématech. Sice mi přece jen víc sedlo PS: Líbíš se mi, ale to už je spíše o osobních preferencích.

Pedruska01
15.08.2020 5 z 5

Na další Westovku jsem se hrozně těšila. Její příběhy, ač pro mladší ročníky jsou hrozně milé, odpočinkové, úsměvné a i kouzelné. Tohle nebylo jiné. Bylo to všechno. Musím však hned na úvod říct, že tahle kniha asi po dvou posledních předchozích, které byly trochu slabší, tak byla naprosto skvělá a úžasná a řadí se hned na stejnou příčku jako její top věc - Náhradní kluk. Hrozně jsem si to užila, bavilo mě to a líbilo se mi to. Skvěle se to četlo, možná na škodu, že až velmi rychle. Je to opravdu taková několika hodinová jednohubka - nedalo se od ní odtrhnout.
Hlavní hrdinka Charlie byla skvělá, líbila se mi a bavil mě její charakter a humor. To, jak byla spíš takový kluk, který absolutně s holkama nemá nic společného, to jak když k tomu přičuchla byla nesvá a neznalá, to jakou měla snahu v tom trochu chodit, aby se tou holkou skutečně stala. Nemám vůči ní žádnou výtku, ba naopak.
Líbila se mi její rodina složená ze třech-čtyřech bratrů. Její opravdové bratry jsem si dost oblíbila, škoda, že třeba neměli prostor i další, ale ten, co vybočoval z řady pozorností, tedy Gage, tak ten si mě získal. Musím se přiznat, že jsem je Charlie fakt záviděla. Byla to parádní banda.
A s tou bandou souvisí i druhý hlavní hrdina Braden. Takový čtvrtý bratr, ale především soused. Toho kluka jsem si hrozně oblíbila, bavil mě a získal si mé srdce velmi brzo. Měla jsem ho ráda a díky několika vyhroceným situacím, které s Charlie měli to "naše" pouto bylo ještě silnější. Skvělá postava.
Ti dva, to co spolu měli - noční plot anebo různé dohady, které leckdy nebyly jednoznačné - ty záležitosti se mi líbili a sedělo mi to. Po dlouhé době to byla Westovka, která mi bodla, netvrdím, že ty předchozí byly špatné, to vůbec ne, ale tahle byla hrozně silná, vtipná, bavila mě a jednoduše jsem chtěla víc - bylo to dokonalé. Mrzelo mě, že ta kniha měla tak málo stránek, ale ve výsledku to nebylo na škodu příběhu, nebyl uspěchaný.
Tohle dílo můžu jen a jen chválit a rozhodně doporučovat. Bez ohledu na to, kolik čtenáři je, tohle se musí líbit a sedět každé věkové skupině. Mohu to tvrdit, protože tahle to cítím a jsem u živým důkazem. Jsem ráda, že tu knihu můžu mít ve své knihovně, protože mě rozesmála a dokonce i rozplakala - samozřejmě, že obsahovala krom milého příběhu i vážnou životní linku/téma. A těším se na další autorčiny knihy, doufám že se s nimi již brzy setkám. Takže všech pět hvězd, jednoznačně. :)

PerfectionistKa
14.08.2020 4 z 5

Neskutečně milá a příjemná věc. Lehké, romantické, letní čtení, kde si postavy zamilujete - za mě byly nejlepší sourozenecké vztahy mezi hlavní hrdinkou a jejími bratry, a pak až ta romantická linka. Četla se sama za jedno odpoledne. A ta obálka je skvělá!
Občas si fakt přeju být mladší a tuhle Westovku rozhodně doporučuju :-)

Charlie
12.08.2020 4 z 5

První kniha, co jsem od Kasie West četla. Jsem spíš na thrilery, fantasy a psychologii než romatiku. Nicméně tohle mě bavilo. Možná to bylo tím, že tam kromě klasické romantické linky bylo i něco víc. Charlie v podstatě hledá sama sebe. A já jsem se v ní také trochu našla. Taky jsem byla spíše v klučičím kolektivu než mezi holkami, co se bavili o líčení. A ano, hlavní hrdinka se jmenuje stejně jako já.

EvaSupovic
11.08.2020 5 z 5

Krásná klasická West oddechovka , i když již několik let nejsem cílová skupina, tak tyhle chuťovky si vždycky ráda přečtu.

lusitta05
10.08.2020 5 z 5

Toto bolo také pekné. Pohodový, romantický, zábavný príbeh prvej lásky. Nemám čo vytknúť, naozaj ma to bavilo, aj keď už dáávno je preč čas prvých lások, bolo fajn sa vrátiť v čase.

Ivuska.09
10.08.2020

Kasie West a Kerstin Gier jsou dvě autorky, jejichž díla si klidně přečtu i v padesáti - alespoň myslím. Už dávno nejsem cílová kategorie těchto příběhů, ale čas od času jako odreagování si je vždy užiji. A Kluka odvedla doporučuji. Náctileté holky budou obzvlášť nadšeny.

Evka3814
10.08.2020 5 z 5

Sice je to mé věkové hranici hooodně vzdálené:))),ale bylo to neuvěřitelné čtivé a svižné a opravdu zábavné. Hned jsem to přelouskala, za mě super oddychovka.

Edith_17
10.08.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mne fakt bavila, až jsem se skoro nebyla schopná odtrhnout od čtení. Příběh si mě byl schopný tak vtáhnout, jako opravdu málokterý dokáže. Dokonce bych řekla, že byl pro mě v tuto chvíli hodně "useful", jelikož prožívám něco podobného, co prožívala hlavní hrdinka Charlie.

LilianaFalcon
09.08.2020 5 z 5

Opravdu nádherný příběh. Rozhodně jedna z nejlepších YA knížek letošního roku.
Vlastně nemám, co bych knížce vytkla, protože to bylo dojemné, romantické, svým způsobem i napínavé, konec nebyl uspěchaný a všechno ke všemu skvěle sedělo.

Petriii
09.08.2020 5 z 5

Další její skvělý příběh. I když už jsem na tyhle knihy starší,stejně je miluju :) West to prostě umí krásně popsat a je krásný se aspoň přes knihy dostat zpět do minulosti a zavzpomínat si na své první lásky :)

jani.ruzicko
08.08.2020 5 z 5

Westovky jsou moje srdcovky, byť už dávno nejsem cílovkou ❤

MarKy95
08.08.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Minulé dvě knihy pro mě byly strašné. Těším se na další.

Kukicka
07.08.2020 4 z 5

Ty jeji knizky jsou tak roztomile, az lituji, ze mi neni o 20 let mene. Prozivala bych to jeste jinak a uzila bych si ji jeste o level vice. Za me stale vede jeji kniha PS: Libis se mi, ale bylo to pekne

LukBook
05.08.2020

Občas i jako kluk dostanu chuť na nějakou tu romanťárnu a musím říct, že Kasie Westová si mě získala. Kluk odvedle je vážně zábavný, ale i dramatický romantický příběh, který vám zpříjemní jakkýkoliv den.

Ivet1990
05.08.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky.

Varjohukka
04.08.2020 4 z 5

Četla jsem v angličtině, moc příjemná oddechovka.

Gabetka
04.08.2020 4 z 5

Autorku a její příběhy mám ráda. Její postavy jsou sympatické a, ač to odkládají, umí se nakonec postavit svým problémům a trápení. I s Charlie bych to vydržela déle, bylo mi líto, že jsem dočetla. Přestože už nejsem tak úplně cílová skupina, nostalgicky si vždy zavzpomínám na všechny ty románky pro dívky, které jsem přelouskala. Těším se na další.

anetka.repova
03.08.2020 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a už jsem si ji neskutečně moc oblíbila.

I když nejsem cílovka, tak tyto příběhy miluju.

Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Byla to jednohubka od které nešlo se odtrhnout.

Zamilovala jsem do cele rodiny a obdivovala, jaké vztahy mezi sebou mají sourozenci. Trochu více jsem jim je zaviděla.

No a vzat mezi Charlie a Bradenem, co k tomu dodat. Bylo to tak krásné. Ach. ????

Těším se na další knihy od autorky.