Kluk odvedle

Kluk odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444647/bmid_kluk-odvedle-j3m-444647.jpg 4 590 148

Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná - včetně svého čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale jak přijde na ,,holčičí chování", Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskávých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnostu kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu. Aby se vyrovnala se stresem, který ji způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

On The Fence , 2014

jitka_dankova
25.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je milá, čtivá, hlavní hrdinka roztomile klučičí. Její pocity jsou hezky vykreslené. Jediné, co mi vadilo, jsou dvě trapné scény s nedorozuměním, které vlastně tak nějak kazily tu romantickou linku. Na nedorozumění mne moc neužije, proto nižší hodnocení.

tynka65
09.09.2021 4 z 5

Kasie je moje guilty pleasure k opalování na lehátku u bazénu. Milý romantický příběh, žádná velká dramata a příjemná atmosféra. Tohle k létu prostě patří.

l_konecna
09.09.2021 4 z 5

Knihu jsem četla už v prosinci ale hodnocení jsem chtěla napsat už teď. Kniha se mi líbila. Od autorky jsem čekala že tam moc zvratů nebude i když jsem nějaký chtěla a chyběl mi tam. To s tou její mamkou bylo sice smutné ale moc mi to tam nestačilo. Knihu jsem ale i tak dočetla do dvou dnů.

dianaxn
08.09.2021 4 z 5

Tohle je to nejvyšší rating, jaké jsem kdy feel good romance dala, takže je to nejspíš i ta nejlepší feel good romance, jakou jsem kdy četla.

Od autorky mám přečtené téměř všechny knihy, ale většinou pro mě byly zklamáním, takže tohle bylo milé překvapení. Tudíž asi nemusím dodávat, že je za mě tohle nejlepší kniha od KW.

K ději nebudu říkat žádné podrobnosti, protože je vzhledem k názvu celkem jasné, o co jde, takže napíšu jen to, že to bylo hezké, sweet a předvídatelné, což byla fajn změna po všech těch mých fantasy.

Hlavní hrdinka Charlie, která je takový klučičí typ holky, mi sedla, její charakter byl originální a měla jsem s ní docela dost společného (až na její nadšení pro sport, to jde mimo mě). Je fakt, že její předsudky vůči “normálním holkám” byly zpočátku někdy otravné, ale o to víc mě pak bavilo sledovat vývoj její osobnosti. Bratry Charlie jsem si taky oblíbila, stejně jako Bradena, jejího čtvrtého nepokrevního bratra ze sousedství.

Pokud chcete nějakou oddechovou, relax contemporary na léto (nebo teď i na podzim), tohle je pro vás jako stvořené.

aquaver
28.07.2021 5 z 5

Další úžasná a milá kniha od Kasie West. Zařazuji si ji mezi nejlepší tři od autorky. Všechny postavy jsem si oblíbila. Jak samotnou Charlie, Bradena..., její bratry,... Určitě doporučuji těm, co mají rádi i ostatní knihy od autorky nebo těm, co si chtějí přečíst nějakou oddechovku.

magdalene7
22.07.2021 5 z 5

Tahle se teda opravdu povedla. Od Kassie West už jsem četla P.S. Líbíš se mi a Po tvém boku, obě mám hodně ráda, ale Kluk od vedle je lehce převyšuje. Charlie mi byla jako hlavní postava velice sympatická a Braden se mi líbil od začátku. Štvaly mě ale ty stereotypy, které si Charlie úplně zbytečně vnucovala (např. že klukům se líbí jenom namalované a "spořádané" holky) - chápu, že bez toho by příběh nefungoval, ale prostě mě to trochu deptalo - líbilo se mi že byl Braden jejím myšlením frustrovaný. Příběh měl hloubku a já se k němu určitě někdy zase ráda vrátím :).

1moniccka
19.07.2021 3 z 5

Konec se dal cekat. Na me to bylo i celkem zdlouhavé a zadne velke zvraty i kdyz s tou mámou bylo smutne. K

voody99
15.07.2021 3 z 5

Kniha je přesně taková jakou jí po prvních třech kapitolách čekáte. Nenáročná, absolutně lehká, čtivá a děj uběhne velmi rychlé jelikož je i krátká.

nela3812
12.07.2021 5 z 5

K. West je jedním z autorů, které na IG vídám poměrně často a slýchám velmi pozitivní ohlasy. Zapátrala jsem proto na internetu a z jejích knih jsem si vybrala Kluka odvedle.

Opět je to jeden z těch předvídatelných příběhů o lásce a zamilovanosti. Víte, jak to skončí, ale i tak nemůžete přestat číst, protože vás příběh naprosto pohltí. Sama jsem knihu přečetla za nějakých 8 hodin? A to už určitě o něčem vypovídá. Líbilo se mi spojení fotbalu a dívčího světa. Především fotbal dodal tomu konci šmrnc a jiskru. Jsem na to už sice trochu „stará“, ale i tak myslím, že byl ten konec kouzelný a pohladil na srdíčku. Takových příběhů zkrátka není nikdy dost a jednou za čas si to člověk potřebujeme připomenout a vrátit se do těch romantických a bláznivých snů.

Moc se mi tato oddechovka líbila a opět jsem si odpočinula od „těžší“ a náročnější literatury, kterou čtu obvykle. Nevím sice, co bylo cílem autorky při psaní této knihy, ale má očekávání splnila a já si u čtení odpočinula, odpoutala se od reality a přišla na úplně jiné myšlenky. Styl psaní autorky mě pohltil natolik, že zvažuji pořízení další knihy, velmi mě zaujaly především „Láska a jiné úkoly“, „Po tvém boku“ a „Náhradní kluk“.

Dávám této předvídatelné knize 5/5. Nenašla jsem nic, co bych vytkla. Ono taky, kde bych to za těch 8 hodin stihla že? Upřímně doporučuji, na léto (klidně i na zimu, jaro a podzim) je to krásné čtení!

TeriLin1111
26.06.2021 3 z 5

Tohle bylo moje první setkání s autorkou a nejsem nijak zklamaná. Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Příběh který není nějaké mistrovské dílo ale ani vás vyloženě nezklame. Jako pohodové čtení to bylo fajn. Jediná věc kterou jsem jakoby nechápala, bylo proč se hlavní hrdinka tak moc bála aby jí někdo neviděl v make-upu nebo hezkém oblečení? Chápu že nejsem v její situaci takže nevím jaké to je. Ke knížce nevím úplně co napsat, asi to nebude příběh který se mi zaryje hluboko do paměti ale na oddych fajn. Hlavní postavy byly taky fajn. Jedna věc kterou na knížce opravdu oceňuji je, že přes to že to byla romantika tak to nebylo (kromě konce) žádné velké klišé ani přehnaně romantické. Styl psaní autorky mi vyhovuje, hodně rychle se to čte, takže se nejspíš podívám na její ostatní knížky :)

veverrka11
17.06.2021 3 z 5

Milé oddechové čtení... Takový ten příběh, u kterého víte, jak to dopadne

tatafa
14.06.2021 4 z 5

Příběh je napsaný velice čtivým a jazykem, který snadno vtáhne čtenáře všech věkových kategorií do děje a již nepustí před dočtením celé knížky. Autorka používá jednoduchý styl vyprávění bez zbytečných popisů a dlouhých souvětí, který je typický pro žánr young adult.

Román zavádí čtenáře do populárního amerického prostředí fanoušků fotbalu, baseballu a života rodin "střední třídy" s více dětmi periferii města.

Autorka se nebojí lehkou formou podávat poměrně závažná témata a (nejen) duševní zranění, které mohou být aktuální pro velké množství dospívajících.

Kluk odvedle přináší možnost zamyslet se např. nad otázkou domácího násilí, alkoholismu, potlačování vzpomínek na prožitou rodinnou tragédii v dětství, deprese a mnoho dalšího.

Osobně mne zaujala také otázka výchovy dívky v čistě mužské domácnosti bez přítomnosti matky a zároveň znalosti, dovednosti či způsob uvažování, které mohou dívkám z těchto rodin chybět a musí se je v dospívání velice těžce učit např. od kolegyň či spolužaček.

V příběhu se mezi řádky, podle mého názoru, objevuje jeden velký společenský problém, který je ve Spojených státech Amerických přehlížen či podceňován - konkrétně psychologická, psychiatrická či sociální pomoc rodinám po nějaké tragédii.

Příběhu lze vytknout značnou předvídatelnost a práci s klišé, generalizacemi a stereotypy, především týkajících se zvyků a potřeb jednotlivých pohlaví v dospívání.

Román Kluk odvedle lze vřele doporučit všem romantickým duším, které mají rády odpočinkové příběhy o lásce, přátelství, ochranné síti rozvětvené rodiny, a také všem, které zajímá každodenní život ve Spojených státech Amerických (byť v mírně "pohádkovém" provedení. :)

Bebe2004
02.06.2021 5 z 5

Aaaa, to byla nádheraa. Skvělé, sympatické, uvěřitelné postavy. Prostředí příběhu perfektní. Děj úžasný (i přesto, že tušíme, jak to dopadne :)). Kasie Westová opět nezklamala, ukázala, že romanťárny psát umí. Myslím, že by se podle jejích knížek měly točit filmy

Knihomedvěd
05.05.2021

Na Kluka odvedle jsem se hodně těšila, viděla jsem totiž hodně pěkných recenzí. Knihy od Kasie West miluju, takže jsem věděla, že to bude něco pro mě. A bylo. Autorka nezklamala ani u této knihy a já jsem si čtení moc užila. Bylo to hodně oddechové, už z anotace mi bylo docela jasné, jak to dopadne. Ale já mám takové knihy ráda, vždycky si u nich nejlíp odpočinu. Děj byl pěkný, líbilo se mi, že se tam kromě toho vztahu řešilo také téma s matkou. Hodně mě bavilo, když začala Charlie pracovat v tom butiku, protože bylo vtipné sledovat, jak se všechny ty holčičí věci teprve učí. Také tátova "Carol z práce" mě pobavila.
K postavám asi nemám co bych řekla. Charlie byla fajn a její bratry jsem si oblíbila, hlavně Gage. Braden byl také skvělý, jeho povahu jsem si zamilovala. A táta? Ten se choval prostě jako táta.
Nakonec se mi Kluk odvedle moc líbil, je to takové milé čtení pro zlepšení nálady. Bála jsem se, že tomu prostředí sportu nebudu rozumět, ale nebylo ho tam zase tolik, takže to bylo v pohodě.

kvetinkovedny
27.04.2021 3 z 5

(SPOILER) První dvě třetiny knihy se mi moc líbily. Hlavní hrdinka byla sympatická a celé to "klučičí" prostředí bylo fakt skvělé. Knížka si držela tempo a byla to taková příjemná oddechovka. Do "toho velkého odhalení" jsem plánovala knihu hodnotit 4 hvězdami.

Ale kvůli tomu, jak tato kniha nakládá ke konci příběhu se závažnými tématy jako domácí násilí, deprese, PTSP a potlačování vzpomínek jsem jednu hvězdu strhla (a říkám si, že jsem možná měla ještě více).

Hlavní hrdinka potřebovala psychickou pomoc, ale nikdo jí ji neposkytl. Všichni jen přihlíželi tomu, jak se trápí a rozpomíná se. Potlačované vzpomínky nejsou sranda a postup její rodiny a přátel byl více než pochybný. A jakmile si hrdinka na své trauma vzpomněla, všechno se vyřešilo a bylo dobře. Jakože... kéž by to takto fungovalo! Přitom stačilo zmínit, že je vhodné v takových případech vyhledat pomoc odborníků. Ale ne. My jsme se museli věnovat romantické lince, která tou dobou už mi byla ukradená, protože jsem chtěla, aby hlavní hrdinka měla čas vstřebat vše, co si uvědomila. Když autorka hodí takovou bombu, psychické zdraví hlavní hrdinky mě prostě zajímá více než její milostný život.

Z toho konce jsem hodně mrzutá, protože to tam podle mě vůbec být nemuselo, když s tím autorka očividně vůbec neplánovala pracovat a dala to tam kvůli efektu.

Další knížce od autorky šanci asi dám a tentokrát doufám, že to nebude thriller označovaný jako feel-good contemporary.

‐--------------------

!!! SPOILER - Hlavní hrdinka trpí nočními můrami kvůli smrti své maminky. Na konci knihy se dozvídáme, že to bylo proto, že hlavní hrdinka byla přítomna její sebevraždě (trpěla depresemi) a tuto vzpomínku vytěsnila. Všichni kolem ní to ví, jen ona ne. - !!! KONEC SPOILERU !!!

Kniholapka
27.04.2021 4 z 5

Tuto knihu bych řadila k romantickému, lehkému YA čtení. Charlie mi byla sympatická, myslím, že k ní role dívky vyrůstající s bratry a otcem naprosto seděla. Její nezkušenost v oblasti mody a make-upu byla často srandovní. Její sarkastické poznámky to však krásně vykompenzovaly.

Kniha se mi četla velice dobře. Autorčin styl psaní bych řadila k jednoduchému, ale svižnému.

Jediné, co mě zklamalo bylo... Autorka se v závěru knihy zmiňuje o depresích a psychických problémech Charlie. Myslím si, že buď tuto pasáž měla vynechat nebo ji více rozvést. Přišlo mi najednou zvláštní, když do veškeré té pohody a romantiky, začala plést takovéhle vážné téma.
Možná chtěla podtrhnout, že na tento smutek byla Charlie vlastně sama. A že všichni kolem ní věděli, jen ona své vzpomínky vytěsnila. Tato linie tajemství a vytěsněných vzpomínek mi v této knize trochu neseděla.
Autorčiny knihy však řadím mezi ty povedené.

TPWK
24.04.2021 5 z 5

Knihu jsem byla schopná přečíst za cca dva dny, což je na mé obvyklé poměry více než skvělé. Teď k samotné knize.. dost mě zaujala a troufám si říct, že to byla, je, a bude moje jedna z oblíbených knih. Skvělý děj, úžasné postavy a hlavně zajímavý nápad. Dokázala jsem se do toho vžít a představit si dané situace. Rozhodně doporučuji.

Lejčís
21.04.2021 4 z 5

Kluk odvedle je mým prvním setkáním s Kasie West a byť jsem na knihu četla dost negativních recenzí, mě docela mile překvapila, takže jsem sama zvědavá na ty skvěle hodnocené knihy :) Hlavní hrdinka mi poměrně sedla. Ačkoli se v některých scénách nechovala úplně příkladně, chápala jsem proč. Byla správně sarkastická, což je i mně osobně hodně blízké :D Líbil se mi její vztah s bratry a to, jak ochranářsky se k ní chovali. Stejně tak její tatínek, který dělal, co mohl, aby sám zvládl výchovu své jediné dcery mezi třemi syny. Též mě oslovilo, že autorka řeší i velmi vážné téma, které se v YA moc nevyskytuje (nechci spoilerovat, proto nezmiňuji, o co přesně se jedná).
Co se týče romantické linky, vadila mi přílišná předvídatelnost. Jsem však ochotná to přehlédnout, protože už přecejen nejsem cílový čtenář takových knih a v dospívání bych byla z této autorky pravděpodobně unesená.. škoda, že jsem na ni narazila až teď :/

A.books
21.04.2021 5 z 5

Milá oddechová knížka

Kačka2006
17.04.2021

Tato kniha je o Charlotte Ch. Reynoldsové, kterou vychovával její otec a tři bratři. Na jednu stranu to pro ni byla výhoda, např. dokázala přetlačit a předběhnout každého kluka. Ale i nevýhoda, Jelikož vyrůstala mezi chlapcema, nejen v rodině, nevěděla co dělat když přišlo na make-up nebo na ,,holčičí módu“. A aby v sobě všechen stres o tomto ,,novém" světě nedržela, chodila si po večerech povídat se svým kamarádem na dvorek přes plot. Ale další problém je, že se do něj zamiluje.
Jak se s tím vyrovná a co udělá dál? To je v knize. Knížka se mi líbila, ale pro každého asi taky nebude.