Kluk odvedle

Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná - včetně svého čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale jak přijde na ,,holčičí chování", Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskávých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnostu kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu. Aby se vyrovnala se stresem, který ji způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444647/big_kluk-odvedle-j3m-444647.jpg 4.2467
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

On The Fence, 2014

Kniha Kluk odvedle

Erika017

Moc hezká kniha, řekla bych, že jedna z nejlepších od autorky. Rozhodně doporučuji

Magič

Příběh autorky mě velmi překvapil a potěšil. Kasie West čtu jen na oddech a když chci na chvíli utéct realitě a proto od knih nečekám zvraty a hluboké myšlenky. Tento příběh mě tak pohladil po duši a strefil se mi do nálady, že to není ani možné. Hlavní hrdinka mi byla příjemná, sympatická a špičkování mezi ní a bratry/kamarádem se mi velmi líbilo. Také se konec dobře rozuzlil a vyřešilo se i spoustu traumat a problémů hlavní hrdinky. Příjemně se příběh četl.

babystar

Knížka, z níž jsem už dávno "vyrostla", ale myslím, že "puberťačkám" se může líbit. Já už jsem se na příběh Charlie dívala očima matky, či spíše babičky, a bylo mi jí líto. Žít v takové rodině musí být hrůza. Bratři ji prý mají rádi, ale spíš bych řekla, že ji šikanují. A ještě mne zarazilo, že v pětičlenné rodině není nikdo, kdo by vařil, pral a uklízel. Děcka se jen dívají na televizi a otec je ve službě, nebo spí. Ty nezbytné domácí práce dělají asi trpaslíci.
S Charlie jsem soucítila a byla mi daleko sympatičtější, než ta její nová zmalovaná kamarádka.

Veber

Poprvé jsem u Westové zklamná. Příběh mi přišel celkem průměrný. Chyběla tomu jiskra, jako u jiných, které jsem od autorky četla.

Knihožroutka23

Začátek pomalejší, ale konec je pak úplná paráda. Určitě stojí za přečtení.

anezka1711

Upřímně... strašně se to táhlo a od ¾ bomba!

naty_z_knihy

Tak tuhle knížku jsem zhltla za den. Bavilo mě, že Charlie odmala vyrůstá se třemi bratry, kteří ji chrání jako oko v hlavě, navíc jsou sportovci, a to s sebou přináší spoustu vtipných situací. Mám ráda tenhle styl psaní, kdy děj krásně plyne, kapitola střídá kapitolu a člověk je najednou na konci ani neví jak. Romantická linka je taky skvělá, bavily mě i vedlejší postavy, vůbec by mi nevadilo, kdyby jim autorka věnovala další knihy. Skvělá oddychovka, po které zůstane dlouho úsměv na tváři.

janka2000

Je těžké být jediná holka mezi kluky. Hlavní hrdinka miluje sporty a vyrůstá se třemi bratry a otcem. Když přijde na lásku a vlastně i vnitro, je zcela bezradná.