Kluk na větvi ekniha

Tak trochu jiný moderní Mauglí… Vtipný a lehce potrhlý příběh ve stylu Astrid Lindgrenové a Roalda Dahla o sirotkovi Johanovi, který se ze všeho nejvíc na světě chce naučit číst… Jenže nemůže chodit do školy, protože nechce skončit v dětském domově. Až se jednoho dne náhodou seznámí s jedním výstředním dospělým, co miluje knihy stejně jako Johan… Ale nesnáší děti. A lidi vůbec. I přesto se rozhodne předstírat, že je Johanův otec, aby mohl Johan přece jen začít chodit do školy a naučil se číst. Způsobí tak Johanovi nemalé potíže, ale to by nebyly děti, aby si nakonec samy se vším neporadily. Protože: „Dospělí jsou přece jen děti, kterým to přestalo myslet.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289249/big_kluk-na-vetvi-63h-289249.jpg 4.437

Kniha Kluk na větvi

medlovice
03.12.2020

Jak anotace slibuje vtipný a lehce potrhlý příběh. Teda hlavně pan Moldvidson byl střelený. Jinak je tu šikana a zrada , témata neveselé , které odlehčuje humor , kamarádství a veverka Mimi. Jen škoda, že nejsou ilustrace.

MartinaF
28.08.2020

Taková trochu bláznivá a střelená záležitost pro mladší čtenáře. Ač mě příběh příliš neuchvátil, líbilo se mi, že kniha vznikla za pomoci dětí. Proto dávám lepší 3,5*.

kamibe
04.12.2019

Přečetla jsem ji už před časem a pamatuji si, jak velmi se mi líbila. Mám ráda knížky o dětech, které jsou nějakým způsobem zvláštní. Tady navíc jsou výroky, u kterých se ten, kdo někdy byl učitelem ve škole, může dosti zamyslet.

AdyPet14
10.01.2019

Tato kniha vypráví o klukovi bez rodiny, který začal chodit do školy a tají tam toto tajemství svým spolužákům. Překvapilo mě, jak spisovatel Danny Wattin vymyslel všechny detaily, které objasňovaly, jak kluk přežívá v lese. Nejvíc mě bavilo, jak spisovatel dokázal svým vyprávěním vtáhnout čtenáře do děje. Tuto knihu doporučuji hlavně čtenářům, které baví vtipné a vymyšlené příběhy.

Greena
06.01.2019

Poutavá kniha o sirotkovi Johanovi, který žije sám v lese. Má velké přání naučit se číst. Nemůže však chodit do školy, protože by skončil v dětském domově, a to rozhodně nechce. Jednoho dne se seznámí s potrhlým dospělým, který miluje knihy a nesnáší děti i všechny lidi. Navzdory tomu, Johanovi pomůže vytvořit podmínky pro vstup do školních lavic. Zápletka tím začíná…

zulka
28.10.2018

Myslela jsem že je kniha úplně normální ale nakonec senzační už jsem jí přečetla dvakrát ;)

ivca79
23.10.2018

Kniha na způsob Pipi v klučičím podání. Jen pan Molvidsson mi přišel dost přitažený za vlasy (ale opět ve stylu Pipi).

zulka
20.10.2018

Právě jsem knihu dočetla do poručuji příběh jsem si velice užila