Kluci darebáci a pes

Kluci darebáci a pes https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11906/kluci-darebaci-a-pes-11906.jpg 4 32 7

Jedenáctiletý Rasmus má za nejlepší kamarády spolužáka Pontuse a jezevčíka Trhlíka. Jeho šestnáctiletá sestra Patka je zamilovaná do Joakima. A jednoho dne oba kamarádi podniknou právě kvůli Patce noční výpravu do Joakimovy vily. Brzy zjistí, že nejsou jedinými nočními návštěvníky -- zloději tam právě kradou sbírku stříbrných předmětů. Kluci se pustí po stopách lupičů a vypátrají, kdo zloději jsou a kde pobývají. Usvědčit je ovšem nebude jednoduché. Zkuste to, když vám někdo vezme jako rukojmí nejmilejšího psa, vy nesmíte nic prozradit, a navíc je váš tatínek policista. Podaří se tedy oběma kamarádům vyřešit takhle zapeklitý případ?... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Rasmus, Pontus och Toker , 1948

Kája95
13.01.2020 4 z 5

Vzpomínky na dětství

ditul
28.12.2017 4 z 5

Poutavý příběh dvou kamarádů, půjčila jsem si ji od syna z knihovničky ze zvědavosti.. věřím, že až ji bude číst, tak se mu bude líbit stejně jako mě ;)

Kopretina
23.10.2017 3 z 5

Od naší oblíbené autorky. Buď jsme se jí přejedli, nebo je příběh slabší. Dlouhé dialogy, obšírný začátek i závěr, zamilované téma - to není nic pro mé kluky, ale zvládli to. Jak tvrdí, kniha se jim líbila, ale s pozorností to bylo horší. Jo, a kapitola se nedá zvládnout za večer.. (Abych jen nehanila, bylo to velmi napínavé a nemohli jsme se dočkat, jak to dopadne!)

oskli
14.09.2017 4 z 5

Čteno prvňáčkovi. Místy krásně kulminuje napětí, ale převažuje zbytečně natahovaná vata. Kdyby byla knížka o čtvrtinu kratší, prospělo by jí to. Ale syna to, až na rozvláčný úvod a závěr, bavilo. Takže sečteno-podtrženo, asi fajn :-)

MOu598
08.07.2017 3 z 5

Četla jsem v únoru 2007?. Podle mých poznámek:
Trochu detektivní příběh, ale Kalle je daleko lepší.
Těžkopádný překlad.
Nic moc.

jites
23.02.2014 4 z 5

Tentokrát je kniha pro spíše starší děti a asi více pro kluky. Přestože se kniha odehrává v padesátých letech, děti to vůbec nepoznají a určitě se jim dobrodružný příběh bude líbit.

Evik30
02.01.2014 4 z 5

Kniha mého dětství. I dnes si ji velmi ráda přečtu. Astrid Lindgrenová byla a je moje oblíbená spisovatelka. Nejen Pipi ale i Rasmusen, My z ostrova Salkrakan a podobně.