Klubko zmijí

Klubko zmijí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455177/bmid_klubko-zmiji-51W-455177.jpeg 4 312 76

Zatknout a usvědčit pachatele vraždy je dřina i pro detektivy z oddělení vražd. Do cesty se občas postaví nedostatek použitelných stop z místa činu, neochota svědků a další nepředvídatelné okolnosti. Nejhorší ze všeho je zrada někoho z vlastních řad, tlak pokřivených nadřízených funkcionářů, kterým vidina snadného zisku zatemnila mozek, vymazala veškeré principy slušnosti a korektnosti. Tak tomu bylo i v případě dvou vražd, které spolu zdánlivě nesouvisely. Neznámý střelec popravil doma v posteli okresního prokurátora a o dva dny později kandidáta na starostu okrajové městské části. Korupční aféra kolem zavražděného prokurátora dostane jasnější kontury, až když se detektivům podaří najít prokurátorovu asistentku. Po jejím výslechu nabere vyšetřování nový směr, který musejí detektivové z oddělení vražd před nadřízenými tajit. Podezření, že se jim někdo shora dívá přes rameno a snaží se s nimi manipulovat, přeroste v jistotu. Detektiv z oddělení vražd Richard Krauz tuší, že přímý úder na zkorumpované papaláše jim dá pořádně zabrat a že bude vyřešení záhady dvou bestiálních vražd víc než bolestivé.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Klbko zmijí , 2020

janina66
28.03.2022 5 z 5

Taková jednohubka. Z politické korupce v příběhu jsem měla depku. Rozčilovalo mě, že to naše partička nedotáhla sama, ale naštěstí jiné odd. to vše dotáhli do zdárného konce. Korupce je, byla a bude, jak v závěru opět zaznělo.

medlovice
12.02.2022 5 z 5

Zhltla jsem ji jako tlustý Vána svou snídani / osm telecích párků, šest rohlíků. velký dalamánek , víc hořčice, kofolu , tresku a sledový salát, dvě ruská vejce a smutný pohled na nedotknutý Kamilův pařížský salát. / Trochu víc té omáčky kolem , ale výborné dialogy a smutná pravda o životě kolem nás.

smardice
09.01.2022 4 z 5

Skvělá dánovka, i když politicky laděné detektivky nevyhledávám. Ale bohužel to k reálnému životu patří a mám pocit, že podvody a korupce nejen v politice jsou čím dál častější.

ErikaKej
04.01.2022 4 z 5

Mne sa kniha páčila, Krauz a Hanzel majú navrch...Koniec veľmi nostalgický a smutný ale tak to v živote chodí.

Faila
26.12.2021 4 z 5

Možná je to určitou aktuálností, ale z tohohle dílu mě mrazilo zatím asi nejvíce.

viweb
13.12.2021 5 z 5

Opět nesklamal. Četla se mi moc dobře i když politické děje nevyhledavám. Konec zamrzí! Ale bohužel věřím, že je reálný! Moc doporučuji

JelloBiafra
16.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Dominik Dán sa zase raz pustil do kritiky našej skorumpovanej gubernie ovládanej oligarchami a finančnými skupinami. Ministri, prokur(v)átori, sudcovia, policajní funkcionári - tí všetci sú podriadení zbohatlíkom, ktorí vlastnia všetko a je úplne jedno ktorá strana je u moci. Smrť okresného prokurátora zo začiatku vyzerá ako lúpežná vražda, následne sa však ukáže že dotyčný prekážal niekomu mocnému a hlavne mal, ako jediný odvahu bojovať proti korupčníkom a hochštaplérom. Naši vraždári budú mať opäť plné ruky práce s vyšetrovaním a zaisťovaním dôkazov, pretože kamene budú padať zo všetkých strán. Kniha mi svojou atmosférou pripomenula autorovu prvotinu "Popol všetkých zarovná". Aj tu je totiž vyšetrovanie marené nielen policajnou vrchnosťou ale aj mafiánmi. Naši hlavní hrdinovia však už v tíme postrádajú dve dôležité osoby a na samotnom Krauzovi sa začínajú prejavovať jeho odslúžené roky. Obdivujem Dána že aj po toľkých knihách dokáže zas a znovu navodiť hustú atmosféru podsvetia a hlavne naplno zobraziť pokrivený charakter nášho štátu.

kolacky
05.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Politika. Ach jo. Ale jinak opět skvělé a jsem zvědavá na další příběh!!!
Přála jsem si, aby Chosé zdědil milion a mohl zaplatit Petře nejlepší plastické chirurgy na světě. A on Kamil...

pavčape
04.10.2021 4 z 5

Ty politické techtle mechtle mě rozčilují a uvádějí do depresí. Knížka se mi líbila ( jako všechny od DD), ale raději mám ty klasické vraždy.

Česneksmedem
03.09.2021 5 z 5

Korupce (ale třeba i prostituce) jsou tu od začátku lidstva a až zároveň s ním i skončí.
Další perfektní díl DD. Je to bohužel taková reálná sonda do politického života, a to včetně podsvětí.
Knihu doporučuji!

cucik14
04.08.2021 4 z 5

Klubko zmiji byla má první kniha od Dominika Dána a musím říct, že autor nepíše vůbec špatně, líbili se mi vtipné dialogy mezi Krauzem a kolegy, ale bohužel mi asi nesedlo téma tohoto díla. Politické aféry, úplatky, podsvětí, korupce ... Taky mi unikaly určité souvislosti, ale to je pouze má vina, protože nečtu sérii postupně od začátku :) Ale určitě mu dám ještě šanci a přečtu si i nějakou další knihu.

Mudry
27.07.2021 5 z 5

Za mě zase bez ztráty hvězdičky. Čtu sérii podle vydání, jsem v podstatě téměř u konce a - politika - podsvětí - Richard - to je prostě Dominik Dán tak, jak jsem se s ním seznámila. Na konci mi i slzička ukápla.

Aivlis
12.07.2021 4 z 5

Opäť dobrá dánovka. Bolo mi divné, že kancelária č. 141 bez Krauza neprišla na to, že sa nejednalo o lúpež, ale o objednaný mord. Na ďalších stránkach ma autor vyviedol z omylu... Bolo jasné, že spustením "Potopy" korupcia, úplatkárstvo, mamon a nenažranosť po moci a peniazoch nekončí...

Ladys
08.07.2021 3 z 5

Přeruším tu vlnu chvály na Klubko zmijí.
Vypíchnu dvě věci, které mi na tomto románu vadili.
Z Krauze už se stal polobůh, co všechno ví a všechno vyřeší a jeho kolegové, byť sami ostřílení mazáci všichni prodělali lobotomii, protože bez Ríši a jeho geniálního úsudku už se prostě neobejdou.
A druhá věc je samo téma románu. Ale to je spíš můj osobní problém s politicky laděnými příběhy, protože poslední roky jsou tohoto tématu plná média.
Číst cca 300 stran románu, kde je jasná kostra, historií dané mantinely a člověk se neubrání dojmu, že je jasné, až na detaily, co se dál bude dít a ono nakonec jo, je prostě důvod ke skepsi.
Trošku u této knihy podezřívám autora ze psaní na společenskou objednávku.
Abych ale jen nekritizoval.
D.D. je zkušený, vypsaný a pro mě dobrý autor, takže i přes výhrady k výběru tématu mě kniha většinou bavila číst, byť díky tématu jsem se paradoxně ke knize musel dvakrát nutit.
A za mě pro příště. Prosil bych vrátit Krauze mezi omylné, lidské a chybující.

m.valova
28.06.2021 4 z 5

Konec mi přišel takový uspěchaný,ale jinak se mi četlo dobře a určitě budu s sérii pokračovat,jen mě mrzí že se mi nepodařilo začít hned od prvního dílu,ale pokud se mi to podaří sehnat,určitě začnu od začátku.Smutná pravda v takovém světě jsme žili,žijeme a žít budeme...

Dimas
06.06.2021 5 z 5

Velmi aktuální a ještě víc smutné…

harena
14.05.2021 5 z 5

Výborný a uvěřitelný příběh plný napětí, tentokrát s politickým laděním. Přemýšlela jsem, na který policejní zásah by se příběh mohl trochu vztahovat, ale ono takových kauz je asi mnoho. Ani tato dánovka nezklame, skoro se mi líbila ještě víc, než když se vyšetřují jen vraždy. Napínavé, čtivé a smutné. Smutné proto, že korupce je tu pořád a pořád i bude. Hmm. Petra je sice mimo, zůstává u Chosého, ale je tu pořád nenažraný Váňa s parťákem Kukim a také Ríša Krauz a tak není nouze o vtipné, často drsné dialogy. Opět vydařená detektivka.

MichalHoráček
30.04.2021 5 z 5

Opět příjemné počtení. S DD se nikdy nenudím, i když tato kniha byla částečně i o politice, přesto se mi líbila a bohužel musím přiznat, že i ta politika je hodně zapojena do kriminality...

Andrea888
26.04.2021 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a musím říct, že velmi podařené. Hned jsem sáhla po další...

MarkCarter
05.04.2021 5 z 5

Toto je moja 3. Dánovka, takže som vedel do čoho idem a predobjednávka nebola pre mňa risk. Samozrejme, vysoký štandard je dodržaný, čo poteší všetkých fanúšikov série. Ak ste ešte nečítali žiadnu knihu od Dominika Dána, tak vám poradím jedno, vyskúšajte. Kľudne aj túto. Aj ja som bol predtým skeptický voči slovenskému autorovi, ale nakoniec milo prekvapený.

krimi

Dominik Dán