Klub sebevrahů (3 povídky)

Klub sebevrahů (3 povídky) https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443100/bmid_klub-sebevrahu-tJ0-443100.png 4 126 7

Proslulý povídkový seriál Klub sebevrahů je složen ze tří samostatných povídek (Příběh o mladíkovi se smetanovými dorty, Příběh o lékař a lodním kufru, Fiakrové dobrodružství). Princ Florizel z Bohemie za pomoci plukovníka Geraldina proniká do podivné instituce: klubu lidí, kteří jsou rozhodnuti sáhnout si na život.

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Jan Toužimský

The Suicide Club , 1878

Amneris
22.03.2024 3 z 5

Upřímně jsem očekávala knižní verzi televizního filmu Bankrotáři (pamatovala jsem si z titulků, že byl natočen právě na motivy této knihy). Hlavní roli zde skvěle hraje Miroslav Donutil. Ovšem chyba lávky - kniha byla vlastně sérií povídek, které byly jakoby vzájemně propojené. Souběžně jsem poslouchala jako rozhlasovou hru, která byla super :-)

janina66
05.06.2023 3 z 5

Zajímavě propojené 3 povídky. Nejvíce se mi líbila povídka "O lékaři a lodním kufru".
Vyslechla jsem v podání audio rozhlasové hry.

Eistee
14.02.2022 3 z 5

Tuhle knížečku jsem objevila zapadlou v knihovně a jejího přečtení nelituji. Příběhy jsou vtipné, promyšlené, je z nich cítit onen feudální duch. :D Všechny povídky tvoří výslednou mozaiku a vše do sebe zapadá tak, jak má. Příjemná oddychovka.

666Jitka
01.09.2020 4 z 5

Mně se tyto tři propojené příběhy moc líbily a knížečka se mi dobře četla. Líbily se mi zápletky a byla jsem zvědavá, jak to dopadne ...

VeliiQ
08.06.2017 3 z 5

Vcelku zajímavé propojení povídek, avšak nikdy nevyzněly tak excentricky, jak se autor snažil.

Marbo
22.05.2017 3 z 5

Klub sebevrahů by se dal shrnout takto - tolik skvělých námětů a tolik zmařených šancí. Stevenson měl talent vytvořit zajímavou zápletku, o tom žádná, jen to provedení pokulhává - pointu povídek mnohdy člověk tuší od počátku.

Janet11
01.06.2015 3 z 5

Tak jak to u povídkových knih bývá, některé byly dobré, jiné horší. Proto průměrné 3 hvězdičky.