Klub rváčů

Klub rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/bmid_klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4 1840 238

Klub rváčů série

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé...... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Volvox Globator

Fight Club , 1996

mpb1913
20.08.2015 1 z 5

Tak na takovéhle knihy jsem asi moc jednoduchej (čti blbej), ale o čem to kurva bylo? Co to všechno ty vole mělo znamenat? Nelíbil se mi styl psaní, nelíbil se mi děj, nelíbilo se mi nic. Autor se snažil čtenáře šokovat a možná i vyprovokovat k nějakému hlubšímu zamyšlení, ale já sem nepochopil o čem. Sem jen celou dobu přemýšlel nad tím, jestli mi stojí za to tuhle hovadinu číst. Ale podle celkového hodnocení není chyba v knize, ale asi ve mě.

Peleus
19.08.2015 5 z 5

Naprostá klasika. Rovněž je sympatické, jak věrně se filmová podoba drží knižního původu.
Bohužel u mě osobně byl nejprve film, později kniha, tudíž jsem přicházel o "wow" momenty a tolik si neužíval dějové gradace. Moje škoda.

gar-mogoth
12.07.2015 5 z 5

Naprosto úzašná knižka, která se i přes zvláštní styl čte jedním dechem. Rád bych napsal delší komentář, ale prvním pravdilem Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů. A psaní je přece jen forma mluvení.

dragonslayer
24.06.2015 4 z 5

Před filmem:
Krátká, ale velmi zvláštní knížka. Pomohlo mi, aspoň tři hodiny po dočtení, o ní trochu více zapřemýšlet a hned se mi to začalo nějak spojovat. Možná je to jenom z mého pohledu, ale připadá mi, že za všechno, co se hlavnímu hrdinovi stalo, může vlastně Marla, ať už je to ta insomnie nebo Tyler.
Pravda. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale potom to už byla hračka a docela mě to vtáhlo.
Co se týče postav, tak jsem hlavního hrdinu jen, tak nějak vnímala, ale nijak jsem s ním nesoucítila ani jsem ho moc nezaznamenala, že bych ohledně něho něco cítila. Sakra, ani si už nepamatuju jeho jméno. :D
Tylerův charakter se mi ze začátku hodně líbil, ale jak už to přešlo přes půlku knížky už mě docela začal štvát a nelíbili se mi jeho provokativní myšlenky a tahy.
A Marla? Připadala mi strašně hysterická a chtěla na sebe, co nejvíc upoutat pozornost.
Celkově ta kniha vás donutí dost přemýšlet a to se mi líbí. Myslím si, že Chuck Palahniuk, nato že to byla jeho první kniha, tak se to skvěle povedlo a geniálně to všechno sepsal.
Po filmu:
Mám asi jedinou poznámku, a to že postava Marly se mi teda mnohem víc líbí ve filmovém zpracování. Jinak David Fincher odvedl úžasnou práci s přenesením knihy na plátno!
Za mě celkově 4,5*

Serja
28.05.2015 5 z 5

Lepší než film. Hlavně postava Marly je v knize mnohem jasnější.

“If I could wake up in a different place, at a different time, could I wake up as a different person?”

Nicole93
18.05.2015 2 z 5

Asi jsem divná, ale kniha mě vůbec nenadchla. Šla jsem do toho s tím, že jsem všude četla chválu na film i knihu, ale já to asi nějak nepochopila. Nebo to není můj šálek čaje? Nevím, buď do toho ještě "dospěji" a nebo to tak zůstane. Určitě ale hodlám kouknout na film :)

JeToRebel
24.04.2015 4 z 5

No, přece jenom jsem si víc užil film

Knižní špajz
21.04.2015 1 z 5

Zklamání. Nedočetl jsem... Možná mi sedne později, ale nevím...

DonDiablo
20.04.2015 5 z 5

absolutní povinnost!

davca7588
31.03.2015 4 z 5

Fajn kniha. Škoda jen, že v paměti mám stále i ten film, tak proto 4stars. Pokud jste Klub rváču neviděli anebo si ho už vůbec nepamatujete, tak doporučuji.

buschka
03.03.2015 3 z 5

Má první kniha od Palahniuka a stále nad ní přemýšlím. Hodně zvláštní, nechápu některá hodnocení "nej kniha všech dob". Dle mne určitě ne, asi špatným překladem . Možná tomu dám ještě šanci a zhlédnu film od Finchera.

Monika_cz
27.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Drsná a velmi syrová kniha, kde život smrtí nekončí a lidé jsou jen chodící panáčci, kteří jsou jako jedinci k ničemu. Kniha (dle mého názoru) pravdivě ukazuje, jak se k sobě zle a špatně chováme a jak se chováme k našemu okolí a přírodě. Také se mi líbí obraz člověka, který jen hromadí majetek a nevnímá svůj vlastní život. Velice obdivuji práci na začátku, kdy jste hozeni do děje a nevíte vlastně nic. Kniha za to vážně stojí, vím to, protože to ví Tyler...

dalia1769
19.02.2015 3 z 5

Moje první kniha od Palahniuka. Myslím, že naplňuje představu postmoderny, hlavně v první polovině se objevují motivy jakési neukotvenosti, vnitřní prázdnoty člověka, který neví, kde najít něco. co by ho ještě vytrhlo ze stereotypu, snaží se přebít zážitky ještě silnějšími a absurdnějšími, chce se tak nějak "každodenně" bouřit proti všemu, postrádá nějaký cíl, ať už by měl být jakýkoliv... To ještě podtrhuje ten jaksi přerývaný, hektický styl psaní. Na druhou stranu jakmile vyjde najevo, že jde o člověka psychicky nemocného, tenhle motiv u mne tak nějak vyšuměl. Kniha nepříliš obsáhlá, kterou jsem neměla problém dočíst, některé dobré hlášky, ale znovu už ji asi číst nebudu.

Pavlina.13
31.01.2015 3 z 5

Ze začátku mi to přišlo poněkud zmatené a nesrozumitelné, ale jakmile jsem si zvykla na styl, jakým to je psané a pochopila některé souvislosti, pak jsem knihu dočetla na jeden zátah. Musím ale přiznat, že celkový dojem z knihy mám neurčitý, nějak nedokážu říct jestli se mi vlastně líbila nebo ne.

gomaki
28.01.2015

Co na to říct, snad jen četlo se to sakra rychle.
Film jsem viděla, kdysi dávno, takže jsem půlku z toho zapomněla a to včetně konce.
Čím blíž jsem byla konci, tím víc jsem byla nervózní a nedočkavá.
Konec přišel tak nějak přirozeně.
A asi mám nového oblíbeného spisovatele.

a nezapomeňte: "První pravidlo klubu rváčů je, nemluvit o klubu rváčů" :)

TheMajkee
25.12.2014 4 z 5

Hrozně mě mrzí, že jsem se kvůli škole a jiným povinnostem s touhle knížkou "píp píp" skoro měsíc. Je totiž tak osobitá, že by si zasloužila, abych jí přečetl v závěsu několika málo dní, ne-li dokonce jednoho jediného. A slovo "jiná" vystihuje dílo asi nejlépe - Palahniukův spisovatelský styl je nestandardní a čtivý. Klub rváčů je zábavný, místy trochu chaotický, ale to byl nejspíš záměr. Díky tomu je však tak unikátní.

daymoon
21.12.2014 4 z 5

Užil jsem si knihu jen potud, pokud ji nepřekonával film a ten je opravdu velmi povedený. Na druhou stranu jsem ocenil mírné odlišnosti a zjednodušení, které bylo použito ve scénáři. Ke knize jsem přistupoval jako k doplnění obrazu skvělého díla.

Janek
02.12.2014 4 z 5

Drsné, snové, v závěru pro mě trochu zmatené. Asi jsem měla moc vysoké očekávání, film mi sedl lépe.

pavla6419
15.11.2014 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, ovšem kdybych neviděla film, měla bych trochu problém s pochopením děje. Chuck Palahniuk je úžasný spisovatel. Úžasný příběh, který vás polapí.

wiix
02.11.2014 5 z 5

WAU! Drsné a zvláštne a tak to mám rada. Odporúčam všetkým čudákom a knižným fajnšmekrom (ktorí ešte nemajú vytvorený prvý dojem z filmu a môžu si tento skvost vychutnať prvý krát) :)