Klub radostí dnešního dne

Klub radostí dnešního dne https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77153/klub-radosti-dnesniho-dne-77153.jpg 4 72 26

Nový psychothriller Petry Braunové se zaobírá žhavým tématem sociálních sítí, které dramaticky ovlivňují mezilidské vztahy. Jako červená nit se příběhem táhne neuróza a psychóza v rodině Moniky, hlavní hrdinky knihy. Ta vyrůstala u prababičky a pradědy, jejichž psychiku krutě poznamenala válka, a vyrostla z ní narušená osobnost, která to, čím trpěla v dětství, nepřímo vrací svému okolí. Neuvěřitelně si vymýšlí, intrikuje, vytváří kolem sebe atmosféru strachu. Vše pak vyvrcholí, když si Monika na Facebooku založí „Klub radostí dnešního dne“. Brzy zjistí, jak snadno lze ve virtuálním světě lidi ovládat, a zcela popustí uzdu svým manipulativním sklonům. Jednoho dne se jí však věci vymknou z rukou…... celý text

Aneleh
09.09.2023 4 z 5

Hlavním tématem knihy je varování před sociálními sítěmi a manipulací, konkrétně na Facebooku. Až na to, že bych celkově příběh o dost zkrátila, pasáže o tom, proč se z Moniky stala tak narušená osobnost, byly až dost unavující. Konec to sice všechno napravil, ten byl opravdu dechberoucí, ale celkově mě to neoslovilo tak, jak jsem očekávala. Důvěřivost Moniky mi přišla až trochu neuvěřitelná, že měla odvahu se s někým úplně neznámým sejít někde na samotě.

Nikychlupova
11.12.2021 3 z 5

Kniha na mě působila trochu depresivně. Ty pasáže z Moničíného dětství. Ale kniha se četla dobře. Ale bylo to něco jiného, trochu zvláštní. Nevěděla jsem, co je pravda a co ne. A ten konec a vlastně ani co bylo předtím jsem nečekala. Dávám tři hvězdičky.

Kejklířka
17.02.2020 5 z 5

Knihu jsem vybrala náhodně a líbila se.Četla se dobře a takový konec jsem nečekala.Účet na FB nemám a ani po tom netoužím, je to pro mne ztráta času.

rottovat
23.06.2018 4 z 5

Na to, že jsem knihu objevila v Levných knihách za 29 korun a čekala jsem tudíž, že půjde spíše o brak, se mi dostalo velmi dobrého čtení. Zhltla jsem ji od začátku do konce, v podstatě nemám žádných výtek, snad jen, že místy byly jednotlivé osudy postav trošku překombinované, v podstatě každá hlavní postava by vystačila na samostatný příběh. Jinak ale autorka psát umí, děj ani chvilku nenudil, naopak, udržoval v napětí a morbidní pointa celý příběh hezky zakončila.

Ali71
16.05.2017 3 z 5

Kniha se zabývá zajímavým tématem, Facebookem, opravdu může být hodně zneužívat a zejména pro děti mladistvé se může stát nebezpečným. Postavy v knize byly zajímavé a jejich životní příběhy smutné. Jinak jsem ale knížku přečetla bez velkého zaujetí.

medlovice
11.11.2016 1 z 5

Jsem překvapena. kolik komentářů tady je. Po knížce jsem šáhla náhodou, ale nebavila mě. Není špatně napsaná , ale mám ráda jiné knihy. Přeskakovala jsem a ke konci už hodně moc. Nejvíc mě bavila Lenka , osobu Moniky jsem nepochopila. A závislost lidí na Facebooku nepochopím nikdy a číst o ní nemusím. Tak jdu pro další knihu.

LucieD81
02.08.2016 2 z 5

Dobře napsané, psychologicky zručně vykreslené, postavy uvěřitelné, přesto mě příběh nijak zvlášť nezaujal, stále jsem čekala, že se příběh někam pohne, což se nestalo, resp. stalo, ale jiným směrem, než jsem doufala... Ale kniha je to dobrá, jen mě nijak zvlášť neoslovila, vracet se k ní patrně nebudu.

1alena1
10.06.2016 5 z 5

Od čtení jsem se neodtrhla, dokud nebylo přečteno, zajímavé, uvěřitelné - taková je doba. Tak moc mě zaujaly osudy hlavních hrdinů, že bych přivítala pokračování. Jen jsem trochu nepochopila, že je kniha uvedena jako pro děti a mládež ?!? Nechci děti a mládež podceňovat, ale nejsem si jistá, zda by to bylo správně pochopeno.

Olca532
09.04.2016 5 z 5

Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst každý náctiletý, aby pochopil, co mu na facebooku hrozí a že vše na síti není růžové jako si to ti mladí myslí.
Kniha mě velice zaujala, měla napjatý děj a překvapivý konec. Doporučuji přečíst. :-)

Krysa_1313
21.02.2016 3 z 5

Mě osobně kniha moc nezaujala. Nějak jsem se do ní nedokázala pořádně začíst. Co mě opravdu překvapilo byl konec. Toto jsem opravdu nečekala..

Adell-ka
21.07.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha popisující aktuální téma Facebooku a jeho nebezpečí. Závěr je doslova strhující.

Knihomura
06.04.2015 5 z 5

Petra Braunová při besedách umí komunikovat i s náctiletými - však má tři doma ;-). A téma sociálních sítí je velmi zajímá.

Skawin
17.10.2014 4 z 5

Tak jako mnohé mně kniha polapila a nepustila, dokud jsem nedočetla. Bravurně vylíčený příběh se současnou tématikou.

Heyhey
20.09.2014 3 z 5

Kniha je výborně napsaná, připadalo mi, že se vše děje kolem mě, tak to je vše reálné.

anansie
02.08.2014 5 z 5

Výborné, napínavé, autorka s psychologickou přesností vystihuje pocity jednotlivých protagonistů a hlavně to, jak člověk žije vlastně jen v zakletí svého vlastního světa, ať už se jedná o svět skutečný či virtuální.

MahulenaK
19.06.2014 2 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, ale pořád jsem měla trochu nepříjemný pocit, což se na konci potvrdilo. Myslím, že se hned tak do nějaké skupiny na FB nepřihlásím...

sabca
22.03.2014 5 z 5

Kniha dokazuje jak může být nebezpečné pohybovat se na sociální sítí a že tam nic není tak, jak to vypadá. Monika doplatila na to v jaké vyrůstala rodině. Myslím si, že kniha by si zasloužila pokračování. Stojí za to si jí přečíst.

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

Zajímavý pohled na to, co všechno může způsobit anonymita internetu a sociálních sítí. V jednu chvíli hlavní hrdinku Moniku musíte litovat pro to, co prožila a co jí stvořilo takovou jaká je, a v druhou jí nesnášíte za její chování a nesmyslné chyby, které neustále dělá. Její manipulace s lidmi je až neuvěřitelná. Může za to ale ona, nebo ti kteří tolik důvěřují cizím lidem na internetu a zmanipulovat se nechají? Velmi dobrá kniha, s lehce nečekaným koncem. Vřele doporučuji!

babyboar
17.11.2013 5 z 5

Petra Braunová mne zaujala už v Kalvárii. Tuto knihu jsem si vybrala díky tématu, o kterém pojednává. Shodnu se se zdejšími komentáři, že mi asi žádná z postav nepřilnula k srdci. Monika mi je sympatická spíše ve svých vzpomínkách, ze současnosti se přikláním spíše k Lence (nejspíše díky jejímu povolání). Kniha je skutečným varováním pro virtuální dobu. Tragický závěr je autorčina specialita a funguje i zde. A přesto ve mně zůstává dojem otevřeného konce, prázdna a zvědavosti, jak to bylo dál...

Hella
25.09.2013 3 z 5

Dobrý příběh, čtivé a hezky česky povědomé. Nicméně ani jeden z hrdinů mi k srdci nepřirostl.