Klub nesmrteľných

Klub nesmrteľných https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19976/bmid_klub-nesmrtelnych-q7e-19976.jpg 4 8 1

Dej napínavého detektívneho príbehu s prvkami mystiky a fantastiky sa odohráva v Anglicku a Egypte v druhom desaťročí 21. storočia. Má dramatický, tajomný dej, plný nečakaných zvratov a prekvapujúcich odhalení. Inšpektor Northcliffe narazí na zdevastovanú hrobku. Pootvorený sarkofág, nechtami rozdriapané veko prázdnej truhly, množstvo krvi všade naokolo i podivuhodné okolnosti svedčia o hrôzostrašnej dráme, kde obeť zvádzala nerovný boj s osudom, ktorého korene siahajú ďaleko do minulosti. Zdanlivo jednoduchý prípad sa komplikuje a namiesto faktov pribúdajú iba nejasnosti. Pre Northcliffa sa prípad stáva nielen nočnou morou, ale aj celoživotnou výzvou. Rozhodne sa ho vyriešiť za každú cenu.... celý text

Eeve
17.11.2019 3 z 5

Trochu rozporuplná kniha, aspoň tak sa javí zo začiatku. Prvá neoficiálna časť je skôr detektívneho rázu, hlavnú postavu detektíva Northcliffa si obľúbite, o to horšie som nakoniec znášala jeho osobné rozuzlenie príbehu, ktoré by sa rozuzlením ani vlastne nedalo nazvať. Jeho snaha vyšla prakticky navnivoč, čo mi nebolo veľmi pochuti.
Postupne sa dej prelína viac a viac s prvkami fantastična, posledné kapitoly sú asi najzaujímavejšie a najnapínavejšie, hoc niekedy ťažko predstaviteľné. Vo všeobecnosti je kniha písaná svižne, bez hluchých miest, dej graduje a nepustí, no príliš veľa otvorených koncov a nedoriešených záležitostí mi trochu uberalo na zážitku z knihy. Celkovo sa wau efekt nedostavil, ale jedná sa o príjemnú jednohubku, kde by sa dokonca hodilo aj pokračovanie a dorozprávanie neuzatvorených dejových línií.

Sven Grosman (p)
slovenská