Klub mrtvých otců

Mistrně a velmi dramaticky odvyprávěná groteska o jedenáctiletém Philipovi, kterému se zjevuje duch mrtvého otce zemřelého při automobilové nehodě. Otec tvrdí, že to byl jeho bratr, kdo jeho smrt zavinil, a teď si užívá tělesných radovánek s Philipovou matkou, a navíc si dělá zálusk na rodinnou hospodu. Po Philipovi je pochopitelně žádána pomsta, je pozván do Klubu mrtvých otců. Celý příběh je samozřejmě komickou parodií Shakespearovy tragédie o Hamletovi, princi dánském....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32014/klub-mrtvych-otcu-32014.jpg 3.819

Dead fathers club

Vydáno:, Argo

ipe
13.07.2016

Dobrá kniha. Jedenáctiletý chlapec Filip čelí ve škole šikaně, vyrovnává se se smrtí otce a svatbou matky. Zjevuje se mu duch otce. Má dívku Leu. A máme tu všechny hlavní postavy Hamleta. Podle mě je příběh spíš mrazivou tragédií než komickou parodií, jak se píše v recenzi. Autor umí vyprávět očima dítěte, to se mi zvlášť líbilo. Odkrývá pomalu některé dvojznačné stopy a dávkuje tak čtenáři jak napětí, tak rozuzlení příběhu, všechno na hraně skutečnosti a chorobné fantazie. Líbila se mi i postava učitelky a její slova, že člověk si může vybrat, čemu bude věřit. Filipovi radí: Důvěřuj živým. Stojí to za to.
V textu mě trochu rušilo použití velkých písmen např. Matka, Učitel, Hospoda. Asi doklad chápaní pravopisu dítětem. To mi připadalo nadbytečné.

menelluin
18.11.2013

rozhodně zajímavá a čtivá kniha, zpočátku jsem měla trochu problém se stylem, jakým je psaná, ale časem si člověk zvykne...některé pasáže byly zábavné, jiné spíše až mrazivé, když si člověk odmyslí tu nadsázku, s jakou je to celé psáno. Hamleta jsem bohužel neviděla ani nečetla, ale v hrubých rysech samozřejmě příběh znám, i tak bylo zajímavé pozorovat, jak Matt Haig převádí příběh do současnosti a odhadovat, jak se s ním popere v závěru.

Buranka
30.07.2012

Hm....zajímavé ale nedá se to číst ..://

Matt Haig

Matt Haig