Klub globálních bezdomovců

kniha od:

nehodnoceno
Klub globálních bezdomovců obálka knihy

KoupitKoupit eknihu

(Sametová groteska) Satirický román Klub globálních bezdomovců z pera poněkud záhadného autora Jeronýma Dubského vzbudil pozornost už při svém uvedení na internetu, kde byl publikován jen několik hodin po skončení letošních voleb do Evropského parlamentu, které kromě jiného také popisuje. Líčí totiž léta normalizace, privatizace, globalizace, recese i deprese tak, jak je prožívali členové rozvětvené (a ne pouze české) rodiny předlistopadového komunisty a polistopadového kapitalisty inženýra Burdy. Svou groteskností může některým čtenářům vzdáleně připomenout Irvingův Svět podle Garpa, svým vypravěčským „obžerstvím“ Haškova Švejka a někomu třeba i Škvoreckého Zbabělce – ty pro změnu svou nikoho nešetřící ironií… Ale mluvit o této knize nemá velký smysl – ta se prostě musí číst! ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100976/klub-globalnich-bezdomovcu-100976.jpg
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Klub globálních bezdomovců

Přidat komentář
Nacopak
29.10.2014

No pravda, do čtení jsem se musel vysloveně nutit, ale nakonec jsem to přelouskal. Je to jen takové tlachání bez příběhu.

Garik
30.07.2012

Berúc v úvahu kvality diela, je pochopiteľné, že autor ostal radšej „poněkud záhadným“. Týmto románom pozornosť vzbudiť síce mohol, no o jej udržaní veru pochybujem. Predposledná veta anotácie je od vydavateľa skutočne trúfalosť (ak nie rovno drzosť).
Tú poslednú si dovolím zmeniť: „Ale mluvit o této knize nemá velký smysl – ono totiž nemá velký smysl ani číst ji!“
Neevidujem ju medzi prečítanými knihami, pretože som ju dokázal prečítať iba po stranu 177, aj to iba po kúskoch a s obrovským sebazaprením. Slabé, suché, nemastné-neslané. Dokonca si trúfam (snáď si môžem trúfať aj ja, nie len autor anotácie) povedať, že ani na konci nebude čakať žiadna myšlienka, žiadne poučenie, žiadne veľké a prekvapivé rozuzlenie. Je to cesta odnikiaľ nikam.


Doporučujeme

Krátké pohádky pro unavené rodiče
Krátké pohádky pro unavené rodiče
Hrdý Budžes
Hrdý Budžes
40 dní pěšky do Jeruzaléma
40 dní pěšky do Jeruzaléma
Denik Ostravaka 1
Denik Ostravaka 1

Autor knihy

Kniha Klub globálních bezdomovců je v

Přečtených1x