Klub divných dětí

Klub divných dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422847/bmid_klub-divnych-deti-7xv-422847.jpeg 4 639 168

Klub divných dětí série

Mila, Petr, Katka a Franta jsou divní. Nebo si to o nich aspoň ostatní myslí. Desetiletá Mila má ráda zvířata - zvlášť hmyz a ze všeho nejvíc pavouky. Taky se umí „ztratit ze světa“. Když se na něco soustředí, všechno ostatní pro ni přestane existovat. Petr chodí do čtvrté třídy, ale vypadá na prvňáka. Umí skvěle kreslit a v noci nemůže spát. Bojí se totiž tmy nebo spíš toho, co se v ní skrývá. A když už usne, zdají se mu hrozné sny. Katka nemá žádné kamarády, připadá si tlustá a ošklivá. Bojí se mluvit s lidmi a šťastná je jenom tehdy, když si čte. Franta má nemocné nohy a musí chodit o berlích. Je naštvaný na své postižení a bývá na lidi zlý. Baví se natáčením videí na YouTube, kterými rád provokuje ostatní. Tihle čtyři se náhodou potkají. Na začátku nejsou ani přátelé, spíš divné děti, co spolu tráví čas. Pak ale společně zažijí něco, na co se nezapomíná.... celý text

evindel
06.10.2020 5 z 5

Prvýkrát som čítala od Petry Soukupovej detskú knihu a musím povedať, že ničím nezaostáva za tvorbou pre dospelých. Veľmi sa mi páčil príbeh divných detí, ich priateľstvo a celkové posolstvo, že byť iným/divným je v poriadku. Ďalšie plus za grafické spracovanie, ilustrácie dotvárajú zážitok z príbehu.

gladya
24.08.2020 4 z 5

Knížka je sice pro děti a mládež, ale rodiče by si to měli přečíst. Je to zajímavá sonda do dětské duše,
Mně trochu chyběl pohled rodičů, zvlášť na konci, to je ale důsledek mého věku.

Mišán@
18.08.2020 5 z 5

Škoda, že jsem něco takového nečetla, když mi bylo osm, možná bych byla ještě víc divná, možná bych si připadala méně nepatřičně.
Za mě moc pěkné čtení.

Jane23
18.08.2020

Pro mě bohužel zklamání a zřejmě přestanu Soukupovou číst. Její styl je rozpoznatelný na sto honů a mě osobně se již přejedl. Celá kniha je předvídatelná, rozjezd dlouhý a pomalý. Celé je to očekávatelné a snad jakoby psané na objednávku dnešní doby, kdy každý musí být nějak divný. Celé té působí jako kalkul, ne originální objevná literatura. Je mi líto... raději nehodnotím, at nekazím průměr a místní radost. Asi jsem divná i já :-)

Pavlína79
16.08.2020 4 z 5

každý jsme zajímavý a přátelství se rodí jen ze společně stráveného času ....

mataaskorice
15.08.2020 5 z 5

Kniha psaná dětským pohledem a domnívám se, že velmi zdařile. Myslím, že je i znát dospěláčtější uvažování Katky, která je z dětí nejstarší. Skvěle vykreslené charaktery dětských postav, přímočarost jejich myšlení, v kontrastu pak minimální empatie ze strany dospělých, kteří by dětem jistě víc porozuměli, kdyby jim naslouchali. Jedním z hlavních motivů je komplex jednotlivce, pocit méněcennosti a nízkého sebevědomí. Devítiletou dceru kniha bavila moc a po jejím dočtení se ptala, jestli to má pokračování :-) Dobrodružná výprava z druhé poloviny knihy byla takovým bonusem, v knize je dějovost až druhořadá, text je spíš takovou sondou do každého jednoho z nás, potažmo do mezilidských vztahů.

MiLiška
06.08.2020 5 z 5

Ani nevím, čím mě tato kniha vlastně zaujala... Obálkou ani ilustracemi ne, možná titulem. Každopádně nelituji, že jsem si ji koupila a přečetla. Líbila se mi. Možná i proto, že jsem kdysi byla Katka.

misafibi
30.07.2020 5 z 5

Každý je svým způsobem divný.

chaera
29.07.2020 4 z 5

Do knihy jsem se pouštěla bez jakýchkoliv větších očekávání, takže jsem po přečtení mile překvapena. Zahanbeně přiznávám, že toto je zatím jediná kniha, kterou jsem od autorky četla, ale pokusím se to co nejdříve napravit. Absolutně jsem se totiž zamilovala do jejího stylu psaní. Jednu hvězdu z hodnocení ubírám, protože některé pasáže mi přišly nudné, druhá polovina knihy to pak zachránila. Navíc chválím i pěkně vykreslené postavy. 4/5

Isew
21.07.2020 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě to bude tak bavit. Poslouchaly jsme s dcerou audioknihu. Poslouchala ani nedutala a já také. Téma, které není až tak běžné. Bylo zpracováno velmi zajímavě. Pohled z druhé strany, těch "divných dětí". Myslím, že tento pohled je velmi důležitý a knihu bych doporučila všem dětem, zejména těm kteří se řadí k těm "normálním". Každý z nás je jedinečný a trochu divný. Já si třeba nepamatuji jména lidí. Pamatuji si jen ty, kteří mě něčím zaujmou. A těch zase tolik není. Ale zase si pamatuji fůru zbytečností. Každý z nás je jedinečný a originál. A být divný? Kdo určuje, že je druhý divný? Že se nechová, jako ti druzí ve stádu? No a co.

TerJac
20.07.2020 4 z 5

Tak jo, toto šlo. Je pravda, že první půlku knihy jsem měla nutkání ji odložit, protože mi to přišlo všechno dost nudné a fádní, ale druhá polovina knihy, kdy zažívali dobrodružství už všichni společně, mě potom opravdu bavila. Jen opět musím podotknout (jako u jiných knih této autorky), že opět některé části příběhu zůstaly trochu "nevyužity", stejně jako v případě knihy "Kdo zabil Snížka". Myslím, že témata knih jsou vždy velmi dobrá, ale tam kde bych očekávala hlubší "poznání" to nějak tak jakoby "vyšumí". Ale to je pouze můj pocit. Jinak tato autorka rozhodně patří k těm lepším.

Nehorazna
18.07.2020 3 z 5

Knížku jsem dostala od kamarádky k Vánocům a k Vánocům ji dostal i její osmiletý syn. Oběma se nám líbila :)

klarenzi
15.07.2020 4 z 5

Poutavý příběh o malých divných dětech, které ale nejsou vůbec divné. Naopak! Mnohé nás mohou naučit a já je za to miluju :) @klaryctena

Sona79
07.07.2020 5 z 5

Super!Koupila jsem pro dceru ( bude ji devět), ale nemuzu se sama odtrhnout:)Radost ze čtení, a obdiv před autorcinymi spisovatelskymi schopnostmi:)Takhle má vypadat kvalitni literatura-a to, ze je primárně určena pro deti, je jen pomyslnou třešničkou na dortu...

Burák
06.07.2020 5 z 5

Těšila jsem se a nezklamala jsem se!!! A to navzdory tomu, že vzhledem k mému věku nejsem úplně cílovka téhle knížky. Nenudila jsem se ani chvilinku, nepřišlo mi to trapné ani naivní. Naopak obdivuju autorku za to, jak dokáže autenticky zachytit křehkou psychologii dětí před pubertou. Téma hledání svého místa ve společnosti je nosné napříč generacemi a jak už tu psalo spousta dalších čtenářů, každý si v těch postavách najdeme něco svého. Děkuju Petře Soukupové za tuhle novelu a už teď se těším, že ji za pár let budu číst svým dětem (nebo oni mně :-) .

lubtich
01.07.2020 4 z 5

No na rovinu, v desíti bych z toho byl na větvi.
Divný. Slovo divný, popřípadě "jiný", bych zakázal ve spojitosti s lidmi. Kor s dětmi. To nejsou "divný" děti. To jsou děti, který jednoduše do daný společnosti nespadají. Děti, které se nedrží konvence většiny. Takže by se dalo říct, že divný - i tak je pro mě ten název značně iritující. A následně se to lehce promítlo v ději - protagonisti o sobě moc dobře vědí, že jsou "divní". To dle mého trochu snížilo jakost psychologie postav - takhle se to roztřídilo na ty "divný hodný" a "nedivný zlý". Ale budiž, u literatury pro děti mám přece jenom mírnější měřítka.
Ale jinak - bombastický. Autorce se podařilo zachovat autenticitu dětské sféry a vykreslení protagonisté jsou věrohodní. Každej si v někom z těch 4 dětí najde něco, čím se on samotný vyznačuje.
Zejména Mila se jeví maximálně sympaticky. Opanuje vyprávění a už od začátku se mi zdá nejpragmatičtějším a nejempatičtějším členem. Pozorování strak, fascinace vosího úlu a nalezení krásy ve hmyzu.
První část se pomalu rozjíždí, ale už v ní jsou konstruovány vztahy a nuance mezi jednotlivými členy, postupné budování respektu. A ani to není žádná pseudoidyla, jakože se sešly čtyři děcka bez kamarádů a hiphiphurá, budem parta kámoši sranda.
Ve druhé části už se nabírá na obrátkách a dojde i na dobrodrůžo. Oceňuji scénu se mrtvou strakou, která výborně dokresluje charakteristiku Mily.
Narativ se střídá mezi všemi čtyřmi děcinami a dochází i k překrývání - což mi přišlo spíš trochu na obtíž.
Vizuální stránka podtrhuje celý text (třeba barevné spektrum na obálce mi přijde mimořádně okulibé).
Teď už jen doufat, že si to přečtou děti řekněme mezi 7-12 lety a ne jen dospělí, kteří řeknou, že doufají, že si to přečtou děti řekněme mezi 7-12 lety. Téma je totiž neskutečně přínosné pro dětskou psychiku.

kamibe
28.06.2020 5 z 5

Knížku jsem četla do telefonu své kamarádce a opravdu jsme si to užily. Každá jsme si v některém z těch dětí našly i něco svého, takže jsme pro ně měly velké pochopení. Autorčin styl se nám velmi zamlouval a téma je asi pořád aktuální. Na konci nás napadalo, že by kniha mohla mít i nějaké další zajímavé pokračování.
Knihu jsem si vybrala kvůli názvu a nenapadlo mne, že se mi hodí i do čtenářské výzvy, i když mě nenapadlo, že bych mohla obálku označit jako tu, která se mi nelíbí. Spíš bych řekla, že je nezvyklá. A možná je úplně na místě, protože je taky tak trochu divná.

PanTydlitát
25.06.2020 5 z 5

Cekala jsem toho spoustu, ale tohle ne. Cekala jsem to totiz horsi. Ale opak je pravdou - kniha byla uzasna, nemam co podotknout. Rozhodne doporucuji :)

hasmikr
20.06.2020 5 z 5

Petra Soukupová = kvalitní četba, potvrzeno i v této knize, přečteno s dětmi celkem rychle, každý večer jsme byli zvědaví na dobrodružství kamarádů, kteří ještě netušili o svém kamarádství

JointlieKat94
28.05.2020 4 z 5

Knihu jsem koupila asi jen kvůli tomu, že mě lákala jmenovkyně. Katka. Tlustá, bez kamarádů, s knihama a ráda o samotě. Červenající se koule neštěstí a sebelítosti. :D takže něco jako já.
Kniha vypráví o divných dětech. Podle mě je každý dítě něčim "divný". Něco dělá radši, než ty ostatní. Každému se honí hlavou něco jiného.. ale řekněme si. Kdo to tak nemá i teď? V dospělosti? Každý jsme nějakou částí to dítko, co jsme bývalo..

Kniha se čte dobře. Vypráví o budoucím přátelství. Každý z těch dětí tíží něco jiného. Má svoje bolesti a strachy. Nakonec se setkají a společně utečou za dobrodružstvím tam venku. :)

Kniha byla lehce posmutnělá. Ale dobrá.