Klobouky z Agarveny 3- Bílá věštba

Děj třetí části série Klobouky z Agarveny se odehrává opět přes prázdniny. Adamovi je patnáct, Evce o rok méně. Přijíždějí k babičce a dědovi do Jižních Křížů a jejich cesta vede nejdříve za předkem Vilémem na konec 19. století. Líčí mu při ní všechny zážitky a události z neblahé cesty Agarvenou a vzpomínají na přátele, které tam zanechali. Nicméně nemají v úmyslu se tam vracet. Evce se však po koupání ve studené vodě opět vrací ona podivná nemoc, kterou se nakazila v Agarveně a která jí hrozila smrtí. Bez ohledu na svůj strach se musí oba neprodleně přesunout do Agarveny, aby se Evka mohla vyléčil. A tak děti opět prožívají mnoho dobrodružství s přáteli i nepřáteli v této tajuplné zemi. Pomáhají naplnit prastarou legendu o Koruně a novém králi, která má pomoci zabránit válce. Nenacházejí sice Korunu, ale jen kamennou hvězdu. I do ní však všichni agarveňané vkládají velké naděje a Adam s Evkou se opět mohou s nebezpečnou zemí rozloučit a vrátit se na Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180219/klobouky-z-agarveny-3-180219.jpg 4.713

Klobouky z Agarveny (3.)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Grada

Kniha Klobouky z Agarveny 3- Bílá věštba

misa8757
24.01.2017

Knihu jsem měla přečtenou ani za ne půl dne. Je to ohromě napínavá série.

Tesska
16.10.2014

Strašně hezké je to lepší než 1. 2. díl ,libí se mi hlavně Marika. Rozhodně doporučuju vám všem.

angelbooks
08.01.2014

Nádhera... U tehle knížky jsem se vždy ráda začetla a nevnímala okolí :).
Kdybych měla o téhle knize říct vše kladný a záporný tak bych asi začala tím záporným protože u toho není nic :D. Některé lidi tedy může ta knížka ze začátku nudit ale mě nenudila. Bylo mi hrozně moc líto že jsem začátek nemohla přečíst rychleji, hold jsem na to neměla moc času. Ale i kdyby vás začátek nudil věřte mi příběh se pak rozjede v tu chvíli že pochopíte že se tam objevil Neit :D.
Moc se mi tam líbila i přítomnost Mariky :) mám ráda draky a proto se mi tam Marika hezky vyjímala.
Dávám 5 Hvězd. Dala bych i více ale to bohužel nejde :D.
Opravdu krásná knížka, vřele doporučuji :).
A teď du na 4 Díl :).....

Markéta Prášková
česká, 1981