Klimatická změna - příčiny, dopady a adaptace

Tato kniha je o fenoménu globální změna a jeho významu pro člověka z pohledu jak klimatického, tak i z pohledu společenského. Čtenáři pomáhá ujasnit si vymezení vlivu klimatických změn v rámci globální změny a přináší odborný pohled na historické klima v České republice, příčiny vzniku klimatických změn, současné projevy a důsledky klimatickým změn a v neposlední řadě také přináší možnosti řešení tohoto problému v budoucnosti, včetně scénářů vývoje. Důležitou součástí této knihy je také zamyšlení o stávající situaci spojené s důsledky klimatických změn z morálního a etického pohledu. Tato kniha přináší odpovědi na otázky, které si pokládají čtenáři a lidé, kterým není lhostejná budoucnost naší planety a kteří chtějí pomoci při řešení toho důležitého celospolečenského problému....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497397/big_klimaticka-zmena-priciny-dopady-a-a-KCE-497397.jpeg 31

Kniha Klimatická změna - příčiny, dopady a adaptace

ydnac

POUČNÉ A NÁROČNÉ.
Vzhledem k tomu, že mě zajímá hodně věcí, které se týkají klimatických změn, padla mi tato kniha do oka :-)
Obsah je podle mě hodně odborný, sice jsem nerozuměla všem výrazům a slovům, ale v globálu jsem pochopila :-)
V knize je také hodně odkazů na další publikace, hodně obrázků, tabulek, grafů.
Na konci každé kapitoly je shrnutí, které je pro laika dobře srozumitelné :-)

- Je vysoce pravděpodobné, že v důsledku klimatických změn budou častější extrémní povětrnostní události, jako jsou vlny veder.

- Jde o život a jde o čas. Naštěstí mnozí jednotlivci, různé spolky i místní samosprávy nečekají, až bude pěstování druhově pestrých zahrad či parků s místními druhy v Česku daňově zvýhodněné jako třeba v Austrálii či Kalifornii. Stále více lidí zjišťuje, že biodiverzitu a divokou přírodu lze chránit i bez dotací.
A TO JE NADĚJNÉ.

- Člověk je v přírodě cizincem, ba škůdcem, který navíc vždy tahá za kratší konec. Příroda převládá a člověk si v jejím hájemství směrem k přítomnosti vymáhá stále se zdokonalující (nepřirozenou!) technologií více a více bezpečného (kulturního) prostoru.
Tím, jak jí přemáhá, jí však zároveň poškozuje, intoxikuje.