Klient

Klient https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79593/bmid_klient-JB7-79593.jpg 4 258 35

Jedenáctiletý Mark Sway se stane svědkem sebevraždy neworleanského advokáta, obhájce mafiánských hrdlořezů, a ten mu krátce před svou smrtí prozradí za dramatických událostí důležité tajemství. Tak začíná napínavý příběh, jehož děj je vymezen jen několika desítkami hodin. O Marka se od této chvíle začne zajímat tisk, mafiáni i představitelé zákona. Inteligentní chlapec si uvědomuje, jaká hrozba visí nejen nad ním, ale i nad celou jeho rodinou, a najme si advokátku Reggii Loveovou, za jejíž nezištné pomoci svede vítězný boj proti všem protivníkům a zaslouží se tak o vyřešení případu horečně sledovaného celými Spojenými státy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub , Ikar (ČR)

The Client , 1993

Emik87
Emik87
23.02.2024 4 z 5

Moje první setkání s autorem. Knížka se četla dobře, ale téma není moc pro mě.

Luigi1
Luigi1
14.10.2023 5 z 5

Tuto knihu mohu vřele doporučit dobře se četla

borsalino_csfd
borsalino_csfd
03.09.2023 3 z 5

Trochu odlišné a tím zajímavější postavami i dějem. Fajn čtení.

andrii24
andrii24
27.05.2023 4 z 5

Zaklíněný, zprvu v líném, soudném letním dni. Spolu s ním, ale žádná komisní, jeho osobní klenot. V klání nažehlených obleků. Proti klanu lítého stylu, v týlu konání "přátel žehu."

Majto
Majto
16.02.2023 3 z 5

Príjemné, nenáročné čítanie, čo neurazí. Dá sa pri nej na chvíľu vypnúť z reality.

madem
madem
19.04.2022 5 z 5

Po několika nových knihách od Grishama, které skončily zle, jsem se chtěla vrátit na začátek, kdy měl ještě naději a věřil v dobro.
Knížka mě dostala, i když jsem místy Marka litovala a bála se o něj. Možná jsem se bála až moc a chování americké justice ser mi nelíbilo.

tiwanaku
tiwanaku
26.02.2022 4 z 5

Kniha se dobře čte, ačkoliv chvíli trvalo prokousat se prvními desítkami stránek. Příběh nezklamal, co však zklamalo je překlad - katastrofa.

DericCaster
DericCaster
23.02.2021 5 z 5

Mám rád knížky z právnického prostředí a tak volba Johna Grishama je vždy sázka na jistotu. Prostě mi sedí autorův styl. Klient je hezká knížka s trochou napětí i když jsem si sem tam říkal, že na svůj věk působí hlavní postava trochu moc dospěle... Ale co, knížka mne bavila a užil jsem si ji. ;)

AsiUrčitě
AsiUrčitě
05.01.2021 3 z 5

Tato kniha se mi líbila víc, než Porota, kterou jsem četla dříve. Asi proto, že zde bylo více děje, nebylo to tak popisné a i zde bylo více dialogů. Také se méně přeskakovalo mezi postavami v textu, takže jsem se lépe orientovala, co kdo udělal, ale beru to tak, že tohle je prostě Grishamův styl psaní. Jen jsem se nemohla ubránit dojmu, že kdyby to ten kluk řekl už úplně na začátku do telefonu, tak by si to vše ušetřil, protože policajti by to jeli prověřit už jen kvůli tomu, že to tělo hledali dlouho. A o něho by se nikdo pak dál ani nestaral, protože k tomu, aby vraha zatkli, nepotřebují znát totožnost volajícího, a právník jasně spáchal sebevraždu. Stejně tak Markova snaha na konci ověřit, zda je to pravda nebo ne, mi přišla, že tam jen pro dramatický efekt. Ale neznám to prostředí, tak nevím. Jen mi to trochu kazilo dojem ze čtení.

Zorro89
Zorro89
26.11.2020 5 z 5

Možná se děj zbytečně táhnul, jinak super.

Jack Bauer
Jack Bauer
30.09.2020 5 z 5

Moje první kniha od Grishama a zrovna jedna z nejlepších. Od té doby jsem tohoto autora začal vyhledávat a začalo mě zajímat právnické prostředí o kterém jsem si myslel, že to bude nudné jako politika, která mě také nikdy nezajímala. A vida, dnes patří politické knihy a filmy k mým oblíbeným. I film se velmi povedl.

VladiKlaisner
VladiKlaisner
02.06.2020 4 z 5

Slušná kniha i dobrý film, dala jsem obojí a musím uznat, že se od sebe příliš neliší. Zpočátku se děj rozvíjel velmi ospale, ale zhruba v půli už chcete vědět, jak to nakonec dopadne. Trochu obracené než v Poslední vůli, kdy je skvělý děj už od počátku a pak nuda do ztracena.
Nehledejte v tom logiku dětského myšlení, je to jen kniha.

Jaruš7
Jaruš7
28.05.2020 5 z 5

Z obálky " Strhující. ( San Francisko Chronickl)"
" Poutavé ...a jednoznačně originální ( Cosmopolitan)"
"Grisham je naprostý mistr!" (The Washington Post)

Jedinečný v tématu, příběh jak obstát proti všemu co blízkost zločinu, mafie, nevěrohodná FBI, policie, tisk a soudní proces ,skýtá mu chlapci v nebezpečí při vyšetřování státního zločinu.
Citový smysl pro dětskou bystrost a dobrodružství ve spravedlnost je styl, jenž ohromí.
" Citace :" Soudce :" Tak a teď mám řekni, kde to je!"
Chlapec :"A co když neřeknu, co bude pak ?"
Soudce :" To je pohrdání soudem, a za to je vězení."
Chlapec :" I když jsem nic neprovedl ?"
Soudce:"Ano. Kdo odmítne ..."

Dětská duše verzus zákony pro zločince.

Lalaithify
Lalaithify
09.05.2020 odpad!

hrozné... naprosto prvoplánové ploché postavy, hlavní "hrdina" nesympatický arogantní spratek, děj tak přímočarý až to bolí... musela jsem se nutit, abych to dočetla a už nikdy víc

lencin
lencin
04.05.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka.

albert19
albert19
26.03.2019 4 z 5

Docela dobře jsem se početl, doporučuji

esma
esma
04.03.2019 3 z 5

No nevím, nevím, máme jedenáctileté děti doma. Nechci upírat autorovi zásluhy, dokázal svými napínavými příběhy k sobě připoutat hodně čtenářů, ale tento příběh je taková strašidelná pohádka pro dospělé. Na cestu vlakem dokonalé, těch 300 km mi uběhlo jak voda.

danny_21
danny_21
03.12.2018 4 z 5

Další z povedených Grishamových právnicko-detektivních kousků. Pokud se přenesete přes skutečnost, že 11-ti letý hošan místy jedná a uvažuje jako dospělý člověk, stejně jako když budete ignorovat občasnou naivitu chování agentů FBI, advokátky, shovívavého/kamarádského soudce Hamiltona i členů mafie, můžete zjistit, že se jedná o příjemnou, nenáročnou četbu v lehkém nadprůměru - 75 %

Klarinet
Klarinet
08.08.2018 2 z 5

Poučení plyne...malí kluci nemají chodit tajně kouřit. Pak musí využít 5. dodatek k ústavě :). Dobré, čtivé, napínavé. Skvělý film se Susan Sarandon.

de_baques
de_baques
30.05.2018 2 z 5

Tak tohle bylo zklamání, autor mě nalákal knihou A je čas zabíjet, tak jsem očekával solidní vyprávění s kriminální zápletkou, bohužel postavy byly umělé a nezajímavé, děj velmi fádní a celkové vyznění tragicky nudné.