Klient

Jedenásťročný Mark Sway sa stane svedkom samovraždy neworleanského advokáta, známeho mafiánskeho obhajcu. Ten mu krátko pred smrťou vyzradí dôležitú informáciu o zavraždenom senátorovi. Z Marka sa od tej chvíle stáva štvanec. Zaujíma sa oňho tlač, zločinci aj predstavitelia zákona. Inteligentný chlapec si uvedomuje, aká hrozba visí nielen nad ním, ale aj nad jeho rodinou, a tak si najme advokátku. S jej pomocou sa pokúsi ubrániť pred všetkými protivníkmi a postarať sa o vyriešenie ostro sledovaného prípadu. Román Klient dnes patrí ku kultovým dielam svetoznámeho bestsellerového autora právnických trilerov Johna Grishama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487247/big_klient-68z-487247.jpg 4.2233
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (SK)

The Client, 1993

Kniha Klient

madem

Po několika nových knihách od Grishama, které skončily zle, jsem se chtěla vrátit na začátek, kdy měl ještě naději a věřil v dobro.
Knížka mě dostala, i když jsem místy Marka litovala a bála se o něj. Možná jsem se bála až moc a chování americké justice ser mi nelíbilo.

tiwanaku

Kniha se dobře čte, ačkoliv chvíli trvalo prokousat se prvními desítkami stránek. Příběh nezklamal, co však zklamalo je překlad - katastrofa.

DericCaster
23.02.2021

Mám rád knížky z právnického prostředí a tak volba Johna Grishama je vždy sázka na jistotu. Prostě mi sedí autorův styl. Klient je hezká knížka s trochou napětí i když jsem si sem tam říkal, že na svůj věk působí hlavní postava trochu moc dospěle... Ale co, knížka mne bavila a užil jsem si ji. ;)

AsiUrčitě
05.01.2021

Tato kniha se mi líbila víc, než Porota, kterou jsem četla dříve. Asi proto, že zde bylo více děje, nebylo to tak popisné a i zde bylo více dialogů. Také se méně přeskakovalo mezi postavami v textu, takže jsem se lépe orientovala, co kdo udělal, ale beru to tak, že tohle je prostě Grishamův styl psaní. Jen jsem se nemohla ubránit dojmu, že kdyby to ten kluk řekl už úplně na začátku do telefonu, tak by si to vše ušetřil, protože policajti by to jeli prověřit už jen kvůli tomu, že to tělo hledali dlouho. A o něho by se nikdo pak dál ani nestaral, protože k tomu, aby vraha zatkli, nepotřebují znát totožnost volajícího, a právník jasně spáchal sebevraždu. Stejně tak Markova snaha na konci ověřit, zda je to pravda nebo ne, mi přišla, že tam jen pro dramatický efekt. Ale neznám to prostředí, tak nevím. Jen mi to trochu kazilo dojem ze čtení.

Zorro89
26.11.2020

Možná se děj zbytečně táhnul, jinak super.

Jack Bauer
30.09.2020

Moje první kniha od Grishama a zrovna jedna z nejlepších. Od té doby jsem tohoto autora začal vyhledávat a začalo mě zajímat právnické prostředí o kterém jsem si myslel, že to bude nudné jako politika, která mě také nikdy nezajímala. A vida, dnes patří politické knihy a filmy k mým oblíbeným. I film se velmi povedl.

VladiKlaisner
02.06.2020

Slušná kniha i dobrý film, dala jsem obojí a musím uznat, že se od sebe příliš neliší. Zpočátku se děj rozvíjel velmi ospale, ale zhruba v půli už chcete vědět, jak to nakonec dopadne. Trochu obracené než v Poslední vůli, kdy je skvělý děj už od počátku a pak nuda do ztracena.
Nehledejte v tom logiku dětského myšlení, je to jen kniha.

Jaruš7
28.05.2020

Z obálky " Strhující. ( San Francisko Chronickl)"
" Poutavé ...a jednoznačně originální ( Cosmopolitan)"
"Grisham je naprostý mistr!" (The Washington Post)

Jedinečný v tématu, příběh jak obstát proti všemu co blízkost zločinu, mafie, nevěrohodná FBI, policie, tisk a soudní proces ,skýtá mu chlapci v nebezpečí při vyšetřování státního zločinu.
Citový smysl pro dětskou bystrost a dobrodružství ve spravedlnost je styl, jenž ohromí.
" Citace :" Soudce :" Tak a teď mám řekni, kde to je!"
Chlapec :"A co když neřeknu, co bude pak ?"
Soudce :" To je pohrdání soudem, a za to je vězení."
Chlapec :" I když jsem nic neprovedl ?"
Soudce:"Ano. Kdo odmítne ..."

Dětská duše verzus zákony pro zločince.