Klíče z Erdingu

Klíče z Erdingu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5395/bmid_klice-z-erdingu-W8z-5395.jpg 3 10 4

Špionážní příběh z vojenského prostředí, z posádky vojáků základní vojenské služby, kteří se zabývají budování radio-releových spojovacích komunikačních sítí, které se nedají nijak odposlouchávat.

ludek.n
15.03.2020 1 z 5

Gruberovy Klíče z Erdingu si hrají na vysoce sofistikovaný špionážní thriller s detektivní zápletkou, bohužel se jim nějak nedaří naplnit merito věci. Zápletka je zmatená, motivy nejasné, postavy mlhavé, celý ten Gruberův příběh je jen taková velká prázdná bublina. Když do ní píchnete, splaskne a pes po ní už více neštěkne. Nuda, nuda, nuda, od začátku až do samého konce. Pokud se vám podaří sledovat zákruty dějové linky, zatleskám vám. Mně se to totiž nepodařilo. Gruberovo literární snažení mi připomíná malé dítě v holinkách, dupajícího po dešti v kalužích vody. Jeho konání nemá žádný smysl, ale tak krásně to stříká na všechny strany, že to dospělé až přivádí k šílenství. Klíče z Erdingu jsou právě takové, jsou o ničem - mizerný styl, pitomý příběh, nezajímavé postavy, hloupé dialogy… pusto, prázdno, otrava, nuda, vyčpělost a finále… vlastně žádné není.

moničina
17.11.2019 3 z 5

Trochu slabšie, chýbalo tomu napätie a bolo tam mnoho postáv, ktoré boli trochu chaotickejšie spracované.

ondrej.b
05.02.2019 2 z 5

Pokus o špionážní příběh z vojenského prostředí, kterému ale brzy dojde dech a dvě třetiny se děj motá okolo různých postav, ale to zpracování mě celkem nudilo, škoda.

dagmar5477
20.11.2018 4 z 5