Zrada vítězů

Zrada vítězů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387741/bmid_zrada-vitezu-zCH-387741.png 4 230 52

Kletba vítězů série

Zrada má řadu podob. Každá z nich někoho bolí, kvůli některým se i umírá… Kestrel svolila ke sňatku s korunním princem a zajistila tak herranskému lidu svobodu a územní autonomii. Sama se však ocitla ve zlaté kleci císařského paláce. Svoje nové postavení ovšem hodlá maximálně využít. Chce změnit kruté válečné taktiky svého národa a tak se bez Arinova vědomí stává tajnou informátorkou herranského mistra špionáže. Pouští se do nebezpečné hry, za kterou hrozí trest nejvyšší – smrt. I když je skvělá lhářka, po čas přestane mít své intriky pod kontrolou a věci se jí začnou vymykat z rukou. Vymyslí Kestrel způsob, jak neztratit svoji čest a svou lásku, aniž by zároveň nezradila císaře, otce a celý svůj národ?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Winner's Crime , 2018

vandalindakova
21.07.2019 3 z 5

Tohle bylo zklamání. První díl jsem zhltla během dvou dnů, i když jsem z něj nebyla nijak extra odvařená. Ale s tímto jsem se trápila skoro 14 dní! Příběh je jedna velká nuda, hlavní postavy věčně jenom vzdychají a chovají se jak totální blbci (absolutně nelogicky).

verulik196
15.07.2019 3 z 5

Zrada vítězů byla na jednu stranu čtivá, na druhou v ní chyběl nějaký pořádný příběh a zápletka. Tak snad bude další díl lepší.

1259
12.07.2019 5 z 5

Tenhle díl byl opravdu zvratu plný a naprosto skvěle zpracovaný. Musím říct, že spisovatelka se dostala pořádně do varu. Tak budu doufat, že závěrečný díl bude ještě lepší, než byl tento.

Elize
11.07.2019 4 z 5

Druhý díl byl pro mě stejně dobrý jako první, i když se tam mnohem více řešila politika. Stejně čtivé a místy velmi napínavé, dobře psané. Jestli se ovšem ve třetím díle nedají Kestrel a Arin dohromady, tak si budu asi rvát vlasy :D

Ewilka
10.07.2019 4 z 5

Druhému dílu chyběla vyváženost. Až moc se řešila politika, naopak romantika nebo vtipné scénky byly v útlumu. Zradě vítězů chyběl ten wow moment překvapení, sice nám autorka naservírovala pár tajemství, a ač to říkám nerada, knížka na mě působí dojmem ,,výplňkového dílu". Nic to ovšem nemění na tom, že mě knížka bavila, stránky ubíhaly jedna radost a nemůžu se dočkat finále.

simona8126
09.07.2019 3 z 5

Kletba vítězů mě nadchla, Zrada vítězů mě zklamala. Doufejme, že Polibek vítězů vrátí vlak na správné koleje…

alcerka
25.06.2019 4 z 5

Jestli se v závěrečném díle nedají Arin a Kestrel dohromady, tak to autorce neodpustím. :-D

Sabča92
18.06.2019 3 z 5

Druhý díl ze série Kletba vítězů se za mě rozhodně nepovedl :-( V celé knize se řešila stále jen politika a akce se nekonala. Romantická linka se také nikam neposunula a obecně jsem měla problém se začíst a potom jsem si přála, aby byl už konec. Pořád ale věřím, že třetím dílem autorka překvapí.. jinak by mě čtení celé série docela mrzelo :-(

Alee
03.06.2019 5 z 5

Jelikož se mi první díl líbil, dost mě vystrašily všechny ty negativní komentáře k dílu druhému. Navzdory tomu ale mohu říct, že se mé obavy nepotvrdily. Na rozdíl od spousty jiných čtenářů si nemyslím, že by Zrada vítězů trpěla syndromem druhých dílů a pro mě to určitě nebyla nuda. Naopak. Děj mi skvěle ubíhal, takže jsem celou knihu přečetla téměř jedním dechem. Autorčin styl vypravování se mi moc líbí, nikde to nedrhne, nutí vás to (nebo alespoň mě) číst pořád dál a dál. Že to není příliš akční? To je pravda, ale tahle kniha nikdy nebyla o akci. Hlavní hrdinka vždy používala spíš rozum než svaly a pro mě je to mezi všemi zlodějkami a válečnicemi, kterými se to teď ve fantasy jen hemží, příjemná změna. Líbilo se mi, že má Kestrel vysoké morální hodnoty a co vše postupně obětuje pro to, čemu věří, že je správné. Tenhle díl má vybudovat napětí, konflikt a ukázat, že jestli se ve třetím díle dočkáme nějakého dobrého konce, nebude to rozhodně zadarmo. První díl byl seznamovací, víc než cokoliv jiného byl klasičtější YA romancí, ale teď jde lovestory stranou. Respektive hlavním motivem je ten rozkol mezi láskou a povinností, nebo spíš mezi tím, co hlavní hrdinka chce a co musí udělat. Nemá cenu dělat závěry před koncem, s delší recenzí počkám na závěrečný díl, na který se ale opravdu těším. Zradou vítězů se totiž tato série stala něčím víc než generickou youngadultovkou a já ji určitě hodnotím mnohem kladněji než například třetí díl Jiskry v popelu. Doufám, že mi autorka závěrečným dílem vytře zrak.

Carol96
02.06.2019 4 z 5

Nevím, jestli mohu druhý díl hodnotit lépe než ten první. Myslím si, že oba díly jsou zatím na stejné úrovni.

Autorka si udržela mou pozornost i tentokrát. Knížka mě opravdu bavila. V jednom asi lepší byla. Objevilo se více scén, kdy jsem hodně přemýšlela, jak se co stane atd...

Velké plus za mě je, že tento díl obsahuje super mapičku, kterou si knížka rozhodně zaslouží.

Jsem celkem zvedá, jak si autorka se sérii poradí dál, protože konec tohoto díly byl podle mého celkem povedený a rozhodně mě navnadil na další díl. Už aby byl venku.

Hodnocení 4*/5*

Skalníková
13.05.2019 1 z 5

No... Co k tomu dodat. Jestliže mě první díl zklamal, tak tohle byla katastrofa. Samá politika, romantika nulová, děj nezajímavý. Absolutně jsem se nutila knihu vůbec dočíst.
Budu hodně přemýšlet, jestli má vůbec cenu pouštět se do dalšího dílu.

maja11231
02.05.2019 2 z 5

No tak tohle bylo špatně. První díl byl podle mě lepší.

Marie Rutkoski
americká, 1977