Zrada vítězů

Zrada vítězů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387741/bmid_zrada-vitezu-zCH-387741.png 4 230 52

Kletba vítězů série

Zrada má řadu podob. Každá z nich někoho bolí, kvůli některým se i umírá… Kestrel svolila ke sňatku s korunním princem a zajistila tak herranskému lidu svobodu a územní autonomii. Sama se však ocitla ve zlaté kleci císařského paláce. Svoje nové postavení ovšem hodlá maximálně využít. Chce změnit kruté válečné taktiky svého národa a tak se bez Arinova vědomí stává tajnou informátorkou herranského mistra špionáže. Pouští se do nebezpečné hry, za kterou hrozí trest nejvyšší – smrt. I když je skvělá lhářka, po čas přestane mít své intriky pod kontrolou a věci se jí začnou vymykat z rukou. Vymyslí Kestrel způsob, jak neztratit svoji čest a svou lásku, aniž by zároveň nezradila císaře, otce a celý svůj národ?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Winner's Crime , 2018

DreamerX9
28.02.2021 3 z 5

Druhý díl se celkem táhnul a přišlo mi to jako v jednom kole. Arina mi bylo teda hodně líto a chvílemi jsem přestávala tu jejich hru chápat. Čeho se vlastně hlavní hrdinka snaží dosáhnout. Ten konec to teda hodně zlomil! Rychle na poslední díl!

chodícírohožka
20.02.2021 4 z 5

Pro mě o něco slabší než první díl, nicméně přesto pěkně napsaný a poutavý (poslední stránky jsem doslova hltala). Autorka krásně ztvárnila císařovu podlost i Arinovu lásku - a přestože některé části knihy nebyly zrovna nejzajímavější a sem tam mi něco připadalo nesmyslné, příběh se mi docela vryl pod kůži. Jen nevím, jestli autorku trochu nenávidím za to, že oba díly této její série končí tak, jak končí (pro mě pocitem frustrace, nervozity a potřebou číst dál, abych mohla být spokojená z toho, jak to všechno dopadne)...

Percabethka
12.12.2020 5 z 5

Nevím, jestli mám dřív chválit stylistiku, popis prostředí, promyšlenost děje, hlavní hrdiny, romantickou linku, atmosféru, ... Takže to pochválím najednou, v téhle knížce je prostě všechno, navíc oceňuji autorčina poděkování v první i druhé knize, kde se vždycky rozepíše o něčem zajímavém a je vidět, že je velký rozdíl mezi tím, když si někdo nevzdělaný smolí nějakou basic knížku bez čehokoli hlubšího, a tím, když si autor předem něco nastuduje a snaží se čtenáři kromě zajímavého příběhu zprostředkovat i nějaké vědění.

aquaver
20.11.2020 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil dokonce o malinko víc než předchozí. Líbili se mi ty zvraty a ten konec... byl napínavý, i když dost i předvídatelný, a proto jsem se pustila hned do závěrečného dílu. Taky tu přibylo dost nových postav. Císaře jsem nemohla doslova ani vystát, Verexe jsem si oblíbila, na Rošara jsem si musela zvyknout a na Tensena jsem se chvíli na konci i zlobila. Kestrel a vlastně i Arina mi tu bylo opravdu hodně líto. Druhý díl můžu doporučit, stejně jako ten první.

ydnac
22.07.2020 4 z 5

Druhý díl se mi líbil, taková nenáročná trošku naivní pohádka a jsem ráda,že mladší čtenáři si v dnešní době můžou přečíst knihu,kde není tolik masakru,sprostých slov atd...takže jo těším se na další díl:-)

Aneisreading
08.05.2020 5 z 5

Chemie mezi hlavními hrdiny je tady ještě lépe vyobrazená. Troufám si říct, že je tento díl lepší, jak jednička. Jsem jediná, kdo má crush na Arina? xD

leník511
21.03.2020 3 z 5

(3,5 hvězdičky) Oproti druhému dílu trošku zklamání, tak doufám, že poslední díl bude stát za to.

Lucuschka
01.03.2020 5 z 5

Opět se mi kniha velmi líbila a četla jsem ji pořád dál a dál, abych se dozvěděla, co bude následovat... Už se těším na závěrečný díl ????

whiolet
29.02.2020 4 z 5

Ano,přiznávám,že obě hlavní postavy mě nudily neustálým fnukanim potom druhém...
Ano,přiznávám,že děj se někdy neskutečně vlekl..
Ale,sakra! Pořád to bylo super čtení,které jsem "zhltla" Za dva dny a byla to fakt jizda.
Těším se na pokračování.

Borufka_9
13.02.2020 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi, ale...nedá se to. První půlka byla trochu akční, ale potom jen balast, bez překvapení.

Tewi
09.02.2020 5 z 5

Výborné!
Sice ne tak jako první díl, ale stejně mě i toto pokračování dokázalo oslovit. Vracíme se do světa politických her a intrik, vojenských strategií, lásky, sebeobětování, lží a samozřejmě také zrady. Ale zrada má mnoho podob a o tom se musí přesvědčit nejen Kestrel a Arin, ale i jejich nejbližší. Při čtení jsem si připadala, jako kdybych skládala nějakou složitou skládačku. dílky do sebe zapadaly, ale někdy mi trvalo trochu dýl než jsem přišla na to, z jaké strany je mám vložit.

Každopádně jsem si tento díl užila a trochu mě zaskočila ta průměrná a podprůměrná hodnocení. Podle mě patří tato série rozhodně k těm lepším dílům svého žánru a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

LenciL
06.02.2020 4 z 5

Nutne potrebujem aby vydali tretiu časť! Po dočítaní prvej časti by som pokračovanie ani nepotrebovala. Ale po tejto druhej časti a po tom konci je to ozaj nutnosť.

Malinali
28.01.2020 3 z 5

Druhý díl mě až tak nebavil. Přišlo mi vše moc roztahané, a Kestrel mě chvilkama i štvala. Za to Arina jsem si oblíbila ještě více. Letos má vyjít 3.díl, tak jsem zvědavá, zda vůbec přečtu...

andrejci
02.01.2020 5 z 5

Dlouho jsme hledala knihu, která by mě hodně bavila. A u této knihy se to povedlo. Zrada vítězů mě nadchla. Skvělý příběh a spisovatelka ho píše opravdu dobře. Z Arina jsem byla nadšená už v prvním díle takže jsem se na něho těšila. S Kestrel to byl trošku složitější, ale nakonec jsem se do této postavy taky zamilovala. Teď už si ten příběh neumím bez nich představit. Ten konec byl super. Strašně se těším na třetí díl ještě, že vyjde koncem měsíce. Plus dávám plus za obálku je krásná.

Nikaa1
01.01.2020 5 z 5

V poslední době nemám štěstí na příběhy, které by mě uchvátily tak, jako právě tahle.

Po prvním díle se ocitáme ve Valu a už začátek mě drtil. Nemohla jsem se dočkat až se Kestrel s Arinem potkají. Ptala jsem se, jaké to bude. A sakra, Marie Rutkoski mě překvapila a dostala.

Děj je plný intrik, napětí a tajemství. Líbí se mi nová přezdívka Kestrel a sakra, hodí se to k ní. Celkově je to postava, kterou si bud zamilujete nebo ji začnete nenávidět. Je jiná, geniální a drsnější. Jde vidět vývoj postav a tohle, tohle přesně by v knihách mělo být.

Nuže, nemůžu se dočkat posledního dílu. Knihu si rozhodně přečtu vícekrát a můžu s hrdostí říct, že patří do mých oblíbených.

Doporučuji. :-)

Magdyla.8
26.11.2019 3 z 5

Příběh byl plný politických události, intrik, lži a tak dále. Vážně by mě zajímalo, co bylo psáno v tom dopise na konci. Doufám, že třetí díl to završí

Damonka12
22.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila více než první díl. Strašně se těším na další. Ale chování hlavní hrdinky bylo občas trochu mimo.

LilianaFalcon
19.09.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl se opravdu nepovedl.
Nevím, proč se mě autorka snažila celou dobu přesvědčit, jak je hlavní hrdinka strašně chytrá a prozírává a schopná hrát ty nejvyšší intrikářské hry, když ji napsala jako puberťačku, která není schopná se přetvařovat ani 5 minut.
A hlavně se s Arinem vždy chovali tak "nenápadně",...

Anezves
13.09.2019 5 z 5

Upřímně... Tahle knížka mi zlomila srdce, vím, že asi dost lidí mé pocity nesdílí, ale takovou "slaďárnu-neslaďárnu" jsem prostě potřebovala. Moc jsem téhle sérii nedávala, ale absolutně mě okouzlila. Ten svět je promyšlený, postavy taky a o zvraty se člověk nemusí už vůbec bát. Neříkám, že knížka není místy předvídatelná, ale dokáže taky překvapit. Nemůžu se dočkat poslední knihy.

Alex.Barunka
16.08.2019 2 z 5

Asi chci hodně, když si přeji, aby Kestrel alespoň jednou zapojila hlavu.

Marie Rutkoski
americká, 1977