Polibek vítězů

Polibek vítězů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431618/mid_polibek-vitezu-w9s-431618.jpg 4 137 36

Kletba vítězů série

< 3. díl

Arinovy myšlenky jsou soustředěny na válku a o Kestrelině osudu nemá tušení. A ani nechce mít. Je přesvědčen, že k zásnubám s princem Valorie ji přiměla touha po moci a životy nevinných lidí ji nezajímají. Kestrel však byla odsouzena k nuceným pracím, kde jen stěží přežívá. Doufá, že Arin dostane její tajnou zprávu a konečně se dozví pravdu. Podaří se jim opět se setkat, spojit síly a vybojovat svobodu a mír nejen pro sebe, ale také pro své národy? Nejnapínavější partie Tesáků a Žihadel začala. Ani ty nejvyšší kameny však hráčům nemusí zajistit vítězství… Závěrečný díl bestsellerové trilogie.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Winner's Kiss , 2018

DreamerX9
28.02.2021 3 z 5

"Konec knižní série je velmi zvláštní místo- je to oblak plný smutku a vzrušení"
První díl byl prostě top ale tohle bylo spíš jen oddechové rozuzlení. První půlka byla napínavá a svižná ta druhá se strašně táhla a vše bylo na jedno brdo. Ale i tak krásně se to četlo a ačkoliv bych tam přidala,ještě epilog který by všechno dotáhl jsem ráda za ten konec ačkoliv byl předvídatelný. Někdy je na obtíž když se do děje plete další postava a její osud tady by mi to nevadilo. Musím ocenit nápad a krásné autorčiny myšlenky na závěr

Ajda300
07.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělá série. Každý díl měl něco do sebe. Jednička úžasná, dvojka skvělá a tenhle díl byl bomba. Vše tu bylo skvěle popsané a moc se mi líbil průběh války, který byl naprosto normální a zdlouhavý (ne jako ve Dvorech). Jediné co mi vadilo, byl moment kdy Krestel přišla o paměť. Předtím pro mě byla skvělá badass hrdinka, která je drzá a odvážná a přesto neumí bojovat. Najednou se z ní však stala holka oslabená tím, že si nic nepamatuje. Přesto strašně doporučuju. Skvělé zakončení

Percabethka
13.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Úplně nechápu, jak se to stalo, protože předchozí dva díly byly výborné. Tady ale jako by zmizela jakákoli zápletka a zbyla jen Kestrel s Arinem.
Kestrel, kterou jsem si hned na začátku prvního dílu oblíbila pro její důvtip a laskavost se tu po ztrátě paměti chovala jako vyměněná a její činy byly většinou hrozně nelogické. A v podstatě nemyslela na nic jiného než na to, jestli je zrovna zamilovaná do Arina, nebo ne. Jo, bylo to fakt záživný... A jeho postava to nijak nezachraňovala.
Arin vedl svůj národ do války a měl se starat o nějakou politiku, jednat s generály, řešit strategie a podobně, ale on myslel jen na Kestrel a v celé knize nebyla jediná scéna, kde by se ujal vedení, měl nějaký proslov k lidem nebo řešil důležité věci týkající se budoucnosti své země. Ne. Protože priorita je přeci Kestrel. Uff.
Celý příběh kvůli tomu působil hrozně nereálně a upřímně to byla místy fakt nuda. Protože jsem si ale předchozí díly a všechny postavy i svět oblíbila, četla jsem dál a brala to spíš jako nějaký bonus k dvěma předchozím knihám, než jako plnohodnotné pokračování.
Co tenhle díl trochu zachraňovalo byl Rošar s těmi svými hláškami, kterými nadlehčoval atmosféru, a pak pár zajímavých bojových strategií. A samozřejmě šťasný konec, který byl ale asi stejně uvěřitelný jako celý zbytek knihy. Královna se asi z dobrostrdečnosti rozhodla, že zemi nechce obsadit. Lidé si snědli všechny zásoby jídla na obří hostině, takže v zimě asi umřou, ale hlavně, že jsou šťastní. Valorie je bez krále, princ utekl a nemá ji kdo vést, ale proč bychom řešili takové malichernosti. A co se vlastně stalo s Kestreliným otcem? Působilo to na mě, jako by si autorka všimla, že těmi nekonečnými myšlenkovými pochody hlavních postav zahltila už 450 stran a přeci nechce, aby z toho byla bichle jak od Maasový. Tak na pár stránkách uzavřela všechno, na co si zrovna vzpoměla, ať už to dávalo smysl nebo ne. A bylo to.
Abych tu jen nekritizovala, i přes to všechno se mi líbil autorčin styl psaní, ke konci ze zase Kestrel začala chovat jako dřív a upřímně, bez tohohle dílu by ty předchozí dva číst nešly, pokud si nelibujete ve špatných koncích.

aquaver
20.11.2020 5 z 5

Celou trilogii doporučuji, opravdu stojí za přečtení. A je mi líto, že jsem to už dočetla. Bude mi to chybět... Arin, Kestrel, sestřenka Arina, Rošar, Oštěp, Verex a celý ten svět (i když to bylo o válce).

AKO
20.10.2020 5 z 5

Skvělá napínavá kniha. Plná nečekaných zvratů.

venacava
16.09.2020 3 z 5

3 díl dle očekávání plný strategie a války..jen to bylo moc rychlé..mě by se líbilo více děje a doufám, že třeba vznikne díl jen o princi Roašovi a zajímavý by byl i příběh Riši

Ewilka
15.07.2020 3 z 5

Dokonalá ukázka toho, jak ,,zazdít" celou sérii. Dávám 4,5/10, protože se mi knížka četla dobře, postavy byly fajn, ale těch nelogičností ohledně války tam bylo prostě hodně.

Magdyla.8
30.04.2020 2 z 5

Nejvíce se mi líbil první díl této série. Válka mě v tomto díle vůbec nezaujala, přeskakovala jsem pasáže a hledala jenom dialogy, které za něco stály. Skončilo to jakž takž uspokojivě, ale obešla bych se i bez toho.

vandalindakova
14.04.2020 1 z 5

Nedočteno. Vzdala jsem po 40% knihy. Nevím, co jsem čekala, když už druhý díl byl obrovským zklamáním, ale tohle bylo strašné. A to začátek vypadal celkem slibně.
Děj stojí na místě, jako vážně na těch cca 200 stranách se nedělo absolutně vůbec nic. Když už nějaký děj měl potenciál, tak byl ustřižený a přeskočený. V této knize zuří válka, a my z ní až na pár stránek nemáme vůbec nic.
My totiž radši budeme pozorovat, co se honí v hlavách hlavních postav. A to mě teda totálně zabíjelo. Kestrel byla mimo realitu a Arin pořád stejný hňup, který příliš tlačí na pilu a žárlí i na vlastní sestřenici! :D
Co mi hodně vadilo bylo to, jak při každé sebemenší činnosti, kterou ať už Arin nebo Kestrel dělali, v polovině té činnosti začnou neovladatelně myslet na toho druhého a začnou se opět šťourat v myšlenkách. Jejich linka je příšerná, absolutně mě neuchvátila a fakt jim nefandím.
Ty jednotlivé myšlenky ani nedávaly smysl, číst to bylo neskutečně vyčerpávající. To bylo samé: Ach Arin, nelíbí se mi. Mám z něj blbý pocit. Ale nevysvětlitelně mě to k němu táhne, vůbec nechápu proč. Jeho dotek se mnou nemá nic udělat, ale není to tak, a já to nechápu. Bože můj, o tomhle fakt nepotřebuju číst brutálně natahanou trilogii. Fakt ne! Jejich charaktery jsou naprosto o ničem.
Třešničkou na dortu byla přirovnání typu: Moje košilka byla průhledná jako rozteklé máslo. :D :D :D :D okay… Při čtení jsem si připadala jak zdrogovaná já sama. Drogy jsou zlo, stejně jako tenhle příběh. Sorry not sorry.

makik111
05.04.2020 5 z 5

Skvělé zakončení. Za mě nejlepší díl ze série.

Hanisek
28.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, příběh byl napínavý a hlavní hrdiny mám moc ráda. Škoda že vyšla jen jako ebook. Hned bych si ji zařadila k těm prvním dvěma.

Lucuschka
12.03.2020 5 z 5

Skvělé zakončení. Doporučuji...

Borufka_9
22.02.2020 3 z 5

No. Docela to šlo. Děj byl sakra předvídatelný, naštěstí autorka má čtivý styl psaní. Celkově sérii hodnotím jako průměr.

Elize
07.02.2020 5 z 5

Z celé série jednoznačně nejnapínavější díl. Čtivé, dobře psané, líbily se mi myšlenkové pochody hlavních postav, oceňuji, že byly velmi reálné (např. Kestrel, která chová zášť ke svému otci, ale zároveň se jí po něm stýská). Také se mi líbil vývoj Kestrel, který byl nejvíc znatelný a samozřejmě jsem si oblíbila Rošara a jeho tygra. Konec byl podle očekávání a jsem s ním spokojená. Za mě nejlepší ze série a doporučuji! Jediné, co mě mrzí, že je kniha v dostání pouze elektronicky, skutečně doufám, že vyjde papírově, abych si ji mohla dát na čestné místo do knihovny vedle prvního a druhého dílu.

andrejci
24.01.2020 5 z 5

Možný spoiler!!!!
Wow, tohle byl asi nejlepší díl celé série. Nejvtipnější, nejzajímavější a nejnapínavější. Rošar byl skvělý, vtipný a ty jeho hádky s Arinem jsem milovala. Arin byl zlatíčko stejně jako vždy. A nakonec Kestrel ta udělala podle mě největší pokrok a byla skvělé. Jediné co mi tam možná trochu chybělo byly postavy z minulosti. Ale to vyvážila geniální strategie a porážka císaře. . Jediné co mě trošku mrzí, e za co nemůže autorka je taky, že ji nebudu mít v knihovně. Jsem teda ráda, že jsem si ji mohla přečíst aspoň e-knize. Musím hodnotí 5 hvězdičkami jinak to nejde.

Anezves
23.01.2020 5 z 5

Úžasný závěr úžasné trilogie... Samozřejmě, že bych ráda měla v knihovně celou sérii, ale tak pořád si říkám, že lepší e-kniha a uzavřít to, než to nechat ležet ladem. Navíc jsem na tuhle knihu čekala jako na smilování, takže jsem Fragmentu vděčná alespoň za to.
Kniha nebyla žádným překvapením, ale i přesto se mi u ní tetelilo srdíčko. Takže za mě 5

Marie Rutkoski
americká, 1977