Kletba vítězů

Kletba vítězů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384949/bmid_kletba-vitezu-keY-384949.jpeg 4 412 105

Kletba vítězů série

Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz... Jako dcera mocného valoriánského generála si Kestrel užívá bezstarostného života. Její osmnácté narozeniny se ale blíží a ji čeká zásadní rozhodnutí: buď se přidá k armádě, nebo se vdá. Když jednoho dne míjí na trhu místo, kde právě probíhá prodej otroků, upoutá její pozornost mladík hrdě vzdorující ponížení, kterému je vystaven. Kestrel se impulzivně pustí do dražby a vyhraje. Vítězstvím však na sebe přivolá kletbu, jejíž následky ji budou stát mnoho. Zakázané přátelství, které mezi nimi záhy vznikne, se stane nebezpečným nejen pro ně, ale i pro celou zemi. Kestrel – představitelka silného národa dobyvatelů a válečníků, a Arin – otrok z pokořeného národa Herranů, se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Winner's Curse , 2014

Petra-1
28.11.2021 4 z 5

U této knihy jsem se hodně rozmýšlela, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro 4, protože mi přišlo, že by si autorka mohla trochu víc pohrát s jazykem, ale možná měla být kniha jednodušší, protože je určená pro mladší generaci.
Kniha má originální pojetí, super nápad a přijde mi, že je v ní náhled i do psychologického románu. Řeší spoustu nadčasových témat jako politika, práva lidí
,válka ...
Já jsem naprosto rozuměla chování všech postav, rozpor v nich samotných, jak se zachovat. Co je vlastně správné? U knihy jsem tedy měla spoustu rozporuplných pocitů.
Doporučuji rozhodně k přečtení, protože tahle kniha má více než se na první pohled může zdát.

Anett525
19.08.2021 5 z 5

Moc pěkné. Příběh plný napětí, četl se sám. Sice to není až tak úplně fantasy,ale i tak mě to moc bavilo. Téma otroctví, války, vzpoury. Do toho Kestrel a Arin, každý na opačné straně a přesto jsou si blízcí. Moc hezky napsané a jsem zvědavá, jak bude jejich příběh pokračovat dál. :)

loty13
28.07.2021 4 z 5

Místo Fantasy by ta měl být Historický román.

masavole
12.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížka mě moc bavila, i když mi chvíli trvalo než jsem si oblíbila hlavní postavu Arina. Krestel jsem si zamilovala hned ze začátku, stejně jako Jess a Ronana. Vadilo mi jak se Arin ke Krestel choval, i když bych se na jeho místě nejspíš chovala stejně. Příběh je plný zrady, což miluju, a na konci se objevuje nečekané rozuzlení. Moc mě zajímá jak Krestel problém v podobě sňatku s císařovým synem vyřeší.

Ketfl
03.06.2021 5 z 5

Tento příběh mě strhl tak, že jsem měla problém knihu odložit. Opravdu skvěle vyvedený děj, zajímavé prostředí a sympatické postavy, jejichž životní příběhy mě opravdu zajímaly a bavily. Na jedné straně stojí dcera generála Kestrel, která vlastně i přes vojenský výcvik není v boji dobrá, umí ale dobře používat svou hlavu. A na druhé straně otrok Arin, který jen zoufale chce zpátky svůj život a svou svobodu. Trochu jim to zkomplikuje láska, která je ale v tomto příběhu opravdu nenásilná. Opravdu hezká a čtivá kniha. Konec se nám pěkně vyvinul, jsem teda zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet v dalším díle.

Calwen89
07.04.2021 5 z 5

Souhlasím s většinou, že příběhu by daleko více seděla nálepka historický román namísto fantasy. Hlavní hrdinové, zápletka, milostná linka, prostředí - to vše je naprosto průměrné. Ale za mě ten příběh má neuvěřitelně přidanou hodnotu, řeší tolik důležitých a nadčasových témat jako politiku, otroctví, mír, válku, strategii, ženská práva, rasové rozdíly, společenské postavení... Nechápu, jak se to tam autorce podařilo tak nenásilně všechno vměstnat a za to si plný počet za mě zaslouží.

Tritvaetna
01.04.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu obávala, že se dočkáme něčeho jako Romea a Julie v románu. Což se, za mě naštěstí, nekonalo, žádná láska na první pohled nebyla, snad jen relativně uvěřitelné zakoukání. Co hodnotím velmi kladně jsou charaktery postav. Oba hlavní hrdinové mi poměrně snadno přirostli k srdci a to, že Kestrel nebyla typická ‘drsňačka’, tomu celkem dost napomáhalo. Co příběhu trochu chybělo byla originalita, za což strhávám jednu hvězdičku. Ještě poznámka: příběh se sice často řadí do žánru Fantasy, ale žádné nadpřirozeno nečekejte - osobně bych to nazvala spíše smyšlený historický román.

Ella161
28.03.2021 5 z 5

Na tenhle příběh jsem narazila úplně náhodou a po přečtení anotace jsem si ho hned musela objednat. Nic podobného jsem ještě nečetla a velice mě to zaujalo. Autorka vymyslela a popsala skvělý svět, který je plný intrik, strategií, manipulace i bojů. Ze začátku jsem se trochu ztrácela, ale jakmile jsem četla dál a dál, nedělalo mi problém se zorientovat.

Kestrel mám ráda. Byla to dobrá strategička a to jsem na ní obdivovala. Byla strašně moc hodná a bohužel dokázala také důvěřovat nesprávným lidem. Každopádně bylo pěkné, že si stála za svým názorem a dokázala říct, co si myslí, i když to nebylo zrovna vhodné a akorát jí to uškodilo. Ale alespoň tímhle nějak bojovala, čímž opravdu bylo poznat, že je dcerou generála. Nevzdávala se a to jsem na ní měla nejraději.

Arina si prostě nešlo neoblíbit. Už z anotace jsem věděla, že ho budu mít určitě ráda. Hlavně kvůli němu jsem si tu knihu koupila. Otrok, který si i na dražbě zachoval alespoň část své hrdosti? Takový hrdina je něco pro mě a téměř jistě mi zaručí, že se mi příběh bude líbit. Byl hodný, soucitný, chytrý ale i krutý, když na to přišlo. Nicméně, fakt jsem milovala společné chvíle s Kestrel, kdy byl sám sebou.

Hlavní zvrat knihy jsem očekávala, ale stejně mi to bylo líto. Bylo mi líto těch lidí, které to odnesli, i když chápu obě strany. Chápu, proč to udělali. Nicméně i tak mi pár slz ukáplo a rozesmutnilo mě to.

Místy byla kniha zdlouhavá, až jsem měla chuť nějaké stránky přeskočit. Jenže to já nedělám, takže jsem se snažila číst rychle a modlila se za to, aby tam už konečně bylo něco důležitého. Já chtěla sakra vědět, jak to bude dál probíhat a ne číst zdlouhavé a nezajímavé pasáže. To je asi jediný důvod, proč knize ubírám jednu hvězdičku u hodnocení.

Kniha je moc čtivá. Dnes mi přišla a za pár hodin jsem jí měla dočtenou. Chtěla jsem si přečíst jen jednu kapitolu a zbytek si nechat na víkend, ale nemohla jsem od toho odtrhnout. Ani najíst jsem se pomalu nešla, až tak moc jsem to toho byla "zažraná". Pokud jste knihu nečetli, tak moc doporučuji a já už se těším, až se vrhnu na druhý díl.

ImGinny
11.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Knížku jsem kupovala se slovy "má to na obálce meč, to bude skvělý." :D

No, docela jízda to byla. Do knížky jsem šla s očekáváním, že hlavní hrdinka Kestrel bude tvrdá, ostrá bojovnice (protože holka, jejíž jméno znamená poštolka, musí bejt přece taková, že jo).
Ejha. Místo toho jsem se dočkala citlivé, křehké a naivní holky, kterou bych chvílemi nejradši profackovala. Ale v průběhu knihy se postupně mění, "dospívá" a - přestože jsem pár věcem nerozuměla - nedělá jen prapodivná neodůvodněná rozhodnutí (mezi které počítám i koupě Arina).
Když už jsme u Arina - tohle byla docela fajn postava. Rozhodně jsem nečekala, že je špionem, a už vůbec ne, co v knize poté nastane.

Co mě neskutečně vytáčelo na knize, byly chyby v textu, přeházená slova a podobně.

Pokud si chcete přečíst průměrnou fantasy, nakoukněte do Kletby vítězů.

DreamerX9
28.02.2021 4 z 5

Kniha mě chytla už od začátku líbí se mi, že to nebylo žádné zbytečné prokousávání. Děj byl napínavý a hezky se četl. O termínu Kletba vítězů jsem neslyšela ale o to víc se mi líbil ten nápad. Vztah hlavních hrdinů se hezky rozvíjel především jak každý měl slabost pro toho druhého ale zároveň bojovali za svou věc takže vždycky bylo nějaké překvapení :D vzhůru na druhý díl!

Týna79
20.02.2021 4 z 5

Moooc se mi líbí nápad s dražbou o otroky. Už jenom za tenhle nápad měla kniha hned na začátku jistou 1⭐️. Musím říct, že jsem tak nějak odhalila k čemu se schyluje, ale samozřejmě jen nějakou určitou část, ne všechno... ale ani tak mě to nepřestalo bavit. Také se mi líbí to, že hlavní hrdinka neumí úplně na jedničku bojovat, tak jako to většinou bývá, ale spíše taktizuje a přemýšlí hlavou. Dobře se mi to četlo. Teď se budu pouštět do dalšího dílu a myslím si, že mě to bude určitě bavit jako tento první díl.

chodícírohožka
18.02.2021 5 z 5

Knihu jsem četla už podruhé a protože jsem si posledně přečetla doslov o tom, jak autorka přišla na nápad a kde se inspirovala, byla jsem z ní ještě nadšenější než minule. Postavy jsou sympatické, prostředí zajímavé, romantická linka příjemně něžná a celý příběh jedinečný a nepředvídatelný. Věřím, že se ke Kletbě vítězů ještě nejednou vrátím.

Fortuna7
27.01.2021 4 z 5

No, já úplně nevím co si mám o knize myslet. Asi jsem čekala něco trochu jiného. Je to takové nadprůměrné YA fantasy. Kniha má skvělý začátek. Rychle pochopíte svět, zalíbí se vám postavy a děj má spád. Ale pak se to hodně táhne a jsou tam hluché pasáže, kde se nic neděje.

Percabethka
09.12.2020 5 z 5

Znáte ten pocit, kdy je v knize nějaká záhada, a vy si se stejnými informacemi, které má hlavní hrdinka, dáte dvě a dvě dohromady - jenže o sto stránek později si rvete vlasy zoufalstvím, protože jí pořád ještě nic nedošlo?
Tak v téhle knížce je to přesně naopak. A proto se mi tak líbila. Kestrel byla navíc od začátku do konce sympatická, stejně jako Arin, všechny postavy se chovaly logicky, příběh odsýpal a poměr dialogů a popisů byl výborně vyvážený. Snad kromě toho, že jsem si celou dobu nedokázala představit, jak velké je město nebo impérium, ve kterém se příběh odehrával, nemám knize co vytkout a určitě ji můžu jen doporučit.

aquaver
20.11.2020 5 z 5

Tuto sérii už jsem objevila dřív, ale stále jsem ji odkládala z obavy, že mám třeba od ní až moc velké očekávání. A jsem ráda, že se tak nestalo. Obě hlavní postavy jsem si celkem rychle oblíbila. Vlastně jejich charaktery jsem byla mile překvapena, obzvlášť tedy Kestrel. Kniha se četla rychle, nešla skoro vůbec odložit (dokonce jsem kvůli ní po dlouhé době ponocovala :D), s koncem jsem byla taky spokojená a musela jsem hned jít na druhý díl.

AKO
03.10.2020 5 z 5

Neskutečná kniha. Přečteno jedním dechem.

venacava
13.09.2020 4 z 5

Hodnotím s lehkým odstupem a musím říct, že mě láká číst dál (jen jsem neměla čas) a pořád si říkám...jak to bude pokračovat.
Kestrel a Arin ... klasická zakázaná láska, ale příběh je opravdu pěkný. Jdu na druhý díl a doufám, že bude mít stejný spád jako díl první.

ydnac
12.06.2020 4 z 5

Na jedné straně dcera generála Kestrel a na druhé straně otrok Arin. Láska na sebe nenechala čekat a s tím jsem počítala:-) Fandila jsem oběma a jsem zvědavá kam se jejich příběhy budou ubírat.Každý z nich chce mít svobodu a uvidíme jestli se jim podaří mít jí současně s tím druhým:-) Lehké , nenáročné čtení, kniha rychle utíká(mezi řádky jsou velké mezery). Těším se na další díl.

mrousek
21.05.2020 5 z 5

(SPOILER) SPOILER ALERT!
Knihu rozhodně hodnotím 5/5 hvězdiček. Zbožňovala jsem záhadnost a tajemnost Arina.. no ale hlavně mě u něj lákalo to, že neskrýval svoji náklonnost. Kestrel byla také úžasná postava, žádná Mary Sue. Měla jak své chyby, nedokonalosti, tak i silné stránky. Postavy byly lidé, obyčejní smrtelníci, ne nesmrtelní a bezchybní hrdinové.
Příběh se četl krásně, těšila jsem se na další kapitoly a všechny kromě Jess jsem považovala za zajimavé charaktery (Jess byl až moc no... wow jsem tvá nejlepší kamarádka, miluji nákupy!)

Nicméně knihu doporučuji! A na další díly se neskutečně těším.

Aneisreading
08.05.2020 5 z 5

No tak tohle byl fire!
Autorčin styl psaní mě strhl na prvních několika stránkách a to mi dělá problém, než se začtu. Zakázaná láska, politické intriky a dobře vystavený svět. Co víc si přát?

přátelství mořeplavba láska romantika

Marie Rutkoski