Kletba rodu Cajthamlů

Kletba rodu Cajthamlů https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5354/kletba-rodu-cajthamlu-5354.jpg 4 56 11

Discret (Ota Fink) série

Detektiv Otakar Fink z agentury Discret na Žižkově si na jistého Tondu Cajthamla nevzpomíná, ačkoli spolu kdysi pracovali v jedné strašnické továrně. Cajthaml za Finkem přišel s prosbou, aby mu pomohl zbavit jeho sedmnáctiletou vnučku Simonu podezření ze zabití (není jasné, zda úmyslného nebo ne). Fink se tedy vzdá úmyslu odjet na dovolenou a věnuje se případu, na němž zpočátku zdánlivě není co řešit - dokud nedojde k dalšímu úmrtí a v případu se neobjeví fatální indická jehlice zatížená kletbou... V roce 2008 vydalo v edici „Kapitán Kid“ Nakladatelství PRIMUS, Praha ve spolupráci s nakladatelstvím KAPITÁN KID, Libouchec. V Nakladatelství PRIMUS vydání první.... celý text

kolacky
12.03.2022 4 z 5

Tak tenhle pachatel by mě nenapadl... i když to vlastně bylo dost logické...

Luigi1
28.02.2022 3 z 5

Tak tohle bylo podstatně slabší čtení.

faba
03.01.2022 3 z 5

Tak jsem to dočetl a můžu říci, že to byla slabší kniha tohoto mého oblíbeného autora. Bylo to takové divné, až divoké a ten konec... A navíc jsem se tam ani jednou nezasmál. :-(

Česneksmedem
14.12.2021 3 z 5

Vzhledem k tomu, že mám Finka prakticky dočteného, snad můžu konstatovat, že tohle nebylo na top desítku Velínského knih. Stejně to docela ušlo. Nerad bych moc prozradil, ale jak píše Marlowe, ta uvěřitelnost kulhá.

konicekbily
02.12.2021 4 z 5

Toleruji autorovi některé nelogičnosti příběhu a přehnanost celé zápletky a i jednotlivých situací. Neobjasnil nám úplně všechny vazby zápletky, ale je to pořád pěkné odpočinkové čtení amerického stylu o vytrvalém českém důchodci, který si přivydělává! Autor má asi spoustu zkušeností ze života a tak se je snaží vtlačit do svých knih.

jprst
16.07.2020 3 z 5

Udržet vysoko nasazenou laťku je problém snad každého autora, ale u tohoto bych to viděl spíše jako výjímku. Rozhodně mě to neodradí od dalších autorových knih.

Kerberos
22.11.2018 3 z 5

Trochu slabší díl,hlavně ten podivný motiv,ale asi nás to neodradí od čtení dalších dílů.

ZbxxneK
26.04.2017 5 z 5

kniha mě opět bavila, konec byl zajímavý a nečekaný, pro někoho asi ne úplně přijatelný. Za mě dobrý a další Finkovka která mě nezklamala.

marlowe
03.01.2014 3 z 5

Tohle se u Jaroslava Velinského občas stane: nádherným, neotřelým jazykem nám odvypráví trochu kašírovaný příběh se skřípajícími logickými švy a kulhající uvěřitelností. Škoda.
U Kletby mi navíc vadil těžkopádný, statický rozjez (celá první polovina knihy), po němž na jazyku zůstává pachuť, a to i v době, kdy se konečně začne něco dít.
Holt nemůže být každý den posvícení!

tenax
14.08.2013 4 z 5

Zase výborné čtení, které nezklame. Je dobré číst sérii skutečně chronologicky, jak byly postupně knihy psány, protože v každé se objeví vždy některé postavy z předchozích, jejichž znalost sice není podstatná, ale je dobré vědět, v jakém vztahu k Finkovi jsou. Tady je to hned několik lidí (major Ditrich, kapitán Volejník, Vietnamka Lai, kolega Jano, soudce Ondráček).

jarin58
12.07.2013 5 z 5

Poslední knihou,kterou jsem ani nedočetl/Labutí píseň/ mne Otík Finků sklamal,ale vše odpuštěno.Starej dobrej srandista je zpět a musím dát plné hodnocení.

Kniha Kletba rodu Cajthamlů je v