Kletba markomanské královny

Kletba markomanské královny https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56922/kletba-markomanske-kralovny-56922.jpg 4 89 32

Objev starobylé hrobky markomanské královny Fritigil odstartoval v městysi Čertův Důl vlnu záhadných událostí. Lidé, kteří se na jejím nalezení podíleli, umírají opravdu podivným způsobem. Má jejich smrt na svědomí mocná kletba, která podle pověsti hrobku chrání, nebo toho jen někdo využil? To vyšetřují dvě mladé policistky Regina a Slávka a ctižádostivý novinář Fred, specializující se na kriminální případy. Pátrají na staré faře s rozsáhlým komplexem katakomb a v místním muzeu, které je zaměřeno na lidovou magii. Mají věřit například tomu, že jednu oběť zakousl šestnáct set let starý vlk, či dokonce vlkodlak? Ovšem nejen případ, ale také vztahy trojice hrdinů jsou poněkud zapeklité. Ukáže se, že minulost nelze jen tak jednoduše hodit za hlavu.... celý text

Staráknížka
22.08.2023

Moje první kniha od této autorky - řekla bych stručně - přečetla, krátce podumala a zapomněla.

RogiS
03.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Lehká indispozice, která mne odeslala do izolace a do mé knihovny dodala řadu knih zejména od paní Horákové. A jednou z nich byla i Kletba.
Autorčino oblíbené téma - historie, která zasahuje do současnosti a postavy sklízejí plody dávných činů, a ačkoliv v tomto případě je vše realisticky vysvětleno, stále je něco divného v zemi Moravské.
Jo, a hlavní hrdinky najdou díky pátrání životní lásku :-), taky jako obvykle...
Pozor, SPOILER:
jeden takový detail mne asi při pátém čtení trkl do očí: jedna z postav objeví v muzeu kresbu a okamžitě si odvodí, že se musí jednat o kresbu zcizené věci ze zkoumané hrobky. Jenže to, že tam bylo něco ukradeno, ví jenom pachatel...

metrolog
27.06.2022 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Já tohle prostředí archeologů mám prostě rád. Starodávná hrobka, podzemní chodby pod farou... Prostě jsem si to užil. A novinář Fred Brouk tomu dal šťávu. Jistě by se dalo něco vytknout, ale nějak se mi nechce Dávám plný počet hvězdiček a všem doporučuji.

Eliwen.Nika
07.04.2022 5 z 5

Asi mám novou oblíbenou autorku. Toto byla moje první detektivka, kterou jsem ve svém životě četla a stálo to za to. Prostě mlask. Příběh mě absolutně nadchnu, protože měl vše co miluji - humor, záhady, nadpřirozeno, historie, tajné chodby. Jedním slovem BOMBA.

rafan65
22.08.2021 5 z 5

Znovu jsem se přesvědčil že autorka píše pěkné detektivky. Hodně mrtvých, hodně pachatelů prostě dobré čtení.

Amneris
06.08.2021 4 z 5

Příběh o nalezení hrobky markomanské královny mě moc bavil, zejména jednotlivé vraždy, u kterých se nakonec dozvíme, kdo je vrah... Více se mi od autorky líbila kniha Hrob třinácté panny, ale i tady jsem si přišla na své :-)

Ladis777
11.02.2021 3 z 5

No, trochu překombinované, nesedí všechny reálie, páter Knox by z téhle detektivky radost neměl, ale na rozdíl od jiných českých mě zase až tak neštvala, tak dávám trochu víc než průměr, i když je to možná moc.

Vestička
04.01.2021 4 z 5

Čím vic čtu a stárnu, tím méně oceňuji detektivní příběh (je to vždy na Jedno brdo a postavené na hlavu) o to vic mě ale zajímá prostředí . Archeologie, kletba , Fara, podzemí, vesnice Ďáblův dvůr..... A k tomu milí lidé , dobré dialogy, láska , a taky napětí v neposlední řadě.

Kerberos
06.07.2020 3 z 5

Určitě jsem čekala víc,průměrná detektivka.Historické příběhy jsou na lepší úrovni.

p248
10.12.2019 3 z 5

Nevím jak tuto knihu zařadit, na detektivku tam přece jenom chybí trocha napětí, to jsem tam opravdu nenašel. Jinak pěkně čtivá jednodenní kniha.

maxihrosik
23.10.2019 2 z 5

Mám moc ráda všechny historické knížky autorky, ale ty detektivky ze současnosti mi vůbec nesedí. Nevěřím postavám, zápletkám, způsobu vyšetřování......

tygřík2
09.09.2019 3 z 5

Bohužel, rychle zapomenutelná jednohubka. Zdálo se mi to tuctové.

dagmar5477
20.04.2019 4 z 5

Povedená a čtivá detektivka.

kadgam
20.07.2018 4 z 5

Dobrá detektívka, oddychovka. Napätie, zábava a aj trochu poučenia z dejín.

alnahu
05.05.2017 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá detektivka od začátku ,až do konce .Regina a Slávka-mladé policistky pátrají po vraždách několika lidí. Vraždy jsou obestřeny starobylou kletbou markomanské královny Fritigil. Knihu doporučuji.

R.E.M.
18.04.2017 4 z 5

Příjemný, střízlivý detektivní příběh s chytrou zápletkou a sympatickými postavami. S lehounkým vtipem. Po dočtení jsem spokojená nebo spíš, po několika posledních zklamáních, nadšená.

alzbeta4340
15.04.2017 4 z 5

Souhlasím s komentářem Majdule - jako oddechová kniha na víkend ideální. Já to určitě vnímala více jako oddechovku než klasickou detektivku. O nějakém napětí nebo soucitu s mnoha obětmi nemůže být ani řeči. Ale jako takový specifický žánr - proč ne. Hezky jsem si početla.

kh123
05.04.2017 3 z 5

Taková docela dobrá detektivka, některé dialogy jsou trochu krkolomné, ale zajímavý motiv raného středověku hodně pomůže. Asi zkusím i další knížky od Nadi Horákové.

Boby17
18.03.2017 4 z 5

Docela dobré, ale Falešná kočička i Vlk na vodítku se mi zdály být lepší. Proto za mě čtyři hvězdy.

Majdule
13.02.2017 3 z 5

Mám detektivky téhle autorky ráda, protože se velmi dobře čtou. Platí to i o Kletbě. Příběh sice je maličko cítit papírem, stejně jako některé postavy, ale nabídl zajímavou zápletku, uvěřitelné rozuzlení a přiměřenou dávku náhody. Jako víkendová oddychovka ideální. Těch 10 % navíc je jen a jen moje osobní libůstka, za ty náznaky romantických zápletek, kterým v detektivkách těžko odolávám.
70 %