Kletba Čachtické paní

Kletba Čachtické paní https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212194/mid_kletba-cachticke-pani-212194.jpg 4 25 5

Nový historický román Andreje Štiavnického z období vrcholící třicetileté války volně navazuje na pětici příběhů, jejichž hrdinkou je obávaná Čachtická paní - ať živá nebo mrtvá. Zdá se, že hrozivá síla a vliv Alžběty Báthoryové se změnily v kletbu, která dopadá na její potomky...

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: ekniha , Knižní klub

Kliatba Alžbety Bátoriovej

RADIN
09.01.2018 3 z 5

Ľúto mi je tej Márie Coborovej,taká mladulinká a stala sa rituálnou obeťou,tá si veru musela vytrpieť.

MishelleBlack
10.12.2017 2 z 5

Knížka na mě moc nezapůsobila, na můj vkus se tam motalo moc politiky a Alžběta byla spíše vedlejší, moc neukázanou postavou,

petula6056
25.09.2017 5 z 5

Krásný příběh ikdyž smýšlený

libor
31.12.2016

Alžběta byla spíše obětí intrik. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

Finn123
13.05.2016 4 z 5

Dobré čtení.Jenom mě trochu vadil jeden stereotyp.Když někdo vyrazil na cesty,vždy to špatně dopadlo.Přepadení,doprovod zmordován...Díky tomu se dal předpokládat další děj.
Na druhou stranu je vidět,že autor má historii daného období perfektně nastudovanou.Kladných hrdinů sice umírá mnohem víc než záporných,ale takový už je život...Nicméně mě jich bylo líto,nejvíce Marie Coborové. Kniha je součástí většího cyklu,dá se číst samostatně,ale ústřední motiv je dokončen až v knize Vivat Čachtická paní.