Klejinčino tajemství

Klejinčino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236262/bmid_klejincino-tajemstvi-236262.jpg 4 150 62

Nebezpečí může číhat i ve vlastním domě... Týna se znovu vdala a začíná nový život s druhým manželem Martinem a třemi syny. Koupili napůl opravenou, sto let starou vilu, které místní lidé neřeknou jinak než Klejinka. Zatímco Týnina rodina je v novém domově šťastná, Týna má pocit, že ji vila nepřijala a že se proti ní všechno spiklo. Chtěla by zjistit, proč ji trápí děsivé sny, proč v domě nevydrží o samotě a proč na ni útočí její vlastní věci. Nikdo z nejbližších nechápe, co může mít za problémy v tak nádherném domě, a brzy začne být považována za labilní a psychicky nemocnou. Týna se pustí do pátrání v historii vily, aby zjistila, co ji vlastně pronásleduje. A pak zasáhne smrt… Příhoda se skříní mi teď večer, když jsou všichni doma, připadá neuvěřitelná. Jenže modřiny na ruce a odřeniny jsou pro mne připomínkou a důkazem hrůzných chvil. Ležím v ložnici, poslouchám, jak Martin funí, a pozoruji skříň. Bojím se. Tak zvláštně se bojím, jako se bojí malé dítě. Strach a úzkost jsou o to horší, že nemají reálnou podstatu. Skříň nepraská, otevírá se krásně, ani neskřípe. Nechci vypadat jako blázen, ale byla bych přísahala, že dopoledne, když mi uvěznila ruku, se chovala „inteligentně“. Stejně jako nedávno hrneček. Samozřejmě. Je to blbost a jen si to namlouvám…... celý text

raty
18.01.2024 3 z 5

Moje druhá kniha od Zdenky Hamerové.
Bohužel tento typ příběhů s velkým tajemstvím úplně nevyhledávám a nečetla jsem předem anotaci. První polovina se mi docela vlekla. Druhá byla čtivější a na konci vše vysvětleno. Moje hodnocení je ovlivněno tím, že mě prostě nebaví žánr. Pokud máte rádi tajemno a nádech duchařiny, můžete být spokojeni.
Také se nenechám odradit a určitě si od autorky přečtu ještě něco dalšího.

ninano
10.09.2023 3 z 5

Spíš než "pravou" detektivku mi kniha připomíná příběhy od Rosamunde Pilcher s lehce tajemným dějem.

knihomolka1197
02.01.2023 2 z 5

No... upřímně řečeno je to něco jako béčkový americký film... určitě nic k čemu bych de vrátila.

salexice
20.10.2022 4 z 5

Tahle kniha opravdu ladí k podzimním plískanicím, praskajícímu krbu a horkému čaji. Děj knihy se rozjíždí v žánru duchařského thrilleru, kdy vila Klejinka zdatně škodí své nové obyvatelce, ač ta ji má ráda. Sondy do historie jsou příjemné. Rozuzlení je překvapivě realistické, pohnutky a motiv k činu standardní. Kniha mi zpestřila několik večerů, potěšila a díky za ni.

lalela
21.03.2022 3 z 5

Strašně jsem se na knížku těšila, ale byla jsem z ní poněkud rozpačitá. Stále jsem nevěděla , co to vlastně čtu. Námět příběhu je docela slibný, akorát mi přišlo strašně chaotické celkové sestavení. Vůbec jsem se v tom tak nějak neorientovala. V názvu je tajemství, čekala jsem toho tajemství trochu více. Rozuzlení bylo sice moc milé a takové srdcové, ale kniha nestála za to těšení.

Jiitush
17.05.2021 2 z 5

Kniha má 320 stran. Do nějaké 260 strany jsem se pořád sama sebe ptala: "Co to jako je? Tohle má být jako detektivka? To se snad úplně minuli žánrem ne? Vždyť to je nějaký horovo-psychologický příběh." Všechno to do sebe zapadlo až na konci a ano, teď už to vnímám jako detektivku. Ale byla jsem naštvaná, že mě anotace nalákala na detektivku a tu jsem dostala v hodně zvláštní podobě.

Upřímně, číst tuto knihu pro mě bylo utrpení. Několikrát jsem ji chtěla odložit, protože jsem si chtěla přečíst detektivku a ne příběh, u kterého jsem stále čekala, kdy se rozjede. V knize je spousta zbytečných pasáží, bez kterých by se příběh v pohodě obešel (třeba popisy snů!). Někdy jsem měla pocit, jako by rukopis ani neprošel rukou editora nebo aspoň korektora, zbytečně se opakující slova ve větách za sebou a styl žáka základní školy kazil dojem ze čtení. Nechápu, jak může mít kniha tak vysoké hodnocení.

Sabi163
09.04.2021 5 z 5

Úžasná kniha, mohu jenom doporučit :)

dagmar5477
11.03.2021 5 z 5

Velmi pěkná kniha, která splnila má očekávání.

Luvy
04.01.2021 5 z 5

Pripada mi, ze se o autorech ceskych detektivek moc nemluvi. Libila se antigrdinka, dej i jazyk, ktery autorka zvolila. Dej sice neni nijak objevny a pro zkusene ctenare detektivek mozna ani napinavy, jak rekla moje kamaradka, ja ale davam 5/5 hvezdicek, protoze jsem se ani chvili nenudila, a to od knih chci.

Kami33
16.09.2020 2 z 5

Knížka mě dost zklamala. Pořád jsem doufala, že se děj rozjede a ono nic. Jako by autorka vzala od každého trochu a snažila se z toho vytvořit něco nového. Ale to už se mýlila kočička s pejskem, když vařili dort (když tam dáme sto dobrých věcí, tak bude stokrát dobrý...) Ne ne, za mě se to moc nepovedlo.

Misa.K1
13.09.2020 2 z 5

Bohuzel, tentokrat jsem se nejak nemohla zacist, navic mi hlavni hrdinka hodne lezla na nervy, prisla mi otravna. :)

Olous1
23.08.2020 5 z 5

Dobrá česká detektivka s nádechem duchovna.Četlo se to moc dobře, chvilkama jsem se i bála. Za mě doporučuji.

janina66
31.03.2020 5 z 5

Hezká, napínavá a čtivá česká detektivka. Bylo zpočátku snadné věřit na duchy, ale vše tajemné bylo ke konci vysvětleno. I když horká vana či sprcha? V osobě, která za vše mohla, jsem se spletla. Ale kniha nemusela mít tak zdlouhavé popisování pátrání v minulosti. Jinak knihu jsem si užila, líbila se mi.

Kerberos
07.02.2020 4 z 5

Napínavý příběh,který se četl jedním dechem,čekala jsem,že zlo páchá někdo blízký,ale mýlila jsem se v osobě.

Len2očka
02.11.2019 5 z 5

Tajemství vily Klejinky?Co ukrývá starý dům?Atmosféra neklidu,strachu a nevysvětlitelnosti.To vše mi knížka nabídla.Za mě určitě ANO

medlovice
20.10.2019 4 z 5

Spolkla jsem to i s návnadou. Už jsem věřila na všechna zlá znamení, na duchy a paranormální jevy, divila se proč Týna nejde pro kněze se svěcenou vodou a ejhle, ono je to všechno jinak a největší strašák a nejhorší zlo je lidská závist a nenávist. Nebo není ?

norrasun
04.10.2019 5 z 5

Tajemství přelouskáno za jeden večer, venku podzimně lilo a vítr dul, což umocnilo čtenářský zážitek. Příběh se rozvíjí pomalu, hrdinka dostává od domu dost zabrat, nikdo jí samozřejmě nevěří, ale ona se nevzdává, pátrá a pomalu odhaluje, co vlastně se okolo ní děje.
Má druhá knížka od této autorky, dalším se určitě vyhýbat nebudu.

petrzel
10.08.2019 5 z 5

Perfektní thriller ,skvěle se to četlo.

harena
14.04.2019 5 z 5

Bez váhání zcela jasných 5*. Zdařilý psychologický thriller mé oblíbené české spisovatelky. Příběh s trochou tajemna profesionálně napsaný se stoupajícím napětím. Potěší i české prostředí. Veliká spokojenost,opravdu jsem si čtení užila, knihu můžu jen doporučit.

Toňula
02.04.2019 4 z 5

Zdařilá kombinace detektivky a thrilleru, pátrání po tajemství, které skrývá stará vila, proč tak negativně působí na život a především duševní stav hlavní hrdinky a co za vším stojí..Napínavé až do konce.

české krimi české detektivky

Zdenka Hamerová
česká, 1971
2018  77%Bílá tma
2015  78%Klejinčino tajemství
2011  76%Vím, co jsi udělal
2005  89%Zasloužíš si smrt!
2007  82%Hlídej si svou holčičku

Kniha Klejinčino tajemství je v