Klec pro majáky

Klec pro majáky https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61334/bmid_klec-pro-majaky-KhS-61334.jpg 4 122 38

Duší muž, tělem žena… Omyl přírody, výzva osudu? · Šokující, zcela otevřená zpověď muže, který polovinu života prožil v ženské roli, jež mu určilo jeho tělo. Ač cítěním a myšlenkami muž, podřídil se genderovému škatulkování společnosti a zodpovědně přijal svoje mateřství, porodil a sám vychoval dceru. Teprve na prahu její dospělosti se rozhodl stát se sebou samým a odhalit svoji pravou identitu. Téměř v padesáti letech podstoupil hormonální a chirurgickou přeměnu pohlaví. · Kniha nabitá emocemi a zásadními životními zvraty, přesto psaná s nadhledem, lehkostí a vtipem. · Ojedinělá publikace na našem trhu. Strhne čtenáře upřímnou výpovědí o vnitřní síle, tužbách i disciplinovanosti člověka, který zažil oba póly - ženu i muže.... celý text

haannyys
03.05.2023 3 z 5

Knihu jsem si koupila na základě dokumetu o transsexualitě, který vysílala v nedávné době Česká televize. Zajímal mě detailnější pohled člověka, který tak dlouho žil v cizím těle. Hodnotit mi asi nepřísluší. Četla se dobře, jen některé dlouhé pasáže pocitů jsem si dovolila přeskočit.

lidunka1
26.01.2023 5 z 5

I když jsem ráda ženou, knížka ve mně rezonovala. Hlavní hrdina má také obrovskou potřebu lásky, něhy, vztahů. Podobně jako já je fixován na lidi. Také se mi potvrdila hypotéza, že když člověk potlačuje city, emoce, často onemocní. Velmi s hlavním hrdinou sypmatizuju a těším se na pokračování. Mám velmi ráda knihy ze života a knihy, které vzbuzují otázky.

Fanda74
14.02.2022 5 z 5

Za mě dobrá knížka, je důležité se o těchto tématech bavit a vidět z jiného pohledu. Obdivuji autorovu otevřenost a zároveň cit pro komentování určitých situací a takovou vyváženost - na jednu stranu těžké a vážné téma, na druhou stranu celý příběh působí pozitivně - že se vyplatí překonávat i těžké překážky a jít hodně přes sebe, aby se člověk cítil šťastný.

Mateska123
24.10.2020 5 z 5

Pro mne byla tato kniha velmi emotivní a dodnes patří mezi mé favoritky, je to prostě srdcovka, pochopit úhel pohledu z jejich strany, protože to určitě není jednoduché v porovnání stím co někteří považují za těžké životní období ( zlomená srdce, nešťastná láska apod.)

Aprilek
19.06.2020 5 z 5

Zajímavé

MichelleS
10.05.2020 2 z 5

Kniha splnila účel, proč jsem ji četla. Bohužel mi autorův styl nesedí, takže jsem se musela trochu přemlouvat k pokračování. Dost mě překvapilo Mikovo okolí svým pochopením, přiznám, že jsem čekala víc komplikací. Ovšem uvnitř si toho musel vybojovat ažaž.

Eva-K
23.03.2020 3 z 5

Knížka poskytující vhled do toho, jaké to je být transsexuálem. Autobiografický příběh, Mika, který se narodil jako žena, porodil dceru a v padesáti letech se rozhodl pro coming-out a změnu pohlaví. Pro mě, jakožto psychologa, velmi zajímavé čtení, byť možná méně překvapivé, než pro nepoučeného laika. Některé pasáže byly na můj vkus příliš rozvleklé, občas jsem přeskakovala, přesto je ale knížka poměrně čtivá a může vám pomoci rozšířit obzory o dané problematice.

tweed
21.05.2019 2 z 5

Ok, pojďme si říct dvě věci.
1. Myslím, že pro někoho, kdo je transgender a má pocit, že nebude ve svém těle nikdy šťasten, avšak přesto váhá, zda vyhledat pomoc a udělat svůj život takovým, jakým by ho chtěl a měl mít, tak pro toho by tato kniha mohla mít hodnotu zhruba milionu hvězdiček z pěti. Hlavně proto, že Mike se rozhodne do přeměny jít až v padesáti a lidé v jeho okolí to berou lépe, než byste čekali. Takže go for it.

Teď však pokračujme s mým dvouhvězdičkovým názorem.

Knihu jsem chtěla přečíst hlavně proto, že mě zajímaly pocity transgender osoby. Být transgender je pro mě asi nejvíce abstraktní a neuchopitelný pocit, který si můj mozek nedokáže představit. Tato kniha mi v tom nepomohla a navíc mi Mike silně lezl na nervy. Jeho milion malicherných problémů, které má víceméně každý druhý člověk, mě nezajímaly. Zkrátka - kámoši bychom asi nebyli. Navíc to, že ze sebe neustále dělal blbečka, aby se někomu zalíbil, bylo na facku. Z toho si příklad neberte a případně si do života sežeňte někoho, kdo vám od rána do večera bude vysvětlovat, že se chováte jak k*k*t a takhle si vás NIKDO vážit nebude.

Stopadesátkrát bych podepsala to, co napsala Etrnka níže (cituji): "pasaze o rozdrasanych autorovych citech by vydaly na par harlequinek"

zuzi_zuza
06.02.2019 4 z 5

Uf, tak tohle bylo náročné. Nepředpokládám, že by na českém knižním trhu bylo více podobných knih (minimálně v době vydání a z českého prostředí) a vydat tohle chtělo určitě velkou kuráž. Původně jsem si myslela, že to snad ani nedočtu, prvních přibližně sto padesát stran jsem měla chuť hodit s knížkou do zdi. V komentářích se objevuje, že je kniha místy patetická. Mno... místy... já bych to proškrtala tak na polovinu, ale chápu, že pro Mika, křehkou duši, bylo důležité to všechno sdělit světu. To jen já jsem prostě šutr a číst desítky stránek o obdivování všech jeho lásek mi téměř fyzicky ubližovalo. Druhá část knihy, ta ze současnosti, už byla znatelně lepší a dovolila mi lépe pochopit to, co prožíval on sám a co nejspíš prožívá většina lidí v této situaci. Pokud vás daná problematika zajímá, tak kniha rozhodně stojí za povšimnutí.

Ayna
03.02.2019 4 z 5

Tuhle knihu mám ráda, četla jsem ji opakovaně a byla mi přínosem, když jsem potřebovala pochopit osobu mně blízkou, která prochází tímtéž co autor. Jako jo, negativa by se našly. Slohově je to průměr, hodně často patetické... ale jako životní příběh zajímavé a (teď nevím, jak to napsat, aby to neznělo tak pitomě školometsky) z hlediska osvěty i potřebné.

Viktorkaviky
12.05.2018 5 z 5

Dobré pro ty, kteří zažívají něco podobného

greatbear
05.03.2018 5 z 5

Mike má můj obdiv. Každý velký životní krok, když je vlastní rodina je velice těžký a vím o tom své.
Kniha se četla jedním dechem, chvíli smutná, chvíli veselá, dokázal vtáhnout do svého příběhu a jako bych tam byl s ním.
Děkuji Miku...

broskev28
24.08.2017 4 z 5

Ztotožňuju se především s komentáři Servuse a Ruxandry. A přidávám svůj postřeh: přerod byl mnohem složitější, protože šlo o biologickou matku. Jak dlouho trvalo, než se odhodlal s dcerou na tohle téma promluvit? A už vůbec si nepředstavuju, jak náročné to bylo pro Mikovu dceru . . .

maygirl
03.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Jedinečná sonda do životního příběhu muže, který se narodil v těle ženy a jeho cesta za propojením duše a těla. Doporučuji!

etrnka
23.02.2017 3 z 5

Rozhodne zajimave tema, stalo za precteni! Neubranila jsem se a zvedavost me hnala dal, hledala jsem ma internetu, jak Mike vypada, dokonce jsem shledla i 13.komnatu, ktera o nem byla natocena a pred lety ji vysilali na CT. U knihy mi vadil jeji styl, dlouhe pasaze o rozdrasanych autorovych citech by vydaly na par harlequinek ;-)

Jana283
21.02.2017 5 z 5

Kolik bolesti musel Mike prožít. A nebylo s kým ji sdílet. Obdivuhodný silný příběh. A velmi záslužný počin, věřím, že mnoha lidem dokázal dodat odvahy v jejich nelehké životní pouti.Docela by mne zajímalo jakým směrem se teď ubírá Mikeův život.

kitty1113
26.01.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, doporučuji přečíst!

monikaKU
06.10.2016 4 z 5

Velmi intimne priznanie! A ja sa priznavam, ze som o transsexualite skoro nic nevedela a som rada, ze som sa k tejto autobiografii dostala. Kniha je fajn, ale vadil mi v nej prilisny patos a miestami otrepane frazy.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

brutální příběh

Finita
16.05.2015 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, sice místy trochu moc patetická na mě, ale vážně stojí za přečtení.