Klec pro majáky

Klec pro majáky https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61334/bmid_klec-pro-majaky-KhS-61334.jpg 4 122 38

Duší muž, tělem žena… Omyl přírody, výzva osudu? · Šokující, zcela otevřená zpověď muže, který polovinu života prožil v ženské roli, jež mu určilo jeho tělo. Ač cítěním a myšlenkami muž, podřídil se genderovému škatulkování společnosti a zodpovědně přijal svoje mateřství, porodil a sám vychoval dceru. Teprve na prahu její dospělosti se rozhodl stát se sebou samým a odhalit svoji pravou identitu. Téměř v padesáti letech podstoupil hormonální a chirurgickou přeměnu pohlaví. · Kniha nabitá emocemi a zásadními životními zvraty, přesto psaná s nadhledem, lehkostí a vtipem. · Ojedinělá publikace na našem trhu. Strhne čtenáře upřímnou výpovědí o vnitřní síle, tužbách i disciplinovanosti člověka, který zažil oba póly - ženu i muže.... celý text

Maya.K.
10.12.2014 4 z 5

Hodně intimní zpověď autora, chvílemi bylo vyprávění velmi smutné, protože tam bylo hodně trápení. Je dobře, že doba pokročila a může se vše řešit v mladém věku. Zajímavá kniha.

tynda
31.07.2014 4 z 5

Silný příběh.Obdivuji Mika a když si vyhledáte jeho fotky, nikdy bych neřekla, že to byl kdysi žena. Jen by mě zajímalo, jestli konečně našel opětovanou lásku.

e-Lisbeth
12.07.2014 3 z 5

Námět dobrý, napsané nic moc :-/

hanoule
24.04.2014 5 z 5

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem.

servus
16.02.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Obdivuji upřímnost s jakou byla napsána a odvahu jít s pravdou ven. Určitě je motivací pro ty, kteří se narodili ve špatném těle, že s tím jde něco dělat a není třeba se trápit a mohou žít, jak to cítí a ne jak to od nich ostatní očekávají.

Ruxandra
21.08.2013 4 z 5

Tohle na knižním trhu chybělo! Vždyť je to téma aktuální, velmi diskutované a stále hodně odsuzované některými lidmi. Právě ti "odsuzovači" by si měli tuto knihu přečíst. Je to kniha plná pocitů, bolesti a zkušeností. Zpověď člověka, který velkou část svého života nemohl být sám sebou. Obdivuji jeho odvahu a vnitřní sílu s kterou to všechno překonal.

ondras666
09.09.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, ale neřekl bych, že je to něco světoborného. Obdivuji autora za to, že tak dlouhou dobu dokázal žít život jaký měl. A ještě má můj obdiv, že tu změnu dokázal realizovat. Sledovat jeho coming out bylo velice hezké. Hlavně, když bylo vidět, že kolem sebe měl jen a jen rozumné lidi, kteří to chápou....
Za přečtení rozhodně stojí. Už jen z toho důvodu, aby všichni věděli, čím prošel a co cítí. A že ne všichni to berou takhle normálně.

THERISA
24.07.2012 2 z 5

Knihu jsem nedočetla…nikoli proto, že by byla tak šokující, jak je avizováno, ale spíše proto, že byla tak strašně nudná… Dostala jsem se přes půlku a dál už jsem nemohla, protože ono laciné žmukání Mikea Perryho už se jednoduše nedalo vydržet. Ano, jistě to pro něj bylo těžké a ano, jistě se hodně trápil, to ale neznamená, že musí svou literární neschopností trápit čtenáře. Zpověď je skvělá věc a je třeba, aby lidé nahlédli do nitra člověka, kterému nebylo přáno, ale proboha, nešlo by to trochu vkusněji?!

Dvě hvězdy za snahu…

Angi
14.05.2012 5 z 5

Mě tahle knížka prostě zaujala.. Mám ráda reálný příběhy, zejména od lidí, co je prožili. Nevím, proč by tahle knížka neměla být čtivá.. Já sem ji přečetla jedním dechem za jedno slunečné odpoledne. A Mike Perry na mě dojem udělal.

ichinose
26.02.2012 4 z 5

Narozdíl od pár jedinců (kterým samozřejmě neberu názor na tuto knihu) jsem si z přečtení odnesla silný zážitek. Potřebujeme takové příběhy. Potřebujeme ne fikci, ale fakta. Samozřejmě, že po jazykové stránce je knížka možná slabší, ale Mike Perry přeci není spisovatel (zatím). Pokud se rozhodne dál psát, jen dobře. A že psát neumí? I kdyby (s čímž nesouhlasím), každý nějak začínal.

bookcase
01.02.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, taková tady ještě asi nebyla.

Willow
26.07.2011 1 z 5

Jen proto, že si někdo potřebuje přivydělat prodejem nejintimnějších stránek života, ho není třeba obdivovat. A psát taky neumí, takže spíše smutné.

Violetti
11.03.2011 5 z 5

Velmi působivá zpověď. Jsem ráda, že vyšla, protože by lidé určitě měli o tomto tématu vědět víc. A přeju Mikovi hodně štěstí.

misssicccka
27.02.2011 5 z 5

Neskutečně neuvěřitelná zpověď člověka a jeho zkušenosti. Pro autora je jistě výhodou vlastní bezprostřední zkušenost. Na druhou stranu, každý máme své "životní zkušenosti" a životy mnoha lidí by byly zajímavými náměty na knihu - bohužel ne každý je v sobě umí takhle geniálně zpracovat a zároveň předat dál tak, aby zásahly ty ostatní.
Smekám před tímto mužem za to, čím musel projít a za to, jak se s tím vypořádal. Smekám před jeho přáteli za jejich přístup. Smekám před jeho geniálním líčením emocí, vyjadřovacími schopnostmi, specifickým ironickým humorem, za jeho citlivost. Bůh se možná na počátku jeho života zmýlil, ale nezmýlil se v literárním talentu, ten nadělil správné osobě. Moc se mi líbila změna osob - přemýšlím jako muž, mluvím jako žena.
Doufám, že se tato kniha dostane do rukou i lidem s nepochopitelnými předsudky a otevře jim oči. Já sama jsem měla tu čest poznat člověka na počátku přeměny a vím, jak je to nesmírně těžký boj se sama sebou.

pankaplan
25.02.2011

Nemůžu sdílet zde panující nadšení. Přesto, že mám zkušenosti s lidmi z této oblasti, knížku jsem nemohl dočíst. Každopádně, Mika Perryho obdivuju, že tohle dokázal napsat a jít s tím mezi lidi. Klobouk dolu.

medvidek
23.02.2011 5 z 5

zazitek z tehle knihy me primel k registraci na server, protoze mam silenou potrebu se sverit s tim, ze kazdy z nas ma svou Radku, nekoho koho silene miluje a stejne silene nemuze mit...odpoledne koupeno a nesla jsem spat, dokud jsem to neprecetla...silny zazitek

asam
19.02.2011 5 z 5

Obdivuji obrovskou odvahu a sílu člověka podstoupit přeměnu a vrátit se do skutečné identity, která mu byla vložena od narození, odvaze čelit všem nástrahám okolního světa, překonat strach z případného zklamaní. Tato kniha je upřímná, otevřená zpověď transsexuála,který to dokázal. Doporučuji.

Jarys2008@sezna
04.02.2011 5 z 5

Miku Perry, dojemné a strhující, co víc dodat. Konečně někdo, kdo dokázal o tomto problému-transsexualita napsat knihu. Jak se s tímto problémem poprat a najít cestu ven, být tím čím se cítím být uvnitř.

S pozdravem Jelínková