Klaunovy rozpravy

Klaunovy rozpravy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28539/bmid_klaunovy-rozpravy-a0F-28539.jpg 4 45 7

Mozaika, složená z Horníčkových publikovaných fejetonů, vytváří portrét jeho myšlení. Vybral, uspořádal, průběžnými texty, portrétem autora a chronologickým přehledem jeho činnosti opatřil Vladimír Just. Fotografický doprovod a koláže Miroslava Horníčka vybrali Běla Horníčková a Vladimír Just.

KnihovniceVěra
20.01.2021 4 z 5

Pana Horníčka mám ráda, jeden z nejlepších plzeňských rodáků dovedl svým laskavým humorem předat optimismus. I když je kniha složená jen ze střípků jeho tvorby, pro mě ideální čtení po kouscích před usnutím. Velmi užitečný chronologický přehled jeho tvorby na konci knihy (neuvěřitelné množství divadelních rolí a inscenací!)

4444913
09.04.2019 3 z 5

Jsou lepší knížky od M.Horníčka ale mám jeho styl ráda,zvlášť jeho humor.Takže mi nevadí že je to posbíráno i z jiných textů ap.

olívoil
31.12.2018 5 z 5

Mistrovsky napsaná kniha od člověka, který umí náš, tedy český jazyk naprosto mistrovsky používat. často jsem vídala jeho hodiny H, text úžasně napsaný. O to víc mě zaujal, protože miloval Mariánské Lázně, jimž vydal i na gramodesce SP Vyznání Mariánským Lázním. Kniha je doprovozena skvělými fotografiemi a také umělcovými malířskými výtvory
Nelze hodnotit jinak, než plným počtem

Sandik
26.05.2018 3 z 5

Kniha je z větší části složena z různých příležitostných textů, které Horníček v průběhu více než třiceti let psal převážně do různých časopisů a ta příležitostnost je na nich opravdu znát. Na jedné straně se v nich některé myšlenky opakují, nebo je už známe z jiných knih, zároveň tu chybí větší koncentrovanost na nějaké konkrétní téma. Přečetl jsem například i Horníčkovy "Poznámky o divadle" a jakkoli je text někdy trochu rozvláčný, nenudil jsem se nikdy a tendenci přeskakovat odstavce jsem rozhodně neměl. Tady ovšem docela často ano... Celkový dojem: 65%

xxtom
21.06.2015 2 z 5

Kniha zamyšlení Miroslava Horníčka.

vejnar
12.05.2012 3 z 5

Tak trochu zklamání, přečetl jsem předtím tři Horníčkovy knihy a tahle mi přijde nejslabší. Pár věcí se tu opakuje z Hovorů (doporučuji!) nebo je hodně podobných, takže se člověk moc nového nedozví.. Polemický komentář na okraji stránek je někdy dobrý, někdy až příliš rozkecaný, nezáživný, hemžící se letopočty.. Musím dát bohužel jen tři hvězdy (a kousek).

WEIL
06.11.2011

M. Horníček se považoval za klauna, jiné později, v 90. letech už jen za baviče?
Tak se vyjádřil, ale myslím, že sám nakonec spadl do škatulky bavič, protože dříve nebylo tolik estrád a po vzniku tolika televizí i v ČR je o ně velký zájem, ale jen málokterý si udrží pozornost obecenstva. Je to těžké.

V téhle knize vzpomíná M. Horníček na své zážitky za svého dlouhého života prostřednictvím fejetonů a povídek.

Autoři knihy

Miroslav Horníček